May 2010

Natáčení Relikvií v přírodě =)

31. may 2010 at 15:16 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz
Bylo zjištěno, že v poslední době herci Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson, respektive hlavní hrdinové - Ron Weasley, Hermiona Grangerová a Harry Potter, opustili stěny natáčecích studií a vydali se na natáčení scény, kde Ron předává Salazarův medailonek Harrymu, do krásné přírody střední Anglie.
V fotek můžeme vyčíst, že je zaznamenána scéna: Ron vrací medailonek Salazara Zmijozela Harrymu, ten si ho dává na krk a odchází s Hermionou.

008.jpg 011.jpg 003.jpg 002.jpg 015.jpg 014.jpg 017.jpg hermionedh1-04.jpg rhrdh1-10.jpg rondh1-04.jpg rhrdh1-08.jpg
rhrdh1-04.jpg
  rhrdh1-07.jpg rhrdh1-03.jpg  

Připomínám, že se natáčení obou filmů "Relikvií smrti" rozšíří až do července 2010, celkem za 16 měsíců natáčení, a první část filmu bude uvedena do všech světových kin 19. listopadu 2010 a druhý díl Relikvií bude uveden 15.července 2011 =)

zdroj: scarpotter.com + překlad by: harra.blog.cz

Hermionina podoba odhalena =)

30. may 2010 at 15:52 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz
Na Londýnském vlakovém nádraží uplynulý pracovní týden nečekali s fotoaparáty jen fanoušci. Své paparazzi zde měli i britské bulvární deníky. A právě jednomu šikovnému fotoreportéru z novin The Mirror se zřejmě jako jedinému podařilo zvěčnit starší podobu Hermiony. Fotka byla zveřejněna dnes. Britský bulvár se také snažil zjistit, jak se cítili herci při natáčení poslední scény. Slova se jim hledaly těžko. "Cítím se, jako kdyby někdo zemřel. Vím, že to zní jako nadsázka, ale je to skutečně tak,"odpověděla herečka Emma Watson.
Filmový výsledek natáčení epilogu si budeme moci prohlédnout v českých kinech od 15. července 2011 ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II.

Rozdíl mezi prvním dílem HP a tím posledním je doopravdy veliký. Myslím, že Hermiona se filmařům povedla mnohem lépe, než Draco Malfoy, který mi připomíná svou kombinací tmavší barvy bradky, a o mnoho světlejších vlasů, starého kozla :D
harra.blog.cz
zdroj:priori-incantatem.sk + překlad by: harra.blog.cz

Princ dvojí krve získal ocenění + fotky z akce =)

30. may 2010 at 11:38 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
harra.blog.cz
Konečně jsou známy výsledky Národních filmových cen. A konečně můžeme přinést i velmi dobré zprávy, několik výborných fotek, důkaz, že David Heyman žije (odpusťte interní vtip) a tři videa jako bonus.

Nejprve dobré zprávy: Harry Potter a Princ dvojí krve zvítězil v kategorii Rodinný film
Celá série potterovek získala Special Recognition Award, co bychom mohli přeložit jako Čestné uznání.
Ceremonie se zúčastnili herci Daniel Radcliffe, Bonnie Wright a Emma Watson (Ruperta při přebírání ceny za Nejlepší rodinný film Daniel omluvil ze zdravotních důvodů). Při dalším ocenění se k nim přidali i producenti David Heyman, David Barron a režisér David Yates.

V prvním videu si můžete prohlédnout předávání ceny za Nejlepší rodinný film:Nejprve Daniel, pak i Emma a Bonnie poděkovali všem hlasujícím, ale i štábu a všem fanouškům,  kteří jsou potterovkám věrní po celé ty roky.
"Je pro nás velkou ctí, že tyto filmy milujete se stejnou láskou, s jakou je my natáčíme." (Emma Watson)

V druhém videu uvidíte předávání čestného uznání nejúspěšnější filmové sérii v dějinách kinematografie:David Yates připomněl, že na každé potterovke pracovali dva tisíce lidí, nejlepší herci nejen Velké Británie, ale celého světa, talentovaní režiséři a skvělí členové technického štábu.
"Je to neuvěřitelné dobrodružství. Zažili jsme dobré i horší časy, zažili jsme sňatky i rozvody, narození i úmrtí. Stali jsme se jakoby rodinou. A tak bych chtěl jménem rodiny Harryho Pottera poděkovat Jo Rowlingové za to, že nám dala tyto knihy, bez ní bychom tu nebyli.
A děkuji i vám, fanouškům, za podporu a za to, že jste nám dodali příležitost uvést tyto knihy do života a zároveň šanci vychutnat si toto neuvěřitelné, nezapomenutelné, skutečně speciální desetiletí."
Fanouškům krátce poděkoval i David Barron, který však dnešní večer označil za večer Davida Heymana.

Daniel zavtipkoval, že když začala hrát hudba, tak si myslel, že už mají odejít. Také připomněl 2000 lidí, kteří se spolupodílejí na úspěchu každého filmu, s tím, že nikdy nebude možné poděkovat jim všem jmenovitě, a vyzdvihl čtyři, kteří mu během uplynulých deseti let byli bratry a matkami a všem: Will, Amanda, Lisa a Pete ) - a přestože je my neznáme, jsou nepochybně úžasní =).

Emma na závěr téměř bojovala se slzami, když souhlasila s Danielem, že jejich životy prošlo množství lidí a přiznala, že:
"V mém srdci zůstane obrovská díra, když tohle všechno skončí."

Můžete také shlédnout šestiminutové poohlédnutí za potterovkami. Se vzpomínkami se podělili David Tennant (Barty Skrk junior), Ricky Wilson (Kaiser Chiefs), filmový žurnalista Alex Zane, režisér Chris Columbus, Helena Bonham Carter (Bellatrix), žijící producent David Heyman, Gary Oldman (Sirius Black) a režisér David Yates. Uvidíte ukázky ze všech filmů, včetně teaser traileru k Relikviím Smrti, jakož i první tiskovku hlavního tria a premiér.


Několik citátů z videa:
"Pokud jste známým britským hercem, av potterovke jste nedostali ani jen cameo roli, měli byste se vážně zamyslet nad tím, co zlé jste provedli. Ani moje role není velká, ale je to jako pozvánka do anglické reprezentace. Je národní povinností zúčastnit se. "(Tennant)
"Tyto dva poslední filmy budou obrovskou tečkou filmové historie." (Zane)
"Teď se všechno změní, že?" - "Ano." (Hermiona a Harry)


Objevilo se několik fotek Dana, Emm a Bonnie z předávaní cen National Movie Awards, kde Princ dvojí krve vyhrál cenu za nejlepší rodinný film - zde jch najdete jen několik, další najdete zde

free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

zdroj: hp-daily.blog.cz

Nové fotky z natáčení epilogu - Tom, Daniel, Bonnie, Rupert + video s Hernionou =)

29. may 2010 at 14:43 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz
Stále se objevijí nové fotky z natáčení epilogu pro relikvie Smrti.
Nyní se objevily také a to Toma Feltona, Daniela Radcliffa, Bonnie Wright a Ruperta Grinta. Můžeme taky vidět Dracova syna Scorpiuse Malfoye =)
Byla také zveřejněna fotka Evanny jak natačí epilog k poslednímu dílu Harryho Pottera. Prozatím není potrvzeno, jestli se jen dívala jak se epilog natáčí, nebo si v něm i zahrála. Také se spekuluje o tom že to nemusí být Evanna, ale nějaký jiný člověk, který vypadá podobně jako ona.


free image host free image host free image host free image host free image host

free image host free image host  free image host  


Objevily se také první záběry dospělé Hermiony Weasleyové (s krátkými hnědými vlasy), kterou hraje Emma Watson se svou dcerkou Rose. Ve videu můžete vidět skoro všechny herce, kteří se v epilogu objeví. Bohužel kvalita videa není moc dobrá takže můžeme jen doufat, že se brzy objeví nějaké fotky dospělé Hermiony Weasleyové a Rose =)


zdroj: hp-daily.blog.cz

Babičku Nevilla bude v Harry Potterovi a Relikviích smrti hrát...

27. may 2010 at 10:19 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz
Babičku Nevilla bude v Harry Potterovi a Relikviích smrtit hrát...

Babičku Nevilla Longbottoma, Augustu Longbottomovou bude ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti hrát herečka Ninette Finch! Ninette poskytla i krátkou zprávu, z které se dozvíte, že si zahrála už i v Harry Potterovi a Princi dvojí krve.

"Ano, budu hrát Augustu Longbottomovou i když to není nijak velká role... Už jsem hrála pár čarodějnic a byla jsem jedním z lidí na mostě Millennium Bridge, který byl zničen (smrtijedy)."

Ninette Finch určitě nebo spíš skoro nikdo neznáte, protože si zahrála jen v TV pořadech.

FOTKA HEREČKY:

harra.blog.cz
zdroj: stupefy.blog.cz

Harry Potter 7: část II. - NATÁČENÍ EPILOGU - den 2 - Hugo Weasley odhalen!

26. may 2010 at 14:35 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz

Harry Potter 7: část II. - NATÁČENÍ EPILOGU - den 2 - Hugo Weasley odhalen!

Na stránce rupert-grint.us bylo zveřejněno mnoho nových fotek z natáčení epilogu pro Harry Pottera a Relikvie smrti: část 2. Na fotografiích můžete vidět Daniela Radcliffa (Harry Potter), Ruperta Grinta (Ron Weasley) a Emmu Watson (Hermionu Grangerovou) se zahalenými tváři (to tu sice už bylo), ale teď je těch fotek je teď o mnoho víc a zjistíme z nich, že právě tak dorazily i na natáčení v Kings Croos. Ale vraťme se k natáčecímu dni 2.

V galerii můžete najít také mnoho fotek z přípravy prostředí. Zachytíte filmový štáb a i několik neznámých herců (jejichž role co ztvárňují se zatím bohužel neví). Vybral jsem pět zajímavých fotek, na zbytek fotek se můžete podívat v
této galerii.

Na první vybrané fotce je vidět Bradavický expres a pokud se budete důkladně dívat naleznete v ni i herce, který ztvárňuje syna Rona a Hermiony, Huga. Na druhé vybrané jsou rodiče a studentka - herci v typickém kouzelnickém převleku. Na třetí můžete vzadu vidět koho jiného než Jade Gordon a Toma Feltona (Draco Malfoy)! Na čtvrté můžete vidět trio hlavních herců v doprovodu filmového štábu při cestě na natáčení se zahalenými tváři. A na páté fotografii jsou tři lidé, jenž bohužel neznáme. Mnoho dalších fotek najdete, jak už bylo řečeno v
této galerii
free image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image host


Na fotku zachycující přímo Huga Weasleyho a režiséra Davida Yatese se můžete podívat níže.


harra.blog.cz


zdroj. stupefy.blog.czNatáčení Relikvií jde do finále + první fotografie z epilogu

25. may 2010 at 18:11 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz
Už je to tady =) - jak již víme, včerejšek byl prvním natáčecím dnem epilogu na nádraží King's Cross v Londýně. Natáčení pomalu, ale jistě jde do finále. Poslední scéna - epilog - pro dvoudílné Relikvie Smrti se natáčí právě od včerejšího dne. Prozatím se neví,kdy klapne úplně poslední Potterovská klapka, ale již nyní je jasné, že to bude velice brzy - počítám, že za několik málo dní.
Objevily se úplně první fotografie (samozdřejmě, že jsou paparazi) z tohoto natáčení =)


free image host  free image host  free image host  free image host  
free image host  free image host  free image host  free image host

free image host  free image host  free image host  free image host
free image host  free image host  free image host  free image host

 zdroj fotek: oclumencia.com.br

Smrtijeda Yaxleyho ztvární v Harry Potterovi a Relikviích smrti...

25. may 2010 at 10:17 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz

Smrtijeda Yaxleyho, který se měl objevit už v Princi dvojí krve ztvární v Harry Potterovi a Relikviích smrti padesátiletý skotský herec, Peter Mullan, který původně plánoval kariéru režiséra, ale po nevydařených pokusech se rozhodl k herectví.

Tato postava se měla objevit už ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, kde se měl objevit na Astronomické věži. No... když jsme se ho tedy nedočkali v Princi dvojí krve, tak jsme se ho museli stoprocentně dočkat v Relikviích smrti. V knížce se tam objevuje hned několikrát - např. v první kapitole je na cestě společně se Severusem Snapem na schůzi s Voldemortem v sídle Malfoyových. Pak se objevuje na ministerstvu kouzel, kde se zúčastňuje vyslýchání čarodějů z mudlovských rodin, pak se zachytí Hermiony (při útěku z Ministerstva kouzel, kdy trio utíká po získání medailonku - viteálu zpět do Siriusova - teď Harryho domu), která ho při přemístění přivede na Grimmauldovo náměstí, hned před dům číslo 12 ve kterém pobývaly, proto se pak muselo trio přemístit do lesa, kde kempovalo, a nakonec se samozřejmě zúčastní i závěrečné bitvy o Bradavice, kde je poražen Georgem Weasleym a Lee Yordanem.

Peter Mullan si zahrál v mnoha filmech, jako např. Boy A, Cargo, Krutý sever, Poslední legie, Potomci lidí, Padlé ženy, Polibek života, Session 9, Nesnáze a ještě mnoha dalších filmech. Režíroval filmy Padlé ženy a Sirotci, ke kterým napsal i scénář.

__________________________________
zdroj:stupefy.blog.cz

Natáčení epilogu začalo už dnes!! =)

24. may 2010 at 17:21 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
harra.blog.cz

Natáčení epilogu začalo už dnes! - Harry Potter a Relikvie smrti: část II.

Člen technického týmu zodpovědný za nahrávky filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část II. oznámil, že právě dnes se začíná natáčení epilogu na nádraží Kings Cross v Londýně.

V této scéně se objeví herci v hlavním obsazení: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Bonnie Wright (Ginny Weasley/Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermione Granger/Weasley) a Tom Felton (Draco Malfoy), kde se objeví o devatenáct let starší, k čemuž jim překvapivě nepomůžou speciální efekty, ale make-up.

Natáčet se bude až do pátku. Nevýhodou pro štáb a pro herce je skutečnost, že toto nádraží je veřejné místo, takže natáčení každý den potrvá jen 15 minut v 15. fázích, protože nádraží, ikdyž se natáčí zůstává otevřené.
_______________________________________
zdroj: oclumencia.com.br

Happy birthday Jim =)

24. may 2010 at 11:38 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
harra.blog.cz

Dnes, v pondělí 24. května 2010 slaví své 61. narozeniny herec Jim Broadbent, který si zahrál v šestém dílu Harryho Pottera našeho profesora lektvarů - Horacia Křiklana. Přejme mu společně všechno nejlepší k narozenínám a hodně štěstí při točení posledních dvou filmových dílu HP =)
Happy Birthday, Jime! =)

Nové fotky z natáčení Prince dvojí krve =)

23. may 2010 at 16:16 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
harra.blog.cz
Ač je to už několik měsíců, co Princ Dvojí Krve opustil kina a byl uveden do prodeje na DVD a Blu-Ray, studio WarnerBros i po takové době uvolnilo nové fotky z natáčení, kterých má nejspíše pěknou zásobu. Na čtyřech nových fotkách si můžete prohlédnout natáčení scény ve Velké síni, v Bradavickém expresu a finále na školních pozemcích. Po absenci záběrů z natáčení na bonusovém DVD budete z každé fotky téměř nadšeni =) Teď už by to ale chtělo něco k těm Relikviím...


                     free image host   free image host   free image host   free image host

zdroj: reducto.blog.cz

Nové fotky z návštěvy Kouzelnického parku HP

22. may 2010 at 13:02 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Bylo zvřejněno 5 nových fotek z návštěvy Zábavného parku na Floridě v Orlandu kde byli dvojčata Philpsovi, Emma Watson, Matt Lewis a Robbie Coltrane.

free image host free image host free image host free image host free image host

zdroj: hp-daily.blog.cz

Rolingová zkritizovala ČR

21. may 2010 at 9:43 | ♥♥Hermionka♥♥ |  J. K. Rowlingová
harra.blog.cz
Radní Pardubického kraje za KDU-ČSL Miloslav Macela napsal otevřený dopis autorce knih o kouzelnickém učni Harrymu Potterovi Joanne Rowlingové.
Dopis se týká spisovatelčiných výstupů proti údajnému používání klecových lůžek v ČR. Macela Rowlingovou vyzývá, aby přehodnotila své názory, kvůli nimž jsou prý zaměstnanci některých ústavů vystaveni nespravedlivé kritice.
"Můžeme stokrát tvrdit, že u nás v Pardubickém kraji a České republice nejsme méně humánní než kolegové ve Velké Británii, ale dokud to nezazní z Vašich úst, bude práce našich zaměstnanců nadále předmětem neoprávněné kritiky," píše Macela Rowlingové. A osobně ji zve do Česka, aby se přesvědčila, že situace údajně není taková, jak si spisovatelka myslí.
"Dovolte mi proto pozvat Vás do České republiky, pozvat Vás k návštěvě Pardubického kraje. Přijeďte si, prosím, na místě promluvit s uživateli služeb a jejich nejbližšími partnery - sociálními pracovníky. Možná zjistíte, že se naše ústavní péče sice potýká s problémy, ale v otázce klecových lůžek a chování k uživatelům máme neméně jasno než britští, francouzští či němečtí kolegové."
Rowlingová se v problematice užívání lůžek s "klecemi" dlouhodobě angažuje. Kvůli jejich zrušení psala už v roce 2004 českému prezidentovi i premiérovi.
Názory na problematiku klecových lůžek byly v Česku různé. Ministerstvo je už v roce 2004 označilo za nepřípustná, například Svaz pacientů ČR ale toto rozhodnutí označil za "unáhlené a nesmyslné". Před odstraněním těchto postelí mělo ministerstvo podle Svazu nejdříve vyřešit, jak by měli zdravotníci nemocné bez použití těchto prostředků lépe ošetřovat.
Od ledna 2007 platí zákon o sociálních službách, který sice lůžka podobající se klecím výslovně nezakazuje, výrazně ale omezuje možnost jejich využití. Například dětské postele s posuvnými postranicemi se smějí použít jen tehdy, pokud dítě kvůli postižení ohrožuje svoje zdraví a život. S omezením musí souhlasit klientův zákonný zástupce.

-tento článek je již velmi starý - pochází z prosince 2004

zdroj:http://hp-4ever.blog.cz

HP mini vtipy =)

20. may 2010 at 10:17 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
harra.blog.cz
1) Co vznikne, když se Neville Longbotom pokouší přeměnit draka na opici?
- Drako Malfoy!


2) Co se stane, když se použije kouzlo feraverto na zapálenou cigaretu?
-Ohnivý pohár!

3) Smrtijed jede tramvají a vrazí do starého pána. Ten se svalí na zem.
 "Alespoň by si mohl říct kouzelné slůvko." zlobí se starý pán.
 "Avada kedavra!"křikne smrtijed.

4) Říká jeden mozkomor druhému: "Zamiloval jsem se do jedné smrtijedky, která byla v Azkabanu na doživotí. A když sem jí políbil, tak najednou umřela."

5) Neville si dal schůzku s Levandulí v Zapovězebém lese. Jako znamení si dají to, že Neville řekne do jeskyně Húúúú! Neville se zfetuje a nebude vědět do jaké jeskyně to má říct. Zkusí první a řekne :"Húú!". Z jeskyně se vyřítí kentaur a zkope ho do krve. Zkusí druhou a řekne :"Húú!". Z jeskyně se vyřítí kentaur a zkope ho do krve. Jde k třetí jeskyni a zařve: "Húú!". Nic se neděje až po chvíli se ozve : "Húú!" a z jeskyně vyjede Bradavický expres.


6) Co vznikne skrížením levandule a hnědé barvy??? (Prací prášek s vůní z hor to není)
- Levandule Brownová =)

zdroj:mojeemko.blog.cz


Filmový konec se blíží - Co na to Daniel?

19. may 2010 at 7:49 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
harra.blog.cz
Možná se to v těchto dnech na první pohled nezdá, ale termín filmového finále celé série o Harrym Potterovi se pomalu ale jistě blíží. Své o tom vědí především herci, u kterých se Leavadsenské studia staly druhým domovem. Právě tam v těchto dnech dochází k prvním loučením herců s vědomím, že na natáčení potterovky se více již všichni společně nesetká.

Vše není jedno ani představiteli hlavního hrdiny, Danielu Radcliffovi. Upřímně přiznává, že mu za úkolem hraní Harryho Pottera bude smutno. Není se však čemu divit. V kůži filmového kouzelníka prožil před kamerami polovinu svého života. Oprávněně můžeme tedy mluvit o jeho životní filmové úloze.

Tomuto tématu se dnes věnuje několik slovenských zpravodajských portálů a deníky. Přeložený rozhovor a některé odkazy přináším
○ Více informací v Celém článku...


Dan ve veřejném zájmu pro Projekt Trevor

18. may 2010 at 16:24 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
harra.blog.cz
V loni v srpnu začal Daniel Radcliffe podporovat americkou neziskovou organizaci Projekt Trevor, která poskytuje pomoc a poradenství dnešní orientované mládeži.

V únoru natočil pro Projekt Trevor výpověď ve veřejném zájmu , který se na internet dostal dnes u příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii. V pokračování najdete video s přepisem textu a překladem.

Daniel na Promises, Promises v New Yorku

18. may 2010 at 10:42 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Daniel Radcliffe, který má ted menší pauzu od natáčení Harry Potter a Relikvie smrti  si vyjel na dovolenou v New Yorku a navštívil obsazení Broadway production of Promises včera večer. Fotky z můžete vidět níže.
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Nové fotky z WWoHP - Lét Hypografia

17. may 2010 at 10:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
harra.blog.cz
Objevily se tři fotky které zobrazují dráhu Letu Hyprogrifa v Orlandu na Floridě.

free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Potter hecri nominovaní na British Academy Television Awards

16. may 2010 at 11:43 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Několik Harry Potter herců bylo nominováno na letošní British Academy Television Awards (BAFTAs),.Nominovaní herci jsou: Julie Walters (Molly Weasley), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), Brendan Gleeson (Mad-Eye Moody), John Hurt (Ollivander), Imelda Staunton (Dolores Umbridge), a Stephen Fry (vypravěč anglické audio knihy Harry Potter).

Všechny nominované najdete pod perexem

Fénixův let - 7. (poslední) kolo - zadání

15. may 2010 at 16:24 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Fénixův let
harra.blog.cz
○Zadání posledního úkolu najdete v celém článku...