January 2010

Diplomek pro Ga.b. za sl. famfrpál

31. january 2010 at 13:48 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Tak toto kolo vyhrála Ga.b. , který dala slovo Yaxley a nic jiného na Y z HP opravdu není =(
...takže máte další šanci vyhrát - ve slovním famfrpálu tady: http://harra.blog.cz/0912/slovni-famfrpal
hodně štěstí =)

Třízení SBéček pro únor

31. january 2010 at 11:11 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Minulý měsíc jsem ho vynechala, takže na únor slitování mít nebudu =D =)

Kdo chce zůstat mým SBéčkem, tak se zapíše:

1) Přezdívka
2) Blog
3) Oznámkuj se jako SB (1*-5)
4) Proč chceš být mým SBéčkem?
5) Četla jsi si pravidla pro SBéčka ?
6) Co je na mém blogu podle tebe vyjímečné?


Tentokrát doopravdy SMAŽU KAŽDÉHO, KDO SE NEZAPÍŠE !!...ikdyž mě to bude moc mrzet.

Imunitu mají a nemusí se zapisovat:

Mahtiel a LaiTřízení trvá do 13.2.2010

Photos od Wizarding world of HP (january 2010)

31. january 2010 at 8:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
imagebam.comimagebam.comimagebam.com

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

***
zdroj: oclumencia.com.br

Můj kouzelný životopis, Hermiona Samantha Jullia Grangerová

30. january 2010 at 15:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Tento životopis jsem sepsala jako úkol do Harry Potter fan klubu, příjde mi, že to byl vážně dobrý nápad zadat nám sepsání životopisu, jak bysme si představili svůj život v kouzelnickém světě =) takže, pokud by se to někomu z vás chtělo číst, nemám nic proti, když mi k tomu napíšete nějaký ten komentář, jak se vám to líbilo =)
P.S. na konci je rodokmen naší rodiny - je na konci proto, že by vám mohl prozradit celý příběh - číže jsem to potomek, takže se na něj podívejte až si to dočtete =)

Jinak chystám - už skoro mám hotovou druhou kapitolu k povídce, která se moc líbila mé kamarádce ze školy, že mi řekla, že by chtěla pokračování, takže to pokračováíní pak bude věnováno právě jí =)

Můj kouzelný životopis
Hermiona Samantha Jullia Grangerová


Jméno: Hermiona Samantha Jullia Grangerová
Datum narození: 31.12.1894
Místo narození: Britská vesnice Felixstowe
Rodiče: Jessie Grangerová (1879-1921) + Charles DeLaClark
Znamení: Kozoroh
Rodiný stav: Vdova
Manžel: Bryan Duckly
Děti: 2 dcery: Rose a Marry Grangerovy
Zaměstnání:
odbor pro dohled nad čarováním nezlatilých kouzelníků,
učitelka OPČM - Bradavická škola
Odbornost: paměťová kouzla

Rodiná fotografie z mého dětství:
Na fotografii (zleva do prava): Jessie Grangerová ; Hermiona Grangerová; Charles DeLaClark


Narodila jsem se na přelomu roku 1894 nedaleko malé a poklidné Britské vesnice Felixstowe, ve které naše rodina zapustila kořeny už před více než tisíci lety. Tenkrát se zakladatelka našeho rodu - malá nic netušící sedmiletá Lilliana musela přestěhovat s celou rodinou co nejdále od severního města Whitby, odkud utekli, protože chudáka malou Lillianu tehdejší mudlovský soudce obvinil z čarodějnictví a přikázal pro ni postavit na hranici města kůl, kde měla být upálena.

Jak se z předchozích řádků dá nejspíše vyčíst, nějakým zázrakem se podařilo Lillianě vyprostit se z hořícího ohně a společně s rodiči a svými třemi sourozenci utéci do Felixstowe, kde náš čistokrevný rod žije až dodnes. Čas utíkal jako voda v potoce a po nějaké době si i sama Lilliana začala všímat, že se kolem ní dějí podivné věci a problémy, které jakoby si vyhledávaly právě ji. Jednou, když se stala jedna z těch podivných věcí, viděla ji cizí žena, která v ní poznala čarodějku. ,,Já vím, co ji zač" řekla jí ,,...ty jsi čarodějka, a jsi velmi dobrá čarodějka, já se jmenuji Helga" dodala, když viděla její vystrašený výraz. Žena se poté stala její učitelkou, která ji naučila několika kouzelnickým dovednostem - až do jejích jedenáctých narozenin. Několikrát se Lilliana pokusila svým rodičům o svých schopnostech říci, ale nikdy to nedokázala. Nejspíše by ji ani nenapadlo, že není jejich pravou dcerou, kdyby jí na konci velmi dlouhé a bolestivé nemoci, těsně před svou smrtí, v den Lillianiných jedenáctých narozenin, její umírající matka neřekla, že není její dcera, ale že jedné temné noci, když porodila její sestru Marianu, ji někdo položil na práh jejich domu a ona ji tam ráno celou promrzlou našla s lístečkem
JMENUJE SE LILLIANA, POSTAREJTE SE O NI DOBŘE, JEDNOU SI PRO NI PŘÍJDEME.
Krátce nato padesátiletá matka Marika zemřela.
Uběhlo několik týdnů od její smrti a Helga se znovu setkala s Lillianou. Pověděla jí, že kdyby chtěla, mohla by se stát ještě mnohem lepší čarodějkou, než je, že by se mohla kouzla učit ve škole čár a kouzel. Lilliana souhlasila a odešla od své rodiny, ke které už dlouho necítila nic, do školy, kde se vyučila výbornou a velmi mocnou čarodějkou, chodila do jedné ze čtyř kolejí - do Havraspáru. Stále a stále usilovněji ale také hledala svou pravou rodinu, svou matku a otce, které zatím nikdy nepoznala.

Jednou (bylo to v den jejích 17. narozenin) omylem vyslechla rozhovor mezi ředitelkou Havraspárské koleje - Rowenou, když mluvila s Godricem Nebelvírem. Bavili se jako nikdy předtím, co je slyšela, byli mnohem laskavější a dívali se na sebe, jakoby spolu žili už léta v manželství. Rowena se ho ptala, kdy už konečně vyrazí k té mudlovské rodině z Whitby, aby si odvedli svou jedinou dceru Lilianu domů a jak jí to vše vysvětlí. V té chvíli Lillianě došlo, že to ona je dcerou dvou ředitelů. Vyšla ze svého úkrytu, kde vše vyslechla a pověděla Roweně a Godricovi, že to ona je Lilliana z Whitby, že je z mudlovské rodiny, která ji našla na prahu svých dveří a, že ji vyhnali do Felixstowe, protože si mysleli, že je čarodějka. Rowena i Godric samozdřejmě byli těmito správami zaskočeni a byli nuceni použít na Lillianu Veritasérum, které potvrdilo to, že je Lilliana jejich dcera. Od té doby spolu žili Lilliana, Rowena a Gordic pohromadě na Bradavickém hradě, dokud rodiče nezemřeli. Záhadou až doteď stále zůstává, proč se své dcery zřekli, proč ji dali k výchově snad těm nejchudším mudlům na světě a proč si jí její rodiče za celých sedm let, které studovala v Bradavicích ani jednou nevšimli?...Toto už zůstává zatajeno a dějepisné prameny a spisy naší rodiny mlčí.

Dost bylo povídání o kořenech mé rodiny při zakladatelích našeho rodu, raději bych měla říci něco o sobě. Jak už jsem psala, narodila jsem se v roce 1894 nedaleko Felixstowe Jessie Grangerové a Charlesi DeLaClarkovi. Ve Felixstowe jsem strávila prakticky celý život.
Má matka se narodila 17. ledna 1779 také ve Felixstowe. Většinu svého mladého života strávila tím, že cestovala a bojovala proti zlu. Studovala v Bradavické škole a poté nastoupila na místo vedoucí oddělení Bystrozorů na ministerstvu kouzel. Byla to velmi vážená a uznávaná čarodějka, bůh jí žehnej - měla zlaté srdce, nikdy by nikomu neuškodila a neukřivdila, měla všude velké slovo, takže mohla svou laskavost a spravedlivost dobře a stále lépe uplatňovat. Po dvanácti letech ve funkci hlavní bystrozorky se jí splnil velký sen, byla povýšena na místo první náměstkyně Ministra kouzel. Účastnila se všech soudů a disciplinárních řízení nezletilých kouzelníků, pomáhala a vždy spravedlivě soudila a sama se snažila vyhledávat důkazy svědčící o nevině souzeného. Takto to šlo celý její život, v padesáti letech získala cenu zaměstnance století a v sedmdesáti letech se stala Ministyní kouzel.

Vždy jsem ji obdivovala, protože i přesto, že měla tolik starostí s ministerstvem, o které se musela neustále starat, si vždy našla také dostatek času na svou rodinu, která ji potřebovala jako sůl a to nejen díky otci, který přišel o zrak v boji s velmi obávaným upírem Mariklanem, ale také díky mé velmi těžce postižené sestřenici z otcovy strany, která bohužel jako první z naší rodiny neměla kouzelnické schopnosti a o své vlastní rodiče přišla už před lety.

Otec se narodil 4. listopadu 1776 v Paříži, jako dítě studoval v Kruvalu. Stal se z něj uznávaný vědec, bojovník za svobodu a dobro a především životní láska mé matky.
Pracoval společně s mou matkou v oddělení Bystrozorů, kde se snažil být mé matce nápomocen a sám se také vydával bojovat proti zlu. Jednoho dne se mu to bohužel nevyplatilo a při souboji s upírem přišel o zrak.
To ho naprosto zničilo, přestal doufat, že se to napraví, dočasně byl uzavřen v nemocnici Svatého Munga, ze které ho po několika týdnech pokusů o získání zraku zpět, propustili do domácí péče, kde jsem se o něj pokoušela starat já a má matka.

Mé dětství probíhalo velmi zvláštně. Své schopnosti jsem objevila ve dvou letech, když jsem nechtěla za žádnou cenu sníst špenát, který mi nabízela matka, jednoduše jsem ho nechala vybouchnout. Máma z toho byla trochu na větvi, představte si, že nutíte dítě jíst a najednou vám talíř bouchne přímo pod nosem. Ještě doteď mi to příjde jako legrační představa. Léta utíkala jako voda a já jsem nejdříve nastoupila v šesti letech do mudlovské školy, kde jsem se naučila základní věci - číst, psát a počítat jednoduché příklady. Vžy jsem měla mnoho přátel, hlavně díky tomu, že se kolem mě děly neobvyklé věci, které jakoby mé přátele přitahovaly. Každý v té době toužil po dobrodružství, které jsem vžy dokázala zařídit. Být kamarádkou Hermiony Grangerové brali prostě v mudlovské škole jako samozdřejmost. Učitelé mě měli velmi v oblibě a kdyby mě nedejbože některý z nich naštval, mohla jsem ho proměnit třeba v králíka s hodinkami a nikdo by nepodezíral mě.
Léta stále plynula, já stále rostla, učila se jak vycházet s lidmi a pak jsem se ani nenadála a bylo mi už jedenáct. Pamatuji si, že jsem měla velikou oslavu, na které samozdřejmě nesměla chybět má nejlepší kamarádka Bett. Oslava probíhala nádherně, až na malý problém....sfoukla jsem právě poslední svíčku na dortu a otevřeným oknem vletěla do místnosti sova, která narazila přímo do dortu a rozplácla ho. To by nebylo to nejhorší - to by možná Bett, která neměla ani nejmenší tušení, že jsem čarodějka, možná ještě skousla, ale představte si, že ta sova v zobáku držela dopis, který sám od sebe vyletěl do vzduchu a tenkým sladkým hlasem se začal předčítat. Samozdřejmě kamarádka byla v obrovském šoku a od této nepříjemné situace se mnou nemluvila. Toto nechtěné odhalení měla na svědomí ředitelka Bradavické školy, která mi poslala dopis o mém přijetí. Ministerstvo se o tom nikdy nedozvědělo, díky matce, která okamžitě zařídila u své známé vymazovačky pamětí, aby toto malé nedorozumění vymazala Bett z paměti. Bett si poté sice nic nepamatovala, ale stejně si myslím, že jí něco v hlavě říkalo, ať se ode mě drží raději dále. Můj poslední rok v mudlovské škole skončil a mě už jenom čekaly dlouhé prázdniny plné čekání na příchod nového školního roku. Rodiče se mi pokoušeli obstarat co možná nejlepší zábavu a díky jejich snaze čas utíkal stále rychleji a já jsem se dočkala.

Bylo 1. září 1905 a já stála se svými rodiči na nádraží King´s Cross, bylo těsně před jedenáctou a já se s nimi loučila. Poté jsem nastoupila do vlaku a hodiny jsem spolu s ním ujížděla vstříc Bradavicím. Vzpomínám si, že jsem byla šťastná z toho, že jsem mohla bydlet na hradě a učit se na něm magii. Na Vánoce a letní prázdniny jsem vždy jezdila zpátky domů k rodičům, abych mámě alespoň na chvíli pomohla s otcem a sestřenicí. Léta v Bradavicích utekla mnohem rychleji, než by se dalo čekat a já studovala poslední rok, ze kterého zbývalo už jen několik hodin, ve kterých mě čekalo strašně těžké loučení s mým druhým - naprosto dokonalým - domovem. Po těch několika hodinách jsem nasedla do vlaku a s ostatními spolužáky jsem odjela domů. Po pár dnech jsem si začala hledat práci. Díky matce a mým kouzelnickým dovednostem jsem ji samozdřejmě okamžitě našla na ministerstvu, kde jsem se stala členkou odboru pro dohled nad čarováním nezletilých kouzelníků, kde jsem také našla svou životní lásku - Bryana, se kterým jsme se po třech zamilovaných letech vzali a měli spolu dvě nádherné dcery - dvojčata - Rose a Marii. Matka v té době byla již delší dobu v důchodovém věku a plně se doma starala o otce. S Bryanem jsme si našli nedaleko od nich krásný útulný domeček, ve kterém jsme vychovali dcery, ze kterých se staly (jak jinak než) výborné čarodějky. Než se narodily, věděla jsem, že to budou dívky, jelikož tím byla naše rodina proslulá...vždy se rodily velmi chytré a statečné dívky, které se vdaly, ale nechaly si stejné příjmení, na počest naší zakladatelky Lilliany, která žila v rodině mudlů - Grangerových.
Dcery rostly až dorostly věku jedenácti let, mezitím jsem se stala vdovou a byla jsem tak osamělá, že jsem nemohla ztratit ještě dcery na dlouhých sedm let. Rozhodla jsem se proto, že jim chci být stále na blízku a, že se pokusím získat místo učitelky Obrany proti černé magii v Bradavicích. Místo se mi bez jakýchkoliv potíží podařilo získat a tak jsem se po dlouhé době - tentokrát jako učitelka - vrátila do mého druhého domova - do Bradavic. Díky tomu jsem jim byla na blízku a mohla jsem je vidět stále růst - Rose vynikla v Havraspárském famfrpálovém týmu jako chytačka a Marry jako střelkyně. Samozdřejmě famfrpál nebyl jediný jejich společný koníček, ale paměť mi už vynechává, myslím, že většina z vás, co čtete tento životopis ještě neví, co je to, když je vám 116. let...
Inu toto byl můj život, dcery ze školy vyšly, provdaly se za bohaté muže, já zestárla o několik desetiletí, ale stejně nikdy, ani po své smrti nezapomenu,
co je to jmenovat se Hermiona Grangerová.
Princ nominován na Visual Effects Society awr.

30. january 2010 at 13:57 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Šesté pokračování pottera má další nominaci!

Princ byl nominován v katergorii Vynikající Matte obrazy pomocí techniky Motion Picture! na předávání cen Visual Effects Society award. Ceremonie a vyhlášení vítězů proběhne 28.února 2010 v Hyatt Regency Century Plaza Hotel v americkém Los Angeles.
Gratuluji za další nominaci a přeji hodně štěstí šestému dílu!♥Toto jsem já - aneb, tak jak mě neznáte ♥

29. january 2010 at 13:50 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other

Ahoj Potteráci =) párkrát už jsem se setkala s komentáři, ve kterých se mě někdo ptal na něco z mého soukromí, třeba jak se jmenuji doopravdy, jaké jsou mé koníčky a podobně, proto jsem došla k názoru, že toho o mě víte zatím docela málo na to, že tady na blogu straším už celý rok, a tak jsem se rozhodla, že pro vás několik informací o sobě zveřejním.


This is me:
Před rokem, když jsem k vám přišla...
...a dnes, když jsem s vámi a se světem
Harryho Pottera vedne.. v noci...
jednoduše vždy, když mi to čas dovolí =)
harra.blog.cz

Základní údaje:

Jméno: Romana

Věk: 14

Místo narození: Ostrava

Třída: 9.B

Průměr známek: 1,19

Koníčky: Harry Potter, blog, hra na housle,
knížky, Angličtina, Němčina, grafika,
turistika, cestování, psaní povídek....

Oblíbené filmy a seriály:

Harry Potter (1-8)
10 důvodů, proč tě nenávidím
Baletní střevíčky
Lemra líná
Holky z lepší společnosti
High school musical
Blonďatá a bloňďatější
Italské prázdniny
Sestry na Bahamách
Sestry v Londýně
Sestry v New Yorku
Past na rodiče
Jen trošku štěstí
Deník princezny
Princ a já
Kate a Leopold
Piráti na vlnách
Ulice
Přátelé - Friends
Krok za krokem - Step by step
Čarodějky - Charmed
Univerzální uklízečka
Kouzelná romance
Madagaskar
Lovecká sezóna
Shreak (1,2,3,4)
Chůva k pohledání
Simpsonovi
M.A.S.H.
Alenka v říši divů
Můj přítel Monk
Lenssen & spol.
Bludiště

Oblíbení zpěváci:

Avril Lavigne
Demi Lovato
Ewa Farna
Lucie Vondráčková
Martin Chodúr
Lucie Bílá
Pink

Oblíbení herci:

Emma Watson
Daniel Radcliffe
Ruppert Grint
Dakota Flaming
Robert Pattinson
Ashley Green
Kristen Stewart
+všichni z HP


Oblíbení spisovatelé:

Joanee Kathleen Rowlingová
Lois Duncanová
Thomas Brezina
Karin Müllerová
Michael Buckley
Bonnie Bryantová
Stephenie Meyerová

Oblíbené jílo:

Kuřecí maso
Popcorn
Zmrzlina
Špagety
Hašlerky (závislák) =D
Sýr (jsem na němprakticky závislá)


Motto:

Neodsuzuj lidi kolem sebe podle toho, jak vypadají, ale podle toho, jak se k tobě chovají, a hlavně nesuď nikoho dříve, než se podíváš sám na sebe.


Taková jsem podle testu dle data narození:
(toto jsem nepsala já, ale je to z testu podle data narození od jedné věštkyně =D)

Mám vůdcovské vlohy a sklony. Na své okolí můžu působit tvrdším dojmem, protože neumím dát najevo to, co cítím a neumím to ani vyjádřit slovy.

Jsem citlivá a laskavá, můj šestý smysl mí v životě hodně pomáhá.

Mám schopnost se učit, rozumím dobře číslům a abstrakci, vše si nejprve představím ve své mysli.

Jsem praktická a mám organizační schopnosti, zručnost, ale nedostatek víry v sama sebe.

Mám velký vztah k domovu, rodině a přátelům. Potřebuji k životu jistotu stabilního zázemí, ale i dostatek něhy a citu. Mám dobrou paměť, dovedu ocenit krásu kolem sebe.

Mám nepokojnou, ale idealistickou mysl. V důsledku své vysoké mentální energii musím nalézt ventil, kterým jí budu odvádět.Závěr: Kdyby jste měli někdo zájem, tak máte na mě i kontakt pod těmi fotkami je moje ICQ, takže si ráda s kýmkoli popovídám =) =)

Avril Lavigne nazpívala písničku k Alence v říši divů

29. january 2010 at 11:30 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other
Včera byla na oficiálních stránkách kanadské zpěvačky Avril Lavigne zveřejněna Hudba ,kterou napsala pro Film Alenka v říši divů (Alice in Wonderland).
Mě osobně se opravdu moc líbí! Avril má moc krásný hlas a i ten text písně a hudba jsou moc povedené =) ♥

Zdroj: hp-daily.blog.cz

Sníh komplikuje natáčení

29. january 2010 at 10:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Skotské noviny Sunday Mail přinesly rozhovor s Danielem Radcliffem, který mluvil o natáčení kempovacích scén na pobřeží jezera Etive (Loch Etive) nedaleko Oban, o svém osobním vztahu ke kempování ao změně scenérie v první části Relikvií Smrti. Producent filmu David Barron se vyjádřil k aktuálním povětrnostním podmínkám a jejich vlivu na natáčení Relikvií Smrti.Photos od Wizarding worlld of HP- leden 2010

28. january 2010 at 7:16 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
imagebam.comimagebam.comimagebam.com

imagebam.comimagebam.com


zdroj: oclumencia.com.br

Mapa Bradavic a okolí

27. january 2010 at 10:48 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Bradavice
POPIS:
 1. Skleník s mandragorami
 2. Kamenný most
 3. Temná věž, zde byl uvězněn Sirius Black
 4. Ošetřovna
 5. Hodinová věž
 6. Nádvoří s fontánou
 7. Dřevěný most- cesta k Hagridovi a do Prasinek
 8. Vztyčené kameny- Bradavický Stonehenge????? :-))
 9. Schody k Hagridovi
 10. Hagridova bouda- vy tomu říkáte dům??? :-))
 11. Nebelvírská věž
 12. Velká síň
 13. Skály
 14. Učebna přeměňování
 15. Velká travnatá plocha- hodiny létání, trénink s Woodem
 16. Nádvoří- zde se děje hodné věcí, ale nebudu je všechny vypisovat
 17. Nejspíš knihovna
 18. Famfrpálové hřiště
 19. Zapovězený les
 20. Zapovězený les
 21. Tímto směrem jsou Prasinky
 22. Hagridova bouda v prvních dvou filmech
 23. Vrba mlátička v2. díle
 24. Vrba mlátička ve 3. díle
 25. Jezero
 26. Útesy
 27. Tráva
 28. Stromy
 29. Tráva
 30. Opravdu nevím co je zde
 31. Tráva, stromy, hory
 32. Nějaký vedlejší vchod??
 33. Nevím
 34. Famfrpálové hřiště
 35. Zeď, hradba
 36. Přístav pro loďky a schody nahoru
 37. Nejspíš měnící se schody
 38. Vstupní síň
 39. Skleníky

♫♫Step by step....day by day....♫♫

26. january 2010 at 14:12 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other

♫♫STEP BY STEP♫♫

The dream, wide broken
Seemed like all was lost
What would be the future.
Could you pay the cost.
You wonder...
Will there ever be
a second time around?
Woah-a, woah-a
When the tears are over.
And the moment has come.
Say 'My lord,
I think I found someone';
And no one would be better
To be putting it together
For the second time around
We got the woman and man
We got the kids in a clan
Only time will tell
If all these dreams fit under one umbrella
Step by step,
Day by day
A fresh start over,
A different hand to play
The deeper we fall,
The stronger we stay
And we'll be better
The second time around
Step by step
Day by day (Day by day)
A fresh start over
A different hand to play
Only time will tell
But you know what they say...
We'll make it better.
The second time around....Sice to nepatří na blog o HP, ale mě se ta písnička moc líbí a ten seriál mám taky moc ráda =) ....samozdřejmě až po Harrym Potterovi =) =D =) pokud ten seriál máte taky rádi, tak vám můžu prozradit, že běží momentálně každé úterý na nově, ale mění se dost čas vysílání...takže nevím, ááá....něco mě napadlo =D můžete se na něj mrknout na stránce http://kinotip.cz v online seriálech a nahoře zadáte do vyhledávače krok za krokem =) ....zatím se mějte krásně
yours ♥♥Hermionka♥♥

Vtipy o HP =)

25. january 2010 at 11:36 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
 • Profesorka McGonagallová říká Harrymu, Ronovi a Hermioně: ,,Neslyšeli jste včera večer moje klepání? "

  ,,Ale ano" říká Harry ,,...ale nebojte se, nás to nijak nerušilo, i tak jsme oslavovali."

  Harry, Ron a Hermiona sedí v rytířském autobuse. Naproti sedí slečna s pudlíkem na nohou.

 • Ron: S vaším psem bych si to rád vyměnil.
 • Slečna: Nemyslím si, protože dnes bude vykastrovaný.

 • Ron se ptá svého otce: Hej Tati, Hermiona dnes přijde na návštěvu, mohu použít tvoje létající auto?

  Pan Weasley: Je prázdné, nemá benzín.

  Nato Ron: To nevadí aj tak zůstaneme v garáži.

 • McGonagallová říká Ronovi: Tato otázka Vám dělá očividně velké problémy.

  Ron: Ne otázka, ale odpověď!

 • Crabbe a Goyle v Bradavickém exprese: Crabbe se zakousne do ledové myši v době, kdy vlak vjíždí do tunelu. Když si chce ukousnout Goyle, říká mu Crabbe: Raději bych ji nezkoušel, protože, když jsem ji snědl já, byl jsem minutu slepý!

 • Harry leží u madam Pomfreyové na ošetřovně. Do místnosti přijde malý muž. Řekni, jaký si vysoký?

  Harry: Mám 170 cm, pane Doktore!

  Muž: Oh ne, já nejsem doktor, ja vyrábím rakve ....

 • Harry leží na ošetřovně.
  Harry: Madam Pomfreyová, dnes vypadáte opravdu okouzlujícně!

  Madam Pomfreyová: Děkuji za kompliment můj milý! Co ti vlastně je?

  Harry: Vidím všechno rozmazaně!

 • Rodina Dursleyovi jde do Muzea ...

  Petunie a Vernon si prohlížejí obrazy, když Dudley zhrozeně říká jednomu zaměstnanci muzea. Pane, co je to za ošklivého chlapa, v tom obraze přede mnou?

  Zaměstnanec: Chlapče, chlapče, díváš se do zrcadla!

 • Sněhurka, Crabbe, Goyle a Protiva u matky Boží se setkají.

  Sněhurka se táže, zda je nejkrásnější, Crabbe a Goyle, zda jsou najsprostejší a Protiva, jestli je nejošklivější. Pojďme a zeptáme se mámina kouzelnického zrcátka, říká Sněhurka a všichni souhlasí.

  Juchuu! ja som najkrásnější!, křičí Sněhurka.

  Přicházejí Crabbe a Goyle ze dveří. Juchuu! My jsme najsprostejší.

  Čekají všichni tři netrpělivě na Protivu u Matky Boží. Po 15 minutách vyšel konečně ven a rozzlobeně říká: Kdo do čerta je Dudley Dursley?!

 • Profesorka McGonagallová vstoupila do třídy. Polovina třídy pláče a druhá se směje.

  McGonagallová: Proč se smějete?

  Smějící se polovina: Lockhart vyskočil z okna!

  A proč vy pláčete?

  Plakající polovina: My jsme to neviděli!

 • Proč spadla zeď, když se o ní opřeli Crabbe a Goyle?

  Moudřejší ustoupil!

 • Co řekneš, když uvidíš dvojhlavou příšeru?

  Ahoj, ahoj.

 • Harry říká Fredovi, Georgeovi a Dungovi: Moody by na vás mohl hodit očko!

 • Lee Jordan: "A je to tady! Nebelvír proti Mrzimoru! Přelétá Harry Potter a s pokřikem Ano! Uhání za Zlatonkou. A je tu Cedric Diggory a s pokřikem Vuala! Předvádí Vronského fintu! Ooooo, nyní se Neville Longbottom chrání před odrážečkou a se slovy Do prdele! naboural do protijedoucího hráče ... "

Fantastická zvířata a kde je najít + Famfrpál v průběhu věků.

24. january 2010 at 6:11 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Německé vydavatelství Carlsen připravuje vydat mezi prvními letošními knihami novinku: reedici knih Fantastická zvířata a kde je najít a Famfrpál v průběhu věků. Jde o překlad druhého vydání učebnic Harryho Pottera s jemně vynoveným obsahem, které přineslo na trh britské vydavatelství Bloomsbury minulé léto. Náhledy jejich nových obálek byly zveřejněny před pár dny. Prohlédnout si je můžete tady: c
Obě knihy vyšly v desítkách překladech poprvé v roce 2001 v limitovaném nákladu, přičemž zisk z jejich prodeje JK Rowlingová předem věnovala nadaci Comic Relief. Výjimkou tehdy nebyl ani slovenský překlad vydavatelství Ikar, které z prodeje každého kusu vrátilo nadaci 10 korun. Dnes jsou u nás tyto knihy podobně jako v celém světě beznadějně vyprodány a neplánuje se jejich dotisk. O případné slovenské nebo české reedici však Ikar zatím zarytě mlčí.

Němečtí fanoušci se jich dočkají už 19. března.
Zdroj: priori-inacantatem.sk
Překlad by: ♥♥Hermionka♥♥ - harra.blog.cz
kopírujte se zdrojem =)

Harry Potter a Relikvie Smrti video from ♥♥Hermionka♥♥

23. january 2010 at 12:55 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti

Toto video jsem vytvořila já na památku Albuse Brumbála a na oslavu toho, že se nám už blíží nový film Harry Potter a Relikvie smrti I. část =)
Snad se vám bude líbit =) ♥

Seznam nejprodávanějších pletacích vzorů z HP

23. january 2010 at 10:46 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
USA Today zveřejnil na svých stránkách zajimavý seznam TOP5 filmů a knih, které zanechali "ručně tkaný vzor".Jiným slovem uvádí seznam nejpečlivějších a nejpovedenějších výrobků ručního pletení.Je tedy jasné, že z Pottera to jednoznačně bude ruční pletení svetrů od Molly Weasleyové, které tak ráda dává svým dětem a i Harrymu každé Vánoce, dále to jsou nádherné kostýmy,ponožky od Dobbyho a mnoho dalšího.

Celý seznam máte níže..

 1. A Tale of Two cities (příběh Ch.Dickense)
 2. Série Harry Potter
 3. The Golden Compass
 4. Coraline
 5. Lost in Translation
Zdroj: harrypotter-world.blog.cz

Tapety a tepety...

22. january 2010 at 18:30 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Tááák =) ... jsem přihlášená do dvou soutěží, kde bylo úkolem (shodou okolností) vyrobit tapetu

1) do soutěže Expecto patronum jsem vyrobila tapetu, kde měla být zakomponována tato fotka:


....no a todle z toho vzniklo:

2) tapeta do soutěže u mého SBéčka BoobLeGumMy , kde bylo úkolem vytvořit z fotek majitelky blogu (a taky mé spolužačky) tapetu na plochu...vím, že má ráda fialovou a Hallo Kitty, tak sem to nějak dala do hromady =) ....no a todle z toho vzniklo =) ....
doufám, že tohle bude stačit do obou soutěží, protože mi to dalo hodně práce... =)

Nový skladatel k Relikviím Smrti!

22. january 2010 at 15:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Portál Film Score Daily přinesl zprávu, že producenti filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 1 podepsali smlouvu s hudebním skladatelem, jehož úkolem bude zkomponovat hudbu k předposlední potterovce. Navzdory obecným očekáváním to není John Williams, ale francouzský skladatel Alexandre Desplat.

Alexandre Desplat v minulosti spolupracoval s významnými světovými režiséry a složil hudbu k filmům jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Zlatý kompas, Královna, Julie & Julia a Twilight Sága: Nový Měsíc. Zatím není jasné, zda bude komponovat hudbu i ke druhé části Relikvií Smrti.

zdroj: Lillyanne

Timothy Spall si odnesl domů netradiční suvenýr

22. january 2010 at 10:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Dny Petra Pettigrewa jsou spočítány již nejen v knize Harry Potter a Relikvie Smrti, ale i na natočeném materiálu do dvoudílného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Herec Timothy Spall, který ztvárňuje Petra alias Červíčka od třetí filmové části, dokončil všechny své poslední scény. Na potterovskou filmovou roli mu však nezůstanou jen vzpomínky z natáčení, filmy na DVD ale i zcela netradiční suvenýr. Spall si z natáčení odnesl část svého kostýmu, umělé zakrslé ucho, přičemž mu předem vybral i místo, kde si ho vystaví: "Bude bydlet doma na poličce. Pravda je taková, že většina umělců se snaží získat suvenýr z každého projektu, na kterém dělají. "

Na rozdíl od několika sekund, které dostal v Princi dvojí krve, v Relikviích Smrti uvidíme Červíčka v několika významnějších scénách, včetně té, kde ho stříbrná ruka zabije.


Zdroj: priori-incantatem.sk
Překlad by ♥♥Hermionka♥♥ - harra.blog.cz
kopírujte se zdrojem =)

Fotky ze svatby Billa a Fleur

21. january 2010 at 7:26 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Na netu se objevily dvě fotky z natáčení Relikvií Smrti. Konkrétně se jedná o fotky ze svatby Billa a Fleur. Na první fotce můžeme vidět prostředí, kde se scéna bude odehrávat (všimněte si obilí u stanu, kterého je kolem Doupěte velké množství). Na druhé fotce vidíme šaty Fleur a oblek Billa. K tomu všemu se na webu Oclumencia objevil exclusive look v HD kvalitě ke stažení. Pokud si chcete první záběry z Relikvií užít v té nejlepší kvalitě, pak zamiřte SEM.


Dracovy nešťastné prázdniny - 1. kapitola

20. january 2010 at 18:23 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahojky, nedávno jsem se rozhodla, že napíšu nějakou krátkou povídku, tak jsem ji teda napsala a tady ji máte. Doufám, že na ni najdu alespoň jeden komentář, který by ji nějakým způsobem ohodnotil =) ...no a taky moc doufám, že se Vám bude alespoň trochu zamlouvat a, že si ji v plné síle vychutnáte až do konce =)


Mudla

Úvod: Příběh, který se stal, se odehrává v našem světě, ve světě víry, nekonečné lásky, kouzel a naděje, která umírá vždy poslední.


Byl poslední letní prázdninový týden. Draco po téměř dvou měsících dorazil domů, do sídla svých rodičů oslavit své sedmnácté narozeniny. ,,Vítejte pane." přivítal ho starý špinavý domácí skřítek. ,, Tory, oznam rodičům, že jsem se vrátil." ,, Jistě pane, Tory velice rád vyhoví svému pánovi, ovšen starý pán si nepřeje být rušen." odpověděl tiše Tory. ,,Tak neslyšel jsi můj rozkaz?!? Říkal jsem, že jim to máš oznámit. Tak dělej! ,,Ano pane, samozdřejmě." koktavě řekl skřítek. O chvíli později seděl už Draco ve svém pokoji v měkkém sametovém křesle a čekal až si ho rodiče zavolají do salonku na oslavu. Náhle někdo zaklepal na dveře. ,,Vstupte." ozval se Draco. Nikdo však do pokoje nevešel a Draco ani neslyšel, že by se za dveřmi něco pohnulo. Vzal svou hůlku s blánou z dračího srdce a otevřel dveře. Nikdo tam nebyl. Pomyslel si, že se mu jen něco zdálo, ale o chvíli později se znovu ozvalo slabé zaklepání. ,,Tak vstupte" znovu řekl Draco. Opět nikdo nevstoupil. Zdálo se mu to podezřelé, přece normální člověk by jen nezaklepal a na vyzvání nevstoupil. Rozhodl se, že raději zavolá Toryho, aby se zeptal jestli se poslední dobou neděje v okolí domu něco divného či podezřelého.
,,Tory" zahulákal. Ozvalo se hlasité prásk a Tory stál před Dracem. ,,Můj pane, volal jste mě. Co si přejete?" chraplavě se zeptal skřítek. ,,Pověz mi, neděje se poslední dobou něco divného, zvláštního, jiného, než obvykle?" ,,Co tím můj pán myslí?" zeptal se opatrně skřítek. ,,Vládne tady divná atmosféra, a je tady větší ticho, a..." zarazil se, něco ho napadlo. Něco téměř neuvěřitelného, ale přesto možného. ,,Zmiz mi z očí!" rozkázal skřítkovi. Znovu se ozvalo ohlušující prásk a Draco byl v pokoji sám, úplně sám se svými myšlenkami na předchozí dva měsíce. ,,To přece není možné, ne to nemůže být pravda "mumla si pro sebe. ,,Jak by mě mohla vypátrat, jak!? To jí nestačilo jednou říci ne? Ozvalo se zaklepání. Do pokoje tentokrát vešla jeho matka. ,,Draco, synu můj, tak ráda tě vidím! Pojď dolů, máme pro tebe překvapení." radostně dodala, když viděla Dracův překvapený výraz. ,,Jak se ti líbilo u tety Jenny?"
,,Bylo to tam nudné a k ničemu...jako všude. Potkal jsem tam jednu mudlu. Špinavější jsem snad nikdy neviděl. Teta Jenny pořád pletla nějaký svetr pro otce a rozhodně se s ní nedalo o ničem mluvit. Alespoň, že se tam objevil Goylle. Říkal, že věděl, že mě tam zase pošlete, tak se přijel na mě podívat. Od té doby se to tam dalo přežít, nálada mě ale přešla hned, když sem si vzpoměl na to, že se budu muset zase vrátit do tý pitomý školy, kde se ten nejhorší z ředitelů, Albus Brumbál tváří jako by se nic nedělo, že je svět růžový a, že do nás bude ta nová profesorka mudlů Minerva Mcgonagalová hustit, že bysme se podle ní měli s mudlama snad i křížit. Goylle se těmahle myšlenkama nezabýval, nejvíc se bavil při mučení mudlů, ministerstvo má asi svých starostí dost, když není schopno ohlídat dva nezletilé kouzelníky."dovyprávěl a pohrdavě si odfrkl.
,,Inu Draco, máš pravdu, na ministerstvu to vážně poslední dobou vře. Co se týká ministerstva, tak tam vážně není něco v pořádku, Lucius říkal, že nebýt toho, že zabili Elisabet Blayovou neměl by náš pán odkud začít, neměj stracha pamatuj si, že, Severus Snape bude vždy na naší straně, alespoň prozatím." Draco na to nic neřekl, horečnatě přemýšlel nad tím co klepalo na jeho dveře dřív, než se v nich objevila jeho matka.

Došli do salonku, kde čekal Lucius Malfoy v elegantním svátečním černém hábitu se dvěmi dopisy v ruce. ,,Draco, mohu se tě laskavě zeptat, co to má tohle zase znamenat Draco?" vyjel na něj hned z ostra. ,,O čem to mluvíš otče?"zeptal se zmateně Draco. ,,Přece o tomhle dopise co držím!" zamával s kusem křišťálově bílého papíru v pravé ruce. ,,Před chvílí ho donesla sova, a pořád klepala na tvé dveře!"
,,Aha, tak to byly ty divné zvuky, a co v něm je?" ,,Ty se ještě ptáš?!? dopisuješ si s nějakou mudlou a strávil jsi s ní prázdniny a ještě se ptáš co? Jak jsi to mohl udělat, takhle pošpinit dobrou pověst naší rodiny. Byli jsme snad jediní z opravdu čistého rodu s čistou krví. a ty, ty jsi všechno zkazil!. ,,Luciusi, Luciusi! Važ svá slova, ukaž mi ten dopis!" vyzvala ho Narcisa. ,,Je to pravda? ty jsi vážně strávil léto s tou mudlou? ,,Matko, ty mi snad nevěříš?"zeptal se zděšeně Draco. ,,Ta fotografie mluví za vše Draco, přečti si ten dopis, a pak se obhajuj."řekla Narcisa.


,,Milý Draco. Ani nevím, jak ti mám poděkovat za nádherné prázdniny strávené s tebou.. Bylo to s tebou krásné,všechno a byly to nejhezčí prázdniny, jaké jsem kdy zažila. Všechno bylo úžasné, byla jsem s tebou v sedmém nebi a stále nemohu zapomenout na tvé jasné oči. Bylo to jako nějaké kouzlo, když jsem tě potkala, ale ted ti musím něco říct...nevím jak ti to mám napsat, ještě nikdy jsem to nedělala, tak to vezmu stručněji - čekám s tebou dítě. Nemysli si, že jsem si tohle vymyslela jenom proto, že tě chci nějak využít. Miluju tě, a to dítě si chci nechat. Prosím, neodsuzuj mě hned, a nechej si vše projít hlavou dříve, než bude pozdě. Chci žít a navždy zůstat s tebou, vdát se za tebe, a vychovávat s tebou dítě, ketré jsme počali z čisté lásky. Doufám, že si dobře rozmyslíš, co bude dál, a odepíšeš na tento dopis. Ráda bych se setkala s tvými rodiči, proto k vám přijedu příští pátek v 11 hodin.

S láskou Angelika.

Draco dočetl dopis. Nedokázal tomu uvěřit, srdce mu tlouklo stále rychleji, jako by mu zbývalo jen pár posledních okamžiků života. Podíval se na otce, který seděl v černém křesle z hadí kůže , nervózně poťukával prsty do opěradla a obličej měl rudý, jako by mu měla co nevidět vybuchnout hlava. ,,Dokážeš mi tohle vysvětlit Draco?"zeptal se ho znenadání vážným hlasitým tónem. ,,Jak jsi mohl udělat takovou pitomost!? Budeme teď všem čistokrevným kouzelnickým rodinám pro ostudu! Ty si snad ani neuvědomuješ co jsi tímto způsobil!?" křičel na Draca. ,,Otče," ,,Jak se opovažuješ oslovovat mě ještě otče?, Už Nejsi můj syn."dořekl a poté se zvedl z křesla a odkkráčel ven z místnosti. ,,Matko" oslovil Draco Narcisu. ,,Co jsi to jenom provedl! Nevím co s námi bude dál. Doufám, že si uvědomuješ, že tohle bude mít trvalé následky.?" ,,Ano matko." ,,Tory!" zavolala skřítka Narcisa., ozvalo se hlasité prásk a Tory se už ukláněl před svou paní. ,,Volala jste mě?" zeptal se. ,,Ano Tory." ,,Co si má paní přeje?" ,,Tory, zabal Dracovi všechny jeho věci." Skřítek se na ni překvapeně a zvědavě podíval. Narcisa si jeho pohledu všimla a dodala: ,,Draco se stěhuje ke své budoucí ženě. Nepřejeme si, aby jsi ho kdykoli ještě vpustil do tohoto domu, nebo splnil jakýkoliv jeho příkaz.. Draco už není jeden z tvých pánů, počínaje tímto okamžikem, nepatří již do naší rodiny. Přikazuji ti, aby jsi šel do Dracova pokoje, zabalil všechny jeho věci, a nikdy nikomu za žádných okolností nepověděl, co se dnes večer stalo. Rozumíš tomu?" ,,Ano má paní. Tory vyhoví vašemu přání, kdykoli si budete přát." ,,Výborně Tory, můžeš jít splnit můj rozkaz." nato se skřítek vzpřímil a s hlasitým přásk zmizel. Draco stále stál s pootevřenými ústy a sledoval, jak jeho matka hledí z okna ven na zapadající slunce. ,,Matko." ,,Ne Draco, už nejsme rodina. Neoslovuj mě matko, a víckrát se nevracej." Odešla z pokoje a Dracovi bylo jasné, že nemá cenu se s rodiči usmiřovat, protože ho budou považovat za krvezrádce, už navždy.