February 2010

Plakáty k HP5

10. february 2010 at 9:21 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Fénixův řád

Jak se vypořádají filmaři se změnami?...aneb očima herců HP

9. february 2010 at 12:16 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Po vydání DVD / BD s filmem Harry Potter a Princ dvojí krve jsme si mohli osvěžit vzpomínky na film, stejně jako všechny nadšení a pochybnosti, které přinesl.

V celé HP komunitě se v podstatě stále diskutuje o různých aspektech filmu, přičemž vydání filmu na domácí promítání podnítilo staronovou vlnu debat souvisejících zejména s tím, jak se filmaři vyrovnávají se změnami z princ dvojí krve (oproti knižní předloze) ve vztahu s novými Relikviemi Smrti.

Stránka ReelzChannel poslala několika fanouškovským stránkám zaměřeným na HP seznam pěti změn z prince které budou podle nich mít nějaký vliv na filmovou verzi Relikvií Smrti, a požádali představitele těch stránek, aby zhodnotili oné změny z hlediska jejich významu a aby vyjádřili svůj názor na to, jak se s těmi změnami vypořádá režisér David Yates.

Původně jsem chtěla připravit přehled odpovědí z těch zahraničních stránek, ale při překládání jsem se nemohla zbavit úvah, jaká to škoda, že furt jen americké / anglické / anglicky píšící stránky jsou "u pramene". Zda jsou naši admini a webmastri o něco horší? Správně, spíše naopak. A tak jsem seznam těch změn poslala jim. Našim adminem a webmastery. Jelikož byli (jako vždy) zlatí a odepsali, jejich odpovědi naleznete v pokračování.

Vypálení Doupěte

mich: Režisér si závěrem této scény trochu podpálil židli pod sebou. Kdyby se mě na to ptali dříve, doporučím jim opatrnější zacházení s ohněm v domě, který potřebují do další části. Předpokládám, že Brloh bude v sedmičce opraven bez zmínky o jeho vyhoření. Možná bych tam však zařadil kratký bezvýznamný dialog jako Brloh opravili.

Mei: Předpokládám, že režisér se snažil vložit něco akčního i do středu filmu (v knize je akce v podstatě jen na konci), ale mne to přišlo velmi prvoplánové a celkem zbytečné, protože dále se o tom v podstatě nikdo nezmínil. Vždyť, co? Shořel nám Brloh, jedeme dál ... a podobně se s tím asi tvůrci vypořádávají i v HP7.

Luna Lovegood: Tato scéna se mi moc líbila.

Jin: Konkrétně tato scéna se mi ve filmu vůbec nelíbila (jedna z mála). Neměla tam co dělat, byla zbytečná. Asi tím jen chtěli ukázat, jací jsou Weasleyovi ohroženi (ze strany Smrtijedů - jako zrádci krve).

V dalším filmu budou asi muset Weasleyovi vysvětlovat, jak dům opravili. Nebo přece svatba Billa a Fleur by měla být v jejich domě.

Sedo: Vypálení Doupěte beru jako pasáž, kterou chtěli dodat trochu akčnosti do středu HP6. Podle mě je ta scéna totálně odfláknutá. Nápad dobrý, ale špatné zpracování. Působí to dost zbytečně a totálně nelogicky. Asi bych místo této scény ponechal ve filmu Dursleyovi, nebo pohřeb. Co se týče darů Smrti, asi to udělají tak, že bude Brloh rekonstruován a také to řeknou.

Lukinčok: Podle mě spálení Doupěte mělo asi značit to, že Harry už není skoro nikde v bezpečí a že šestá kniha je vlastně nudná, protože se tam dlouho neobjevily Bellatrix a něco hořící. Tak to tam dodali. No, oproti knize je to asi teda pěkná blbost, ale rozhodně je to lepší než koláčiková (když Ginny nanútila Harrymu vánoční koláček), zda šnúrková scéna.

V sedmém filmu se Brloh podle mě vyskytne s tím, že hořet by již neměl a že se poprvé ve filmu objeví celá Weasleyovská banda, tak oni ho určitě nějak společně dají dohromady.

Úplná absence Billa a Fleur

mich: Popravdě řečeno, tato dvojice mi ve filmu příliš nechyběla. V sedmička se sice budou rovnou brát, ale jejich absence v polovičním Princi Darom Smrti určitě neublížila. Režisérovi bych navrhl držet se v jejich případě poslední knihy, dokreslení jejich příběhu může být během svatby (kde se seznámili a pod.).

Mei: Pan Yates se vykašlal na rýdzoromantickú složku a raději věnoval prostor scénka, kde si mladé páriky užívají v koutech Bradavic a pod. V šestka lze Fleur a Bill velmi nechyběly, ale v sedmička to bude horší. Nemyslím si, že bude vyškrtnuta něco tak efektní jako hřebenatkovití domek a něco tak důležité jako svatba, na níž se začalo Harryho pátrání. Jen se nám bude zdát trochu od věci, když se začne připravovat svatba postav, které se ve filmech ledva mihli.

Luna Lovegood: Tato scéna se mi nelíbila.

Jin: To se mi nelíbilo už v HP4. Chyběly Charlie i Bill. Ale nejako velmi to asi dej neovlivnilo. Ani v HP6. V sedmička ho proste jen představí poprvé a bude.

Sedo: Já chápu, že ve filmu nemohou být všechny postavy a mne tam asi více chyběly jiné postavy jako Bill a Fleur. Zde nebude až takový problém na začátku sedmičky udělat záběr na Harryho noční stolek, kde bude pozvánka na jejich svatbu, nebo něco takového.

Lukinčok: Bill a Fleur mi vlastně ve filmu ani moc nechyběly. Myslím si, že o jejich vztahu se dozvíme v sedmém filmu, což je podle mě ještě v pořádku.

Vynechání velkých bojových scén na Bradavicích

mich: V darech Smrti bych nenaznačují, že Smrtijedi se velmi snadno dostali přes hrad. Vynahradil by som ich pořádnou bitvou v závěru druhé části.

Mei: To mi raději ani nespominaj! O vztazích Harry, Ginny, Ron, Hermiona a spol. jsme se dozvěděli hodně, někdy až příliš. A stále jsem si říkala, že to vše vede k velkému akčnímu vyvrcholení. Ve skutečnosti se najednou na střeše Bradavic zjevili smrťáci, zakývali Dumbymu, sešli po schodech, vedle toho si Bella zaziapala, a konec. Smrtijedi, prý velký postrach čarodějů, prostě odešli. To opravdu nedávalo smysl! Protože to bylo nejen divné, ale i nelogické. A vyvrcholení nikde. Adrenalin mi stoupl spíše od zlosti než od vzrušení.

LunaLovegood: Ani tato se mi vůbec nelíbila.

Jin: Vlastně tato část mi tam vůbec nechyběla. V knize se ty scény sice vzpomínají, ale jelikož se jich nezúčastnil Harry, nepsalo se o nich hodně. Ale na druhé straně, alespoň mohli zmínit, že tam ti Smrtijedi byli a že bojovali s FR a se studenty. A jaký to bude mít vliv na HP7? Nuž, myslím, že žádný.

Sedo: V tomto případě akceptuji tvrzení, že se jim zdálo nevhodné dávat boj na Bradavicích do šestého filmu, když bude i sedmička. Ale mohli tam dát alespoň nějaký malý souboj. Takto to vypadalo, že Bradavice zůstal skoro úplně nechráněný, navzdory tomu, co říkali na začátku.

Lukinčok: Bylo divné, že Smrtijedi si v pohodičke odešli z Bradavic. Klidně mohli začít Rokfortčania bojovat a popritom rozbíjet Bradavice. Ale vlastne na co, když Smrtijedi mají Bellatrix, která zvládne rozbít Velkou síň i sama?

Myslím si, že neexistence této scény by také neměla nějak ovlivnit děj filmové sedmičky.

Skutečnost, že Harry se neoboznámil s detaily o předcích Toma Riddla (Gauntovci / Peverellovci)

mich: Tak toto už je problém. Spojení mezi Tomem Riddle a jeho předky by mohly být určitým způsobem naznačeno v darech Smrti (např. vyprávění dospělých kouzelníků, články ze starých novin nalezených na Grimmauldově náměstí, vyhledání Brumbálovým vzpomínek nebo něco podobného).

Mei: Jelikož je sedmička rozdělena na dvě části, bude dost prostoru, aby zásadní věci dohnal během svého pátrání. Autoři už něco vymyslí.

Luna Lovegood: Ani tato se mi nelíbila.

Jin: To je trochu škoda, protože Peverellovci budou velmi důležití v následujícím filmu. Ale tak budou dvě části, scénáristé mají kopec místa, aby tam někde nějakou zmínku o nich dali, na jejímž základě Harry přijde na to, že to oni dostali od Smrti dary.

Sedo: Toto vlastně přímo souvisí s posledním bodem této ankety. Téměř všechny vzpomínky poukazovali na to, že Voldemort sbíral významné předměty. Jelikož tuto informaci zcela vynechali, tak nebylo ani třeba ukazovat Gauntovcov.

Lukinčok: No, je mi líto, že ze vzpomínek se do filmu vešly jen dvě, protože právě kvůli vzpomínkám je šestá kniha taková skvělá. A právě kvůli nim jsem se těšil na filmové zpracování. Minulost Voldyho předků byla velmi zajímavá, ale nemám za to, že by to mělo být pro filmového Harryho nějak extrémně důležité.

Žádná zmínka o skutečnosti, že se Voldemort pokoušel

dostat k předmětem patřícím zakladatelům Bradavic, aby si

z nich udělal viteály

Mich: Harry by mohl v rozhovoru s Ronem a Hermionou zmínit, že Brumbál mu řekl o Voldemortovy snaze dostat k předmětům patří zakladatelům Bradavic, aby si z nich mohl udělal viteály. Hodilo by se to při hledání Ztraceného Ďádné.

Mei: Další věc, tentokrát detail, se kterým se bude dát během Harryho pátrání rozumně vypořádat

Luna Lovegood: Ani tato se mi nelíbila.

Jin: Zde odpovídám skoro stejně, jako při předchozím bodě. Nevím, jak Harry zjistí, že viteály jsou věci zakladatelů. Možná mu s tím pomůže Hermiona. Nebo bude ve filmu nějaká "vysvětlující" scéna, která bude trvat 20 sekund, tak, jak to bylo v HP 5, když Brumbál mluvil o Proroctví a jeho významu pro Harryho (přičemž v knize byla tomu věnována celá kapitola). Takže nikdo, kdo nečetl knihu, film opět nepochopí, jako například moje sestra, která mi po zhlédnutí HP6 řekla: "A to akože o čem bylo?" (tatáž otázka padla i po HP5)

Sedo: Toto je největší chyba filmu. Takovou nesmírně důležitou informaci úplně vynechali. A celé to zabili tvrzením, že to mohou být ledajaké běžné předměty, přitom v knize Brumbál říkal, že jako viteály se používají významnější předměty. To jim ještě asi pořádně zavaří. V sedmička to budou muset ještě dodatečně vysvětlit nějakým dopisem (odkazem) od Brumbála, nebo také něco. Takto Harry absolutně netuší co má hledat. Je to sice hrdinské jako řekne na konci, že jde hledat viteály, ale pravda je taková, že neví co vlastně hledá a ani kde to má hledat. Šestá kniha byla vlastně o tom, jak Brumbál připravuje Harryho na to, co musí udělat. jenže ve filmu mu kromě informace, že je třeba hledat viteály, které mohou byt hocico ukrytým hocikde nic nezanechal.

Lukinčok: Hm, no, Harry bude muset začít asi velmi přemýšlet. Ale pravděpodobně mu velmi pomůže i Hermiona, která si ty informace přečte někde v knize o zloduchy, případně v knize o nejcennějších předmětech zakladatelů Bradavic ...

Tak vidíte, kolik lidí, tolik chutí. Pokud máte chuť vyjádřit se k těmto konkrétním změnám i vy, víte, nač máme komentáře ... :)

zdroj: priori-incantatem.sk + překlad by harra.blog.cz - ♥♥Hermionka♥♥

Harry Potter a cesta do budoucnosti

8. february 2010 at 10:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP

Naprosto úžasný článek :)
Filmový Harry Potter se blíží do finále, ale rozhodně nemusíte mít strach, že by v následujících letech nebylo o zábavu postáráno. Budoucnost rozhodně nevypadá špatně.
Tak co nás v následujících letech zhruba čeká:

--------- pokračování v článku---------

Krásnohůlky

7. february 2010 at 6:35 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Krásnohůlky jsou francouzská škola pro čarodějky. Na rozdíl od Bradavic, každý francouzský čaroděj přesně ví, kde se Krásnohůlky nalézají-leží na útesu nad mořem v regionu zvaném Aquitaine, poblíž l´Ile de Ré.
Pokud se někdo chce do zámku dostat, není jiná možnost, než projít branou, která chrání přístupovou cestu. Kdyby někdo bránu obešel, školu nikdy nenajde, protože je chráněná spoustou kouzel. U brány stojí nikdy nespící Vigilant, který kontroluje každého, kdo chce vejít. Říká se, že vidí do nitra duše a dokáže odhalit zlo. Jenom jednou se jednomu zlému čaroději podařilo kolem něj projít, ale to je úplně jiný dlouhý příběh.
Krásnohůlský zámek obklopují rozsáhlé pozemky různorodého charakteru, jsou tam přímořské útesy, o které se rozbíjejí slané vlny Atlantiku, travnaté kopce, v létě rezonující bzukotem hmyzu a v zimě zářící bělobou sněhu, vysoké skály, které jako pamětníci starých časů shlížejí na hemžení pod sebou, hluboké lesy, skrývající spousty divokých zvířat, zalévané nespočtem potůčků stékajících z hor. A také nádherná Krásnohůlská růžová pole, o která pečují studenti školy.
Samotná škola, postavená ze světlého kamene, se tyčí nad mořem jako pohádkový zámek, zvenku ji zdobí spousta balkonků, chrličů, stupňovitých teras, sloupků a vysokých, štíhlých oken. Netyčí se, krom několika věží, do velké výšky a ani do rozlohy není příliš velká, její interiéry jsou prostorné, vzdušné a klidné.
Spousta dlouhých i krátkých chodeb se navzájem proplétá a setkává v desítkách síní, sálů, místností, dvorů a vnitřních zahrad. Na bílých stěnách visí bleděmodré vlajky a prapory s Krásnohůlským znakem-dvěma zlatými zkříženými hůlkami a z každé z nich vylétávají tři zlaté hvězdy. A v nespočtu malých zákoutí a výklenků s pohodlnými křesly a pohovkami, stolečky s knihami a květinami, studenti rádi tráví svůj volný čas.
Na začátek každého roku je pozvána spousta dětí z čarodějnických i mudlovských rodin. Pozvánky do školy roznášejí stříbrovlasé školní víly- Estafettes asi týden před koncem prázdnin. Poslední prázdninovou noc si pak pro děti přijdou a odvedou je do školy po kouzelných vílích stezkách.
Krásnohůlky mají zvláštní přijímací rituál, který je starý jako škola sama. Jeho úkolem je prokázat, že děti, které byly do školy pozvány mají kouzelnické schopnosti. Nově příchozí potenciální studenti jsou přivedeni do Slavnostní síně, kde je shromážděn profesorský sbor (starší studenti čekají v jídelně), jeden po druhém uchopí zlatou školní hůlku a dotkne se s ní obrovského krystalu v síni. Pokud se krystal zevnitř zamlží, dítě prokázalo, že má magické schopnosti a je přijato na školu. Pokud ne, vrátí se domů a už nikdy do školy nevejde. Mudlovské děti si pak myslí, že se jim zdál zvláštní sen. Stejně tak i jejich rodiče. Když víly odvedou děti, které nebyly přijaty, profesoři spolu s novými studenty odejdou do jídelny, kde se koná slavnostní večeře.
Není možné předpokládat, kolik dětí bude který rok přijato a tak se počty studentů v ročnících liší Někdy je jich dvacet, jindy až osmdesát. V Krásnohůlkách neexistují koleje, studenti bydlí v pokojích po pěti v nejvyšších patrech, sami se rozhodují, s kým budou bydlet a mohou se podle libosti stěhovat. Každý ročník má svého učitele-patrona a jednoho nebo dva ze studentů, kteří profesorovi pomáhají udržovat pořádek a řešit problémy ostatních studentů.
Na škole je spousta spolků, klubů a skupin, které studenti mohou navštěvovat. Je tu například několik famfrpálových družstev, školní sbor kouzelného zpěvu, malířské ateliéry, soubojnický klub, atletický klub a spousta jiných.
Co se týká školních trestů, přestupky studentů nebývají nikdy moc vážné a proto je nejčastější trest práce na růžových polích. Ten je ale u profesorů velmi oblíbený, protože škola si chce svá pole uchovat. A tak po prvním roce na škole většina žáků začne nesnášet růže.
Vyučovací předměty se od Bradavic příliš neliší. Snad jen, že se větší důraz klade na bylinky, zvířata, léčitelství a historii než třeba na lektvary

Bludiště...Bludiště...dáme ti na frak =D

6. february 2010 at 12:49 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other
Ahojky =)...když jsem obíhala svoje milované SBéčka, tak jsem psala, že se ve škole připravujeme na soutěž...nenapsala jsem na jakou, protože jsem si myslela, že by to nemuselo třeba někoho zajímat, ale řekla jsem si, že toho, koho by to zajímalo si to může přečíst tady v tomto článku...tak tedy v Celém článku se dozvíte do jakéže soutěže jsme se to přihlásili:-)

Jak běžel čas...

6. february 2010 at 9:51 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Trio
Ahojky....teď po vízu jsem se tak trochu nudila a tak jsem vyrobila takový přehled podob Harryho (Dana), Hermiony (Emmy) a Ronalda (Ruppa) tak, jak to s nimi šlo v čase od Kamene mudrců až po Relikvie smrti =) Doufým, že jsem se nikde nepřeklepla =) Tak zatím se mějte moc krásně a kopírujte popřípadě se zdrojem =)
Fotky pro iPhone

5. february 2010 at 14:57 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
...kdyby se to vyrábělo i na mobily, bylo by to bezva =)
Zdroj:oclumencia.com.br

Molly versus Bellatrix

4. february 2010 at 11:21 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Skvělá britská herečka Julie Walters v závěru nového rozhovoru poskytnutého pro What's on TV zmínila o souboji její Potterovské filmové postavy Molly Weasleyové se smrtijedkou Bellatrix Lestrangovou v druhé části závěrečného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti.

"Vracím se do Harryho Pottera. Paní Weasleyová má tentokrát více prostoru. Pro začátek zabiju Helenu Bonham Carter (která opět ztvární Bellatrix Lestrangovou) a víc o tom říci nemohu. Máme souboj s hůlkami, nemůžu se dočkat. (V závěru natáčení) budu určitě smutná, protože jsem tu všechy viděla vyrůst. Zůstane tu po nich prázdné místo. "

Velkolepého Potterovkého finále se dočkají Čeští diváci na stříbrných plátnech již příští léto.

_______________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz
Avatar by: harra.blog.cz - nekopírovat!

Warner Brothers plánují koupit studia Leavesden

3. february 2010 at 8:45 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP


Po finančně úspěšném roce 2009 americká filmová společnost Warner Brothers hodlá investovat 100 milionů liber do koupě britských filmových studii Leavesden, které by konvertovali na své hlavní filmové studio mimo území Spojených států.V současnosti jich mají Warner v pronájmu.

Areál dnešních filmových studii se na natáčení filmů využívá od poloviny 90. let. Předtím patřil společnosti Rolls-Royce, která v těchto prostorách vyráběla motory do letadel. Ve studiích kromě všech (kompletně zatím šesti) potteroviek vznikly nové Star Wars a poslední pokračování Batmana Temný rytíř.

Warner Brothers chtějí z Leavadsen Studios učinit evropské centrum své post-produkce, včetně centra vizuálních efektů a střihu, přičemž věří, že tím pomůže britskému filmovému průmyslu.

Plány se studiem jsou rozděleny do dvou fází: v první má být zrekonstruovaná budova současných studii a přilehlý 100 akrů pozemek,v druhé zvažuje otevřít část studii pro veřejnost,kde by si návštěvníci mohli naživo prohlédnout rekvizity z filmů,včetně Velké síně,Brumbálovy kanceláře či Nebelvírské společenské síně z Harryho Pottera.
____________________________________
Zdroj:hp-daily.blog.cz

Vodní park v zábavním parku HP na Floridě

2. february 2010 at 10:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host
Zdroj:oclumencia.com.br

Zatím nepotvrzeno: Relikvie Smrti v 3D podobě?

1. february 2010 at 12:58 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Internetem se začaly šířit zprávy o tom, že závěr Potterovské ságy uvidíme v kinech v 3D verzi.
Tyto zprávy se opírají o údaje zveřejněné v blogu Heat Vision, podle nichž Warneráci pilotně otestovali 3D konverzi na filmu Souboj titánů (v němž si mimo jiné zahraje i Ralph Fiennes) a na základě toho se rozhodli, že v 3D verzi vydají i dvoudílné Relikvie Smrti.

Samozřejmě, Warner Bros zatím nic z toho nepotvrdilo. Předpokládá se však, že do konce týdne studio oznámí uvedení Titánů v 3D verzi a brzy bude následovat i oficiální prohlášení ohledně Potterovek.
Podle blogu Heat Vision v poslední době prudce klesly náklady na konverzi filmu do 3D podoby, takže předělání jakéhokoliv filmu vyjde zhruba na 5 milionů $ a po úspěšů foxáckeho Avatar si soudit jistě dokáží spočítat, jak jim 3D verze filmů mohou zvýšit zisky.Jakkoli vzrušivě a pravděpodobně tato zpráva může znít, stále je oficiálně nepotvrzena.

________________________
Zdroj: hp-daily.blog.cz