Dracovy nešťastné prázdniny - 1. kapitola

20. january 2010 at 18:23 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahojky, nedávno jsem se rozhodla, že napíšu nějakou krátkou povídku, tak jsem ji teda napsala a tady ji máte. Doufám, že na ni najdu alespoň jeden komentář, který by ji nějakým způsobem ohodnotil =) ...no a taky moc doufám, že se Vám bude alespoň trochu zamlouvat a, že si ji v plné síle vychutnáte až do konce =)


Mudla

Úvod: Příběh, který se stal, se odehrává v našem světě, ve světě víry, nekonečné lásky, kouzel a naděje, která umírá vždy poslední.


Byl poslední letní prázdninový týden. Draco po téměř dvou měsících dorazil domů, do sídla svých rodičů oslavit své sedmnácté narozeniny. ,,Vítejte pane." přivítal ho starý špinavý domácí skřítek. ,, Tory, oznam rodičům, že jsem se vrátil." ,, Jistě pane, Tory velice rád vyhoví svému pánovi, ovšen starý pán si nepřeje být rušen." odpověděl tiše Tory. ,,Tak neslyšel jsi můj rozkaz?!? Říkal jsem, že jim to máš oznámit. Tak dělej! ,,Ano pane, samozdřejmě." koktavě řekl skřítek. O chvíli později seděl už Draco ve svém pokoji v měkkém sametovém křesle a čekal až si ho rodiče zavolají do salonku na oslavu. Náhle někdo zaklepal na dveře. ,,Vstupte." ozval se Draco. Nikdo však do pokoje nevešel a Draco ani neslyšel, že by se za dveřmi něco pohnulo. Vzal svou hůlku s blánou z dračího srdce a otevřel dveře. Nikdo tam nebyl. Pomyslel si, že se mu jen něco zdálo, ale o chvíli později se znovu ozvalo slabé zaklepání. ,,Tak vstupte" znovu řekl Draco. Opět nikdo nevstoupil. Zdálo se mu to podezřelé, přece normální člověk by jen nezaklepal a na vyzvání nevstoupil. Rozhodl se, že raději zavolá Toryho, aby se zeptal jestli se poslední dobou neděje v okolí domu něco divného či podezřelého.
,,Tory" zahulákal. Ozvalo se hlasité prásk a Tory stál před Dracem. ,,Můj pane, volal jste mě. Co si přejete?" chraplavě se zeptal skřítek. ,,Pověz mi, neděje se poslední dobou něco divného, zvláštního, jiného, než obvykle?" ,,Co tím můj pán myslí?" zeptal se opatrně skřítek. ,,Vládne tady divná atmosféra, a je tady větší ticho, a..." zarazil se, něco ho napadlo. Něco téměř neuvěřitelného, ale přesto možného. ,,Zmiz mi z očí!" rozkázal skřítkovi. Znovu se ozvalo ohlušující prásk a Draco byl v pokoji sám, úplně sám se svými myšlenkami na předchozí dva měsíce. ,,To přece není možné, ne to nemůže být pravda "mumla si pro sebe. ,,Jak by mě mohla vypátrat, jak!? To jí nestačilo jednou říci ne? Ozvalo se zaklepání. Do pokoje tentokrát vešla jeho matka. ,,Draco, synu můj, tak ráda tě vidím! Pojď dolů, máme pro tebe překvapení." radostně dodala, když viděla Dracův překvapený výraz. ,,Jak se ti líbilo u tety Jenny?"
,,Bylo to tam nudné a k ničemu...jako všude. Potkal jsem tam jednu mudlu. Špinavější jsem snad nikdy neviděl. Teta Jenny pořád pletla nějaký svetr pro otce a rozhodně se s ní nedalo o ničem mluvit. Alespoň, že se tam objevil Goylle. Říkal, že věděl, že mě tam zase pošlete, tak se přijel na mě podívat. Od té doby se to tam dalo přežít, nálada mě ale přešla hned, když sem si vzpoměl na to, že se budu muset zase vrátit do tý pitomý školy, kde se ten nejhorší z ředitelů, Albus Brumbál tváří jako by se nic nedělo, že je svět růžový a, že do nás bude ta nová profesorka mudlů Minerva Mcgonagalová hustit, že bysme se podle ní měli s mudlama snad i křížit. Goylle se těmahle myšlenkama nezabýval, nejvíc se bavil při mučení mudlů, ministerstvo má asi svých starostí dost, když není schopno ohlídat dva nezletilé kouzelníky."dovyprávěl a pohrdavě si odfrkl.
,,Inu Draco, máš pravdu, na ministerstvu to vážně poslední dobou vře. Co se týká ministerstva, tak tam vážně není něco v pořádku, Lucius říkal, že nebýt toho, že zabili Elisabet Blayovou neměl by náš pán odkud začít, neměj stracha pamatuj si, že, Severus Snape bude vždy na naší straně, alespoň prozatím." Draco na to nic neřekl, horečnatě přemýšlel nad tím co klepalo na jeho dveře dřív, než se v nich objevila jeho matka.

Došli do salonku, kde čekal Lucius Malfoy v elegantním svátečním černém hábitu se dvěmi dopisy v ruce. ,,Draco, mohu se tě laskavě zeptat, co to má tohle zase znamenat Draco?" vyjel na něj hned z ostra. ,,O čem to mluvíš otče?"zeptal se zmateně Draco. ,,Přece o tomhle dopise co držím!" zamával s kusem křišťálově bílého papíru v pravé ruce. ,,Před chvílí ho donesla sova, a pořád klepala na tvé dveře!"
,,Aha, tak to byly ty divné zvuky, a co v něm je?" ,,Ty se ještě ptáš?!? dopisuješ si s nějakou mudlou a strávil jsi s ní prázdniny a ještě se ptáš co? Jak jsi to mohl udělat, takhle pošpinit dobrou pověst naší rodiny. Byli jsme snad jediní z opravdu čistého rodu s čistou krví. a ty, ty jsi všechno zkazil!. ,,Luciusi, Luciusi! Važ svá slova, ukaž mi ten dopis!" vyzvala ho Narcisa. ,,Je to pravda? ty jsi vážně strávil léto s tou mudlou? ,,Matko, ty mi snad nevěříš?"zeptal se zděšeně Draco. ,,Ta fotografie mluví za vše Draco, přečti si ten dopis, a pak se obhajuj."řekla Narcisa.


,,Milý Draco. Ani nevím, jak ti mám poděkovat za nádherné prázdniny strávené s tebou.. Bylo to s tebou krásné,všechno a byly to nejhezčí prázdniny, jaké jsem kdy zažila. Všechno bylo úžasné, byla jsem s tebou v sedmém nebi a stále nemohu zapomenout na tvé jasné oči. Bylo to jako nějaké kouzlo, když jsem tě potkala, ale ted ti musím něco říct...nevím jak ti to mám napsat, ještě nikdy jsem to nedělala, tak to vezmu stručněji - čekám s tebou dítě. Nemysli si, že jsem si tohle vymyslela jenom proto, že tě chci nějak využít. Miluju tě, a to dítě si chci nechat. Prosím, neodsuzuj mě hned, a nechej si vše projít hlavou dříve, než bude pozdě. Chci žít a navždy zůstat s tebou, vdát se za tebe, a vychovávat s tebou dítě, ketré jsme počali z čisté lásky. Doufám, že si dobře rozmyslíš, co bude dál, a odepíšeš na tento dopis. Ráda bych se setkala s tvými rodiči, proto k vám přijedu příští pátek v 11 hodin.

S láskou Angelika.

Draco dočetl dopis. Nedokázal tomu uvěřit, srdce mu tlouklo stále rychleji, jako by mu zbývalo jen pár posledních okamžiků života. Podíval se na otce, který seděl v černém křesle z hadí kůže , nervózně poťukával prsty do opěradla a obličej měl rudý, jako by mu měla co nevidět vybuchnout hlava. ,,Dokážeš mi tohle vysvětlit Draco?"zeptal se ho znenadání vážným hlasitým tónem. ,,Jak jsi mohl udělat takovou pitomost!? Budeme teď všem čistokrevným kouzelnickým rodinám pro ostudu! Ty si snad ani neuvědomuješ co jsi tímto způsobil!?" křičel na Draca. ,,Otče," ,,Jak se opovažuješ oslovovat mě ještě otče?, Už Nejsi můj syn."dořekl a poté se zvedl z křesla a odkkráčel ven z místnosti. ,,Matko" oslovil Draco Narcisu. ,,Co jsi to jenom provedl! Nevím co s námi bude dál. Doufám, že si uvědomuješ, že tohle bude mít trvalé následky.?" ,,Ano matko." ,,Tory!" zavolala skřítka Narcisa., ozvalo se hlasité prásk a Tory se už ukláněl před svou paní. ,,Volala jste mě?" zeptal se. ,,Ano Tory." ,,Co si má paní přeje?" ,,Tory, zabal Dracovi všechny jeho věci." Skřítek se na ni překvapeně a zvědavě podíval. Narcisa si jeho pohledu všimla a dodala: ,,Draco se stěhuje ke své budoucí ženě. Nepřejeme si, aby jsi ho kdykoli ještě vpustil do tohoto domu, nebo splnil jakýkoliv jeho příkaz.. Draco už není jeden z tvých pánů, počínaje tímto okamžikem, nepatří již do naší rodiny. Přikazuji ti, aby jsi šel do Dracova pokoje, zabalil všechny jeho věci, a nikdy nikomu za žádných okolností nepověděl, co se dnes večer stalo. Rozumíš tomu?" ,,Ano má paní. Tory vyhoví vašemu přání, kdykoli si budete přát." ,,Výborně Tory, můžeš jít splnit můj rozkaz." nato se skřítek vzpřímil a s hlasitým přásk zmizel. Draco stále stál s pootevřenými ústy a sledoval, jak jeho matka hledí z okna ven na zapadající slunce. ,,Matko." ,,Ne Draco, už nejsme rodina. Neoslovuj mě matko, a víckrát se nevracej." Odešla z pokoje a Dracovi bylo jasné, že nemá cenu se s rodiči usmiřovat, protože ho budou považovat za krvezrádce, už navždy.
 

10 people judged this article.

Poll

Líbí se vám moje povídky?

Ano 68.7% (79)
Ne 31.3% (36)

Comments

1 Hermiona Watson >tvoje Aff< Hermiona Watson >tvoje Aff< | Web | 20. january 2010 at 18:40 | React

páni,to je úžasný :D tak draco má dítě jo? super :D

2 ♥♥♥MAJITELKA BLOGÍSKU♥♥♥ ♥♥♥MAJITELKA BLOGÍSKU♥♥♥ | Email | Web | 20. january 2010 at 18:46 | React

[1]: JÉÉÉ DĚKUJÍÍÍ =) =D =) ♥♥♥

3 Ga.b. > Your affs <3 Ga.b. > Your affs <3 | Web | 20. january 2010 at 19:17 | React

Promiň nemám čas ale pokusím se až budu mít čas  ;-)  je tam Draco ♥  :-D

4 xGinny Weasleyx twé ♥♥SBéčko♥ xGinny Weasleyx twé ♥♥SBéčko♥ | Web | 20. january 2010 at 19:28 | React

mno já budu mít asi samý... =)) i když nwm... možná náká dvojka se vloudí... ae vim že z matiky mám 1! takže...  :-)

5 xGinny Weasleyx twé ♥♥SBéčko♥ xGinny Weasleyx twé ♥♥SBéčko♥ | Web | 20. january 2010 at 19:29 | React

jinak super povídka!! :D

6 jsemtynka jsemtynka | Web | 20. january 2010 at 19:31 | React

No momentálně to dcl jde...ve škole to zvolnilo hned jak se uzavřely známky a jak už jsem říkala - budu mít samý!!! :D
Jinak mam novinku - na to derby SpartaxSlavie, jak jsem řikala, že nemůžu nakonec jdu!!!!!!!! Jsem úplně bez sebe!! Co ty?

7 Lillyanne Lillyanne | Web | 20. january 2010 at 21:22 | React

Vyhodnocení 2. kola a zadání 3. kola EXPECTO PATRONUM by sis rozhodně neměla nechat ujít. ;-)

8 Lusi SB Lusi SB | Email | Web | 29. january 2010 at 19:32 | React

ahojky fakt ten příběh byl pěknej moc se mi líbil. Sice vím že to bylo jako soutěž ho napsat, ale nenapsala bys prosím někdy pokračování moc by mě zajímalo jak to s ním nakonec dopadne prosím prosím, dyštak mi pak dej vědět na blog děkuju moc
PS: nechtěla by si se spřátelit?

9 Lusi Lusi | Email | Web | 29. january 2010 at 19:33 | React

jej promiň že tam je napsáno Lusi SB sem se nějak překlepla

10 Casion twoje SBéééééééčko!!! Casion twoje SBéééééééčko!!! | Web | 27. february 2010 at 19:33 | React

jj no páni...to je fakt dobré... chudák Draco... :-)  :-)  :-)

11 ♥♥Hermionka♥♥ ♥♥Hermionka♥♥ | Email | Web | 28. february 2010 at 9:48 | React

[10]: jsem ráda, že se ti to líbí =)

12 Aduska Aduska | Web | 28. february 2010 at 10:37 | React

Týjo, to bych do Draca neřekla :) Trochu hodně nepravděpodobné, ale je to tvá povídka a musím říct že celkem povedená xD Jdu na druhou kapitolu....

13 elča elča | Web | 2. march 2010 at 20:47 | React

no tak to je teda dost zajímavý příběh...jsem moc zvědavá, jak to dopadne...

14 ♥♥♥MAJITELKA BLOGÍSKU♥♥♥ ♥♥♥MAJITELKA BLOGÍSKU♥♥♥ | Email | Web | 8. march 2010 at 14:22 | React

[13]: =) Máš se na co těšit :-)

15 Lill Lill | 30. may 2010 at 20:09 | React

vážně moc hezká povídka právě jdu na druhou kapitolu

16 lucinda05 lucinda05 | 9. june 2010 at 20:24 | React

klááásnýýý vážně mohla bys ses pls zapojit do komentářové povídky na www.lussinda.pise.cz sííky moc :D

17 Veronika Fröhlichová Veronika Fröhlichová | 18. july 2010 at 18:46 | React

Pravopisné chyby!!!

18 Patricka Patricka | Email | 21. july 2010 at 19:17 | React

husty to by som chcela vidiet vo filme :-D

19 Patricka Patricka | Email | 21. july 2010 at 19:35 | React

kedy bude dalsia cast (3) ? :-!

20 Patricka Patricka | Email | 21. july 2010 at 19:35 | React

dufam ze co najskor

21 Adeluška Adeluška | Email | Web | 4. december 2010 at 8:52 | React

Ahoj,máš na psaní povídek opravdu velký talent.Je úžasná.Nechtěla by jsi ji dát do mého časopisu jako komiks?Nevěříš mi?Já to myslím vážně,mám svůj internetový časopis jestli by jsi chtěla dát tu povídku do mého časopisu napiš na email adeluska81@seznam.cz děkuji.S pozdravem Adeluška :-)

22 Rickycep Rickycep | Email | Web | 24. july 2018 at 8:44 | React

Пенополистирол играет роль формообразующего элемента, но имеет и другое значение. Данный материал является хорошим утеплителем, а также защищает внутреннее пространство дома от наружных звуков. Бетонная стена отделывается любыми http://builderbest.byethost7.com/ декоративными материалами, например кирпичом, сайдингом, изнутри – гипсокартоном. Отделочные материалы можно монтировать к стене и при помощи крепежа, и на клеевые составы.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama