March 2010

Nový vzhled knih o Harrym Potterovi =)

31. march 2010 at 16:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Bloomsbury - Britský vydavatel knižní série o Harrym Potterovi dnes zveřejnil nový vzhled obálek knih o Harrym Potterovi. Nové obálky ilustraoval Clare Melinsky, který tvrdí, že měl zakázáno někomu něco říci dříve, než si to bude nakladatelství přát .   Cituji jeho slova:  ,,Byl jsem potěšen a nadšen, že jsem byl požádán, aby se má ilustrace vztahovala na takové slavné knihy - a to hned sedm z nich! To, že se chystají nové obaly bylo přísně tajné a nesměl jsem to nikomu říci, ani kdyby mě mučili.harra.blog.cz
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
___________________________
Zdroj:snitchseeker.com  + překlad by: harra.blog.cz

Helena s malou Nell v Londýně - 1.3. 2010

31. march 2010 at 14:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Heleně byla 1. března viděna v Londýně, jak jde se svou dcerou Nell z hráčkarství =)
I mámy mají své povinosti k dětem...k tomu patří i hračkářství =)
free image host free image host free image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Nové fotky z focení pro People Tree

30. march 2010 at 7:31 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Značka People Tree vydala několik nových fotek z focení s hlavní představutelkou Emmou Watson. Fotky si můžete prohlédnout níže. Jsou opravdu moc krásné!! =)
free image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Be a Gunner. Be a Runner. (2010) - new photos

29. march 2010 at 11:53 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Objevily se nové fotky Toma z charitativní akce Be a Gunner. Be a Runner na pomoc dětem s problémy s dýcháním nebo spaním.
free image host free image host free image host free image host free image host free image hostfree image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Fénixův let - 1. kolo - zadání

28. march 2010 at 20:33 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Fénixův let
harra.blog.cz
Do této soutěže se přihlásili:

Všem soutěžícím přeji hodně štěstí v soutěžení. Zadání prvního úkolu najdete v celém článku. Pokud by se někdo chtěl ještě dodatečně přihlásit, může tak učinit do 2.4.2010, kdy bude vyhodnocen první úkol. Přihlášku může vyplnit ZDE . =)

Fénixův let 2010

28. march 2010 at 12:35 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Fénixův let
harra.blog.cz
Po velice dlouhé době jsem se rozhodla uspořádat novou soutěž, která (jak už napovídá název článku), nese název Fénixův let. Soutěž je určena všem milovníkům Harryho Pottera a jeho světa.

O co jde?

Soutěž by se měla skládat ze sedmi soutěžních kol, ve kterých by bylo minimálně sedm soutěžících, plnících úkoly, které by zde přibyly vždy v pátek, aby měli soutěžící celý víkend a dalších pět všedních dní na splnění zadaného úkolu. V případě, že by všichni soutěžící stačili splnit úkol dříve, než za týden (např.4dny), byl by další úkol přidán dříve =) 

Pravidla pro soutěžící:

V případě, že soutěžící třikrát po sobě nesplní zadaný úkol v termínu a bez předchozí omluvy, bude ze soutěže vyřazen. Pokud by někdo ze soutěžících předem věděl, že úkol nestihne v zadaném termínu splnit, měl by mi to oznámit k zadání úkolu. Klikací ikonka v menu bude odkazovat vždy na aktuální zadání. Za každé nesplněné kolo bude soutěžícímu odečten největší počet bodů, které získal někdo z jeho protihráčů.
Ze soutěže může soutěžící kdykoliv odstoupit.

O úkolech:

Úkoly budou soustředěny na Harryho Pottera a svět kolem něj. Všechny odpovědi můžete nalézt na tomto blogu v rubrice Věštec, v rubrice Díly z HP, v rubrice Herci a herečky, nebo v rubrice Svět Harryho Pottera.
Úkoly budou všelijakého druhu - grafické, znalostní, poznávací a jinak tvůrčí.

Hodnocení úkolů:

Většinou budu úkoly hodnotit já, ale v občas dostanou možnost zapojit se do anketního hlasování i návštěvníci tohoto blogu. (Hlasování nebude trvat déle, než tři dny!)
Úkoly se budou zapisovat do moderovaných komentářů a v případě grafiky zveřejníte své výtvory na blogu a odkaz na článek vložíte do komentářů k zadání úkolu.

Tvar přihlášky:

1) Přezdívka
2) Tvůj blog
3) Souhlasíš se všemi pravidly?


Ikonka odkazující na aktuální soutěžní kolo:


Přihlášky vyplňujte tady do komentářů. A případné dotazy taktéž, ráda vám odpovím na jakoukoli otázku týkající se soutěže. =)

Hraje se o:

1. místo - design na přání
2. místo - ikonka + diplom
3. místo - diplom              

♥♥Hermionka♥♥

Robert Pattinson touží být otcem!

28. march 2010 at 8:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Robert Pattinson si chtěl založit rodinu hned poté, co si jeho rodiče z Roberta udělali legraci na Apríla, že jeho matka čeká dítě. Myšlenka, že bude mít malého bratříčka ho velice potěšila, ale potom přišel na to, že to byl jen hloupý Aprílový žert.

"Vždycky jsem chtěl mít mladšího sourozence. Moje rodina mě oklamala asi před pěti lety s tím, že je matka těhotná a budu mít bratříčka. Netušil jsem, že byl Apríl!

Strávil jsem celý den tím, že jsem všem říkal, že budu mít bratříčka a oznámil jsem to všem kamarádům. Byla to nejlepší věc v celém mém životě. Vydržel jsem tomu věřit asi tři dny!"

A hraní v Robertově novém filmu "Remember Me", kde hraje staršího bratra, ještě více naplnila jeho touhu po dítěti. Potom ještě dodal: "Po práci na tomhle filmu, když vidím část, kde jsem se svým mladším bratrem nebo kde jsem otcem dítěte... prostě miluju tuto přestavu. Myslím, že cítím že začínám chtít mít své vlastní dítě, je to strašně zvláštní pocit!"
____________________________
Zdroj:hp-daily,.blog.cz

Designová anketa - duben 2010

27. march 2010 at 21:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Designy
Nevěděla jsem si rady, tak jsem se rozhodla, že udělám anketu, který design bude zdobit tento blog příští měsíc =) Na výběr máte v celém článku...

Happy Birthday Adriane a Jamesi =)

27. march 2010 at 18:09 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Dnes - 27. března 2010 oslavuje své 52.narozeniny herec Adrian Rawlins, který hraje v HP filmech Jamese Pottera. Zajímavostí je, že kromě Adriana Rawlinse by dnes oslavoval své 50. narozeniny i otec Harryho - James Potter (kterého si Adrian Rawlins v HP zahrál),  který je znám pro své nejlepší přátele jako Dvanácterák, díky svému patronovi, který má podobu jelena.

Oběma oslavencům přeji vše nejlepší k narozeninám!! :)

harra.blog.cz

Emma Thompsonová potvrdila účast v Relikviích smrti :)

27. march 2010 at 16:51 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Pro ty, kteří si mysleli, že Clemence Poésy se mýlila, když citovala Emmu Thompsonovou v článku z dubnového časopisu Tatler (který vyplul na světlo světa nečekaně o mnoho týdnů dříve), o tom, že bude hrát v Relikviích smrti, Emma Watson sdělila světu, že byla potvrzena účast Emmy Thompsonové ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část II.
Nyní si můžeme být konečně jisti, že chtěla Clemence Poésy říci, že herečka Emma Thompsonová  v roli profesorky Trewlaneyové v HP filmech, je zpátky na poslední film :)
Po uveřejnění zprávy od Clemence Poésy, že se Emma vrátí do Relikvií, herečka sama řekla na tiskové konferenci jejího filmu Nanny McPhee 2, že se na natáčení Relikvií skutečně vrátí. Význam této informace je, že Warner Bros je velmi věrný poslední knize a mohl proto najmout Emmu Thompsonovou, kterou požádali, aby se vrátila do posledního filmu.
Osmý Harry Potter film bude mít premiéru v červenci 2011 a profesorka Trelawneyová se nám objeví ve scéně bitva o Bradavice, kterou si určitě náramně užije =)
_____________________________________________
zdroj:oclumencia.com.br + překlad by: harra.blog.cz

Freddie Stroma bude v Relikviích Smrti =)

27. march 2010 at 12:21 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Osobní agentura Waring & McKenna aktualizovala svou stránku,na které potvrdily,že herec Freddie Stroma,který ve filmu HP a Princ dvojí krve ztvárnil "skoro" brankáře Nebelvírského famfrpálového týmu a očarovaný nápadník Hermiony Grangerové - Cormaca McLaggena,si svou roli zopakuje i v Relikvii Smrti.
_________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Fotky z natáčení DH: dům Lilly a Jamese Potterových

26. march 2010 at 20:32 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Objevilo se několik fotek z natáčení Relikvií smrti. Jedná se o záběry z městečka Lavenham, konkrétně pak jde o jeden dům, který poslouží jako dům Lilly a Jamese Potterových.
Fotografie jsou moc pěkné =) Nějak kakto (ikdyž trochu menší) jsem si jejich dům představovala =)
free image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Otevření Floridského zábavního parku Hrryho Pottera - právě v tuto chvíli =)

26. march 2010 at 6:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Universal Orlando zveřejnili nový sneak peak - krátký pohled do zákulisí výroby upotavák a reklam na Kouzelný svět Harryho Pottera. Během zhruba třičtvrtě minuty uvidíme v akci Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta, Emmu Watson, Jamese a Olivera Phelpsovy, Michaela Gambona, a Robbieho Coltrana.

Co je však ještě zajímavější, dozvíme se důležitou informaci:
Datum otevření kouzelnického světa Harryho Pottera bude slavnostně 25. března 2010 o půlnoci východního (floridského) času to jepro nás 26. března 2010 v 6:00 našeho středoevropského času - to znamená, že už dnes vrávě v tuto chvíli =) =)...
Páni, nedovedu si představit, že právě přidávám tento článek na blog a mezitím se slavnostně otevírá všem mudlům na světě nový svět plný kouzel! =)...škoda, že u toho nemůžu být =(...každopádně oslavujme! =)
...a přejme dlouhá léta a hodně štěstí zábavnímu parku Harryho Pottera!


Emma Watson říká:
"Toto je vlastně, jakoby jste opravdu byli součástí toho místa, příběhu a cesty."
_____________________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz + úprava by: harra.blog.cz

Emma Thompson v Relikviích smrti?

25. march 2010 at 16:38 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
I vy jste při všech scénách s paní profesorkou Trelawneyovou bádali nad tím, jaká je to škoda, že ji neuvidíme vrhat věštecké koule po Smrtijedech během závěrečné bitvy o Bradavice?

Inu, zdá se, že možná přece jen uvidíme! Na světlo světa totiž vyplul článek z dubnového časopisu Tatler, ve kterém její herecká kolegyně Clémence Poésy (Fleur Delacourová) říká:

"... Francouzi jsou příliš velké snobové na to, aby přiznali, že někoho (slavného) poznali. A já jsem na to hrdá. "

Časopis dodává:

Taková hrdá, že když se nedávno při natáčení Harryho Pottera setkala v maskérně s Emmou Thompsonovou - svým hereckým idolem - přesto, že měla husí kůži av duchu jako správný fanoušek ječela nadšené áááááá!, Neřekla nic.

Podle všeho se tedy Emma nechala přesvědčit a přidala se ke všem těm hercům, kteří se vracejí na natáčení, aby dokončili svou roli. O to velkolepější finále to bude!
___________________________________________________
zdroj:priori-incantatem.sk + překlad a úprava by:harra.blog.cz

Prezentace a ukázky z DH na ShoWest-e

25. march 2010 at 11:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti

Objevilo se několik nedokončených scén z dvoudílného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Několikaminutovou ukázku uvedl prezident Warner Bros.,Alan Horn na letošním filmovém veletrhu ShoWest.

Krátké reportáže novinářů,kteří měli to štěstí a ukázku viděli na vlastní oči,si můžete přečíst v pokračování.Ještě před tím vás však upozorňujeme,že uvedené informace prozrazují některé klíčové informace o obsahu obou filmů.

! POZOR SPOILER!

Drobné chybky v Princi dvojí krve =)

24. march 2010 at 20:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Po pětici potterovského pokračování opět dozrál čas posvítit si na detaily, které se na stříbrném plátně nikdy neměly objevit. Tentokrát jsem si na mušku vzala nejnovější díl, Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Tvůrci se po devíti letech už zřejmě poučili a dávají si pozor na natočený materiál. Počet odhalených chyb totiž v nejnovějším filmu klesl na dosud nejnižší počet z celé série: na 75 chyb. Ze záběrů se postupně vytratili kameramani, podivuhodné stíny štábu a větší pozor si dávají také samotní herci. Přesto se přece jen nějaké ty chybičky objevily.
○Pokračování v celém článku

New photos HBP

24. march 2010 at 13:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Objevily se nové fotky z Prince, vidíme na nich Bellatrix v plášti na cestě s Cisou za Severusem, Draca a Severuse v umývárně, fotku z útoku na Doupě a útok Bellatrix na Hagridovu hájenku. Fotky jsou moc krásné =)
free image host free image host free image host free image host
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Robert Pattinson tají závislost na cigaretách!

23. march 2010 at 9:36 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
LONDÝN - Herec Robert Pattinson podcenil americké paparazzi.Zatím se mu dařilo před veřejností a novináři tajit, že kouří, ale v USA ho poprvé vyfotili s cigaretou v ústech.Třiadvacetiletá hvězda hororu Stmívání přitom věří,že o jeho zlozvyku neví ani matka.A její reakce se teď obává nejvíce.

"Robert se vždycky snažil zajistit, aby ho jeho ochranka kryla při kouření před slídivými fotografy. Ale v Americe se objevil snímek, na němž má cigaretu v ústech. Robert pak přiznal, že se nejvíce obává reakce své matky," prozradil zdroj blízký Pattinsonovi.

A sám Robert nedávno přiznal,že v mládí byl rebel a nechoval se zrovna tak,jak by si jeho rodiče přáli.Že k výčtu jeho neřestí patří cigarety ale přímo nepřiznal. "Byl jsem mnohem větší rebel.Tento systém mě pěkně ničil," tvrdil Robert před pár dny.
____________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Emma v novém rozhovoru o škole a herectví

22. march 2010 at 11:13 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Trio
Během minulého víkendu zveřejnily noviny The Daily Mail a Express nové rozhovory s Emmou Watson, v nichž vypráví o své módní linii a plánech v oblasti módního návrhářství, ale také o svém studiu na univerzitě a o konci natáčení Relikvií Smrti (a vlastně celé potterovské série).

Celý rozhovor najdete v pokračování článku.


Jason o Luciusovi v DH

21. march 2010 at 15:17 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Během propagace svého filmu Green Zone,který měl premiéru tento víkend,herec Jason Isaacs promluvil o stejným rozhodnutím,které učinily společně s režisérem David Yates.

Pozor, možný SPOILER, dále čtete na vlastní nebezpečí! :)
Toto rozhodnutí,o němž však nic konkrétnější neprozradil,se týká ukončení příběhu Luciuse Malfoye a v jeho následku Jason přišel o tři měsíce natáčení,protože Luciusova přítomnost již nebyla nutná.

Část Jasonova rozhovoru týkající se potterovek *HERE*

Jason se v rozhovoru mimo jiné pochvalně vyjádřil na adresu mladých hvězd potterovek Dana Radcliffea,Ruperta Grinta,Emmy Watson a Toma Felton za to,že jim sláva nestoupla do hlavy, ale vyrostly z nich "dobří mladí lidé", kteří jsou "za všech okolností slušní ".

V neposlední řadě Jason potvrdil, že se stále pokouší vyjednat,aby si mohl nechat Luciusovu blond paruku,no už se mu podařilo získat jednu z Malfoyová vycházkových hůlek s rukojetí ve tvaru hadí hlavy.
__________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz