December 2009

Ceny pro mě =)

31. december 2009 at 15:27 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other

Moc za ně děkuji! jsou moc krásné!! =)

Můj první rok s Vámi

31. december 2009 at 10:30 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahoj všichni =) jak asi napovídá název článku, tento rok je první, který jsem strávila s blogem harra.blog.cz , ale vlastně i s blog.cz =) Ráda bych Vám povyprávěla svůj dlouhý příběh.

Když jsem letos v březnu dostala můj úplně první počítač, vlastně jsem ani nevěděla, co to blog je. Téměř jsem ani netušila, jak se s počítačem a jeho příslušenstvím zachází.
Všchno se brzy změnilo, když jsem jen tak prohledávala internet a z nudy zkoušela různé a třeba i nesmyslné adresy ve vyhledávači, protože jsem doufala, že najdu něco, co mě zabaví. Zadávala jsem výrazy jako lzicka.cz; kamera.cz; pocitac.cz ; nuzky.cz ; blok.cz ...až mě napadlo zadat blog.cz ...a tak se to stalo - naprostou náhodou jsem narazila na blog.cz
Jak jsem již psala - hledala jsem něco, co by mě zabavilo a tak jsem založila nový blog s hrozně dlouhou adresou: harrypotteranddeathlyhallows.blog.cz - netuším, co mě to tenkrát napadlo, dát si tak dlouhou adresu, ale stalo se. Na svém prvním blogu jsem pilně pracovala a učila se, ale pořád mi něco chybělo. Cítila jsem se na tom blogu taková nesvá a tak divně - designy jsem si neuměla sama na něm nastavit, články vypadaly zvláštně a neupraveně a měla jsem různorodá SBéčka, která se ke mě stejně přišly podívat asi jen jednou do měsíce=(
Říkala jsem si, že tohle je konec, že si musím založit nějaký jiný blog, ale nenapadala mě žádná adresa, která by nebyla už obsazená - zkoušela jsem voldemort.blog.cz ; harrypotter.blog.cz; harry.blog.cz , ale pořád nic - chtěla jsem tentokrát něco hodně krátkého (pro změnu =D ) a tak mě napadlo, co když nikoho nenapadlo napsat HARR a první písmeno abecedy? ...tedy HARRA.BLOG.CZ ?
Vyzkoušela jsem to a ejhle - někoho to taky napadlo, ale rozhodl se blog zrušit respektvive ho někomu věnovat. Článek o konci blogu byl sepsán už od ledna a nikdo se pořád nehlásil, že by měl o blog zájem. Tak jsem si to hodně dlouho rozmýšlela, až jsem se rozhodla, že pokud mi ho bývalá majitelka předá, tak se o něj budu starat co nejlépe to dovedu =)

Byl květen 2009 a bývalá majitelka se mi ozvala, že se rozhodla mi blog předat a poslala mi heslo. Pokusila jsem se hned vytvořit svůj první design, který (jak musím bohužel konstatovat) byl naprosto příšerný =D ...ikdyž slovo příšerný na můj první pokus je ještě hezké slovo =D ...byl takový divný - modrý ...
Tenkrát jsem ještě ani ke všemu neuměla zacházet s photofiltrem, takže jsem ho vyráběla v úpravě obrázků =( . Na blogu jsem nikoho neznala - blog už dávno neměl žádná SBéčka , a tak jsem je začala vyhledávat - přiznávám, že pro začátek mi stačila ty, které jsem přesunula s sebou na tento blog. Víte, že se docela divím tomu, kdo mi na větu ,"Ahoj, máš krásný blog - nechceš spřátelit?", odpověděl ANO =D a tak jsem tady začínala. Pro začátek jsem vyhledávala články googlem, pak jsem hledala u SBéček a pak jsem začala tvořit sama a pak jsem vyhledávala na zahraničních stránkách. (Momentálně dělám poslední tři varianty)

Po nějakém čase jsem zjistila, že má kamarádka umí pracovat v PF a tak jsem ji poprosila, aby mě naučila alespoň nějaký ten nejzákladnější základ. Ano, byla bych PF zvládla možná i sama, ale to jen v případě, že by byl Česky a ne v tom vymyšleném jazyce, který jsem doposud nerozpoznala od ostatních=(. Tak jsem se začala zlepšovat v designech a začala jsem protřizovat spřátelené blogy, až mi zbyly jen ty o Harrym Potterovi (vyjímka je jsemtynka - ta se mnou byla už na mém úplném začátku).

A teď jsem stále s Vámi a pořád stejná jako dříve, ale cítím se mnohem lépe den ode dne mě pokaždé stále více potěší každičký Váš komentář k článku a nebo účast na párty či plese a nebo i účast v té nejmenší bleskovce. Chtěla bych, aby má SBéčka věděla, jak je mám moc ráda, a že bych je nikdy za nic na světě nevyměnila.
Takže ještě jednou SBéčka vzkaz pro Vás: MÁM VÁS MOC RÁDA !!

Jak se tak dívám, trochu jsem se tady rozpovídala =) , ale to nevadí - jednou v roce si to dovolit můžu - vždyť to byl první rok s Vámi ne? =) Jsem za tento rok opravdu moc vděčná, prtože to byl jeden z nejkrásnějších roků mého života ♥

A ještě posledních pár vět bych Vám chtěla v tomto roce zdělit, týkají se návštěvnsti tohoto blogu. Moc Vám za n všem děkuji tady máte obrázek s návštěvností za celý tento rok 2009:
Moc Vám všem děkuji a ještě jednou Vám píšu, že vás mám opravdu MOOOOOC RÁDA!
Takže Vám přeji Šťastný Nový rok 2010 !!!
♥♥Hermionka♥♥

Celoroční shrnutí Harryho Pottera

31. december 2009 at 10:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Těsně před koncem roku je to nezvratně definitivní: Film Harry Potter a Princ dvojí krve se zapsal velkým písmem do letošní filmové sezóny; je celosvětově nejziskovějším filmem uplynulých dvanácti měsíců, ale navzdory tomu všemu měl na víc.

Šestý film kouzelnické ságy Harryho Pottera přišel oproti původním plánům do kin s třičtvrtě ročním zpožděním. Očekávání byly obrovské. Kritici nadchnutí Fénixovým řádem čekali podobné zpracování a originální přístup Davida Yatese ke knižní předloze. Skalní fanoušci knih doufali v přesný opak. Přestože ani jeden z těchto krajně rozdílných táborů nebyl plně uspokojen, do kin přece jen přišli a odnesli si domů kus nádherného filmového zážitku.

S odstupem času lze říci, že přesunutím premiéry na léto Warner Bros. navzdory všemu zřejmě více získali než ztratili. Čísla hovoří za vše. S příchodem filmu zaplniyl kina po celém světě miliony diváků, kteří za prvních 19 dnů promítání nechali v kasách neuvěřiteylných 748 milionů dolarů. A právě v průběhu třetího a čtvrtého promítacího týdne začaly zisky růst a miliony fanoušků byly stále nadšenější. Výsledkem je zisk 929,4 milionu dolarů celosvětově. V severní Americe Princ získal téměř 302 milionů, což je v porovnání s Fénixova řádem o 10 milionů více. Snímek však zcela nepodrží ostatní zbytek světa se ziskem zbývajících 627,4 milionů dolarů, což je pro změnu ve srovnání s Fénixovým řádem zase o 20 milionů méně. Šestá Potterovka se tak probojovala na konečnou 8.příčku nejziskovějších filmů všech dob, přičemž se jí nepodařilo předejít ani Fénixův řád (příčka č.7) ani Kámen mudrců (příčka č.5).

Nejziskovějším filmy celosvětově - 2009

1. Harry Potter a Princ dvojí krve $ 929,4 milionu.

2. Doba ledová: Úsvit dinosaurů $ 883,7 milionu.

3. Transformers: Pomsta poražených $ 835,0 milionu.

4. 2012 $ 734,3 milionu.

5. Nahoru 683,0 mil.

6. Twilight sága: Nov $ 663,4 milionu.

7. Avatar $ 643,0 milionu.

8. Andělé a démoni 485,9 mil.

9. Ve čtveřici po opici $ 459,4 milionu.

10. Noc v muzeu 2 $ 412,7 mil.
Nejziskovějším filmy všech dob -celosvětově


1. Titanic $ 1 842,9 mil.

2. Pán prstenů: Návrat krále: $ 1 119,1 mil.

3. Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže $ 1 066,2 mil.

4. Temný rytíř $ 1 001,9 mil.

5. Harry Potter a Kámen mudrců $ 974,7 milionu.

6. Piráti z Karibiku: Na konci světa $ 961,0 milionu.

7. Harry Potter a Fénixův řád $ 938,2 milionu.

8. Harry Potter a Polovičný Princ $ 929,4 milionu.


9. Pán prstenů: Dvě věže $ 925,3 milionu.

10. Hvězdné války: Epizoda I $ 924,3 milionu.

Ve většině neanglicky mluvících zemí dominovalo letos kinům pokračování Doby ledové - Úsvit dinosaurů. Slovensko nebylo výjimkou, a tak se Princ dvojí krve musel uskromnit s druhou příčkou nejnavštěvovanějších a nejziskovějších filmů v slovenských kinech za rok 2009.
Šestou Potterovku videlo na Slovensku celkem 203 826 diváků, kteří nechali v kinech 1,1 milionu dolarů = zhruba 22,8 milionu korunNejúspěšnější filmy v ČR - 2009:

1. Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

2. Harry Potter a Princ dvojí krve

3. Jánošík. Pravdivá historie

4. Andělé a démoni

5. Pokoj v duši


Na závěr ještě Žebříček nejziskovějších Potterovek =)

1. Harry Potter a Kámen mudrců - $ 974,7 mil.

2. Harry Potter a Fénixův řád - $ 938,2 mil.

3. Harry Potter a Princ dvojí krve - $ 929,4 mil.

4. Harry Potter a Ohnivý pohár - $ 895,9 mil.

5. Harry Potter a Tajemná komnata - $ 878,6 mil.

6. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - $ 795,6 mil.

CELKEM: 5,4 miliardy US $


Nové rekordy může přinést s sebou již film Harry Potter a Relikvie smrti, část I. , který přijde do našich kin 18. listopadu. !!
Osobně se na něj moc těším!

A Vám všem tady dám ještě jeden článek věnovaný Silvestru a Novému roku! =)
vaše ♥♥Hermionka♥♥


Zajímavá videa

30. december 2009 at 11:56 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Other
Ahojky, našla jsem moc zajímavé video, které by Vás mohlo zajímat...trochu z toho běhá mráz po zádech...no posudte sami a nějak se k tomu prosím vyjádřete...na konci máte i moje vyjádření...takže abych v tom nabyla sama =)

O čem jsou videa?

Tento film, či video, přesněji dokument je velmi dobře udělán a místy Vám bude běhat mráz po zádech. Po shlédnutí celého videa již nebudete moci klidně usnout bez toho, aby jste si nevzpomněli na magický rok 2012. Ráno se vzbudíte (pokud vůbec usnete) a první co Vás napadne bude datum 21.12.2012, budete o tom přemýšlet! Jedna Vaše polovina tomu nebude věřit, ale ta druhá bude přesvědčena o konci světa právě v tomto roce, právě v tomto předem určeném datu. A co je na tom nejhorší? Přemýšlejte ještě víc...Teď znáte datum svého konce (samozřejmě, nemusí to být pravda, ale...) a ten kdo ví, kdy zemře, již nespí klidně, až do toho dne. Budete si v hlavě přemítat všechny možné scénaře, budete tápat, zda to co ve filmu říkají je opravdu pravda, či je to jen fikce. Řeknete si, že je to blbé datum - těsně před Vánocemi, stojí to za to vůbec ještě kupovat dárky?
Do roku 2012 již nezbývá moc času - jsou to už jen dva roky, než nastane den zimního slunovratu, tak jak předpovídá Mayský kalendář, ale také moderní vědci. Co teď? Užívat si ten zbývající čas? Žít ve strachu? Pokusit se něco udělat? Nabízí se spousta možností, včetně těch pro slabochy, kteří to vzdají předčasně.
Pokud jste si ani po přečtení předchozích dvou odstavců nerozmysleli svůj puvodní úmysl - podívat se na dokumentární film o možném konci světa, tak zde Vám dávám všechny jeho části. Částí je celkem pět - to aby jste se mohli rozmyslet, zda se dívat po prvním díle na další, nebo to raději vzdát. Film je tak chytlavý, že jej budete doslova hltat. Jen ještě upozorňuji, že video je v původním znění s titulky. V kapitole shrnutí - o něco níže na pod videi, pak naleznete výtah a vlastní úvahu nad obsahem filmu. Hodně štěstí v koukání...

Video - nejzajímavější dokument o konci světa roku 2012

Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - první část


Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - druhá částVideo "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - třetí část


Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - čtvrtá část


Video "Dešifrování minulosti: Konec světa 2012" - pátá část

Bude v roce 2012 konec světa?

Obsah výše uvedeného videa

Jak jste si jistě všimli, tak dokument skládá dohromady malé dílky velké skládačky. V základu se opírá o kalendář starověkých Mayů. Mayové jsou původními, tak trochu tajemnými, obyvateli Střední Ameriky (zhruba na území dnešního Mexika). Tento národ zde existoval po mnoho tisíc let (cca 2000 př. n.l. až 1541 n.l.) a dodnes nikdo neví, proč tento vyspělý národ zanikl. Existují mnohé teorie o jejich vyhynutí.Je to právě čas, který hrál v mayském myšlení klíčovou roli. Z tohoto důvodu byl sestaven kalendář, který až neuvěřitelně přesně dokáže předvídat přesnost měsíčních cyklů a přesné místo a čas zatmění Slunce. Mayský kalendář končí v pátek 21. prosince 2012 . V tento den má nastat konec věku, konec světa tak, jak jej známe.
To, že s koncem mayského kalendáře přichází i konec světa se v dokumentu snaží podpořit řadou proroctví. Proroctví nejsou jen lidského původu, ale je zde i proroctví od neživého stroje - projektu Web-Bot. Z těch lidských zde můžeme vidět starověká proroctví Sibily, kněžek z Delphi, Merlina, či Matky Shipton.
Další zmínky o konci světa v roce 2012 našli autoři dokumentu také v knihách. Nejprve je zde zmínka o knize I CHING a ve čtvrté části videa je zmíněna Kniha odhalení, která má být součástí Bible a předpovídá katastrofickou válku ve vzdálené budoucnosti. Knize I CHING a jejím předvídatelským schopnostem je věnována samostatná kapitola, pojďme se tedy podívat na druhou z uvedených knih. Autorem této knihy je John, který měl vizi budoucnosti, na jejímž základě sepsal tuto knihu. Můžeme ovšem jen spekulovat jakou válku či dobu John myslel. Všechny výjevy jako létající stvoření, samojízdné stroje chrlící oheň a další jsme mohli vidět například již v druhé světové válce, ale také ve válkách, které proběhly mnohem dříve.

Co říci na závěr k tomuto dokumentu?

aneb můj názor k videjím

Chtěla bych zde uvést můj soukromý názor na tyto videa. Videa jsou velmi pěkně zpracovány, hudba pečlivě vybrána a vše dohromady sestříháno tak, aby to nahánělo hrůzu (a přiznávám, že mě nahání i husí kůži), možná Vám z něj běhal mráz po zádech. Mnohé "fakty" jsou zde opakovány vícekrát a někdy ve skoro stejném znění. Kdyby tomu tak nebylo, tak má dokument zhruba poloviční velikost. Některé vůbec nic neříkají o roku 2012 (jako například Kniha Odhalení, která jen zmiňuje válku v daleké budoucnosti). Jinak myslím, že se nedá předurčit co se stane...člověk by měl žít naplno celý život a pokud opravdu bude v tomto roce konec světa, tak je pro mne uklidnění to, že neumřu sama...ale bude mi to všechno moc chybět...hlavně tento blog, a všechno, co jsem tady na tomto světě zažila (ale to už pak stejně vnímat nebudu).
To byl můj názor, je jen na Vás, aby jste si udělali taky ten svůj. Byla bych opravdu moc ráda, kdybyste se k těmto videjím nějakým způsobem vyjádřili do komentářů...nevím, proč jsem to tady dala, ale nějak mě to upoutalo...

P.S. založila jsem novou rubriku Other (ostatní)...tam budu přidávat věci, které se nebudou týkat Harryho Pottera, ale třeba nějakých podobných zajímavých věcí, jaká je třeba tato...jinak blog samozdřejmě zůstává věrný Harrymu Potterovi!! =)

Zdroj: 2012.konec-sveta.cz

J.K. Rowling je nejúspěšnější autourkou desetiletí!

30. december 2009 at 11:27 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Jak Telegraph zveřejnil novou zprávu,naše drahá autorka Harryho Pottera J.K.Rowlingová skončila mezi 100 nejprodávanějšími autory světa.Nemyslete si ale,že se umístila na místě v davu ostatních světoznámých autorů,umístila na prvním místě!

S více než 29 miliony prodaných kopií knih a více než 225 milióny vydělaných dolarů předstihla konkurentů jako Dan Brown, J. R. R. Tolkien,zda William Shaekspeare.Gratulujeme k obdivuhodným výsledku a zároveň, že i po deseti letech od vydání první části z celé série, jsou tyto knížky stále žádané.

Přinášíme vám žebříček TOP 10 autorů za posledních deset let, jejich počet prodaných kopií a výdělek.

1. J K Rowling ... 29,084,999 ... 225.9m
2. Roger Hargreaves ... 14,163,141 ... 26.6m
3. Dan Brown ... 13,372,007 ... 74.1m
4. Jacqueline Wilson ... 12,673,148 ... 69.9m
5. Terry Pratchett ... 10,455,397 ... 77.2m
6. John Grisham ... 9,862,998 ... 65.9m
7. Richard Parsons ... 9,561,776 ... 49.2m
8. Danielle Steel ... 9,119,149 ... 51m
9. James Patterson ... 8,172,647 ... 53.8m
10. Enid Blyton ... 7,910,758 ... 31.2m
♥ Gratuluji! =) ♥
_____________________________________
Zdroj: hp-daily.blog.cz

♥♥♥ SBéčka pro leden 2010 ♥♥♥

29. december 2009 at 13:52 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Affs
Zůstávají:


Mažu a neberu (prozatím) zpět

Moc bych vás všechny ještě chtěla poprosit, abyste nějak zareagovali na komentář jedné mé kamarádky v TOMTO ČLÁNKU je to ten poslední (714) komentář a je podepsána jako Grace
Moc vás za ni prosím, abyste nějak odpověděli,nebo jí napsali, že to bude ok...nebo něco takového...už si neví vážně rady =( moc děkuji za Grace !

Potvrzeno! - Rita Holoubková v Relikviíh smrti =)

29. december 2009 at 10:48 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
K roku 2010 filmová společnost Warner Bros. vydala nový k preview k filmu Harry Potter a relikvie smrti: 1. část,kde kromě popisu zveřejnila seznam všech hlavních postav.Všimli jsme si, že mezi desítkami nám již známých jmen se objevila i herečka Miranda Richardson,jejíž účinkování v posledních dvou částech série dosud nebylo stoprocentně potvrzeno.

Teď už ano. Takže 18. listopadu (slovenský datum premiéry první části Relikvií Smrti) budeme moci na plátnech vidět i dotěrnou novinářku Ritu Holoubkovou.Jelikož svatba Billa a Fleur v Doupěti se již natáčela,je velmi pravděpodobné,že Miranda má už nějaké to natáčení určitě za sebou.

Náhled zmiňovaného preview najdete na blogu mého SBéčka RaDíSKa & Ga.b.
a to *HERE*
________________________________
Zdroj: hp-daily.blog.cz

Jak napsat knihu??

28. december 2009 at 15:59 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahojky...dneska jsem měla krásný den...četla jsem si nové Bajky Barda Beedleho a tak mě jenom napadlo, že bych vám tady mohla dát pár adres, kde se nachází několik tipů, jak psát knihy a nebo povídky =) ...netuším ani jak mě to napadlo a taky nevím, jestli tp někdo využije, ale řekla jsem si, že cokdyby...možná....a chtěla jsem pomoct člověku, kterého znám a vím, že něco chystá....tak jsem to tady prostě dát musela =)


http://lucyh.blog.cz - tady v komentářích u prvního článku najdete tak milion rad a dokonce i kontaktů =)

http://tonckuvsvet.webnode.cz/news/jak-napsat-pribeh-knihu/ - tady máte mnoho dalších rad, jak psát =)

myslím, že ta první je nejužitečnější =)...ten poslední koměntář (714) psal člověk, kterého znám (asi si myslíte,že jsem to já, ale nejsem!!!)...no a chtěla by jsem vás poprosit, abyste se k tomu nějak vyjádřili k těm komentářům na té stránce...moc děkuji =)

...no a tady pár rad z pravopisu:


Klíč k přímé řeči:
Psaní přímé řeči není nijak těžké, jedná se jen o několik pravidel:
1.) Přímá řeč musí být VŽDY na novém řádku.
2.) První uvozovky jsou vždy dole, druhé nahoře.
3.) Znaménko ukončující přímou řeč se vždy píše ještě před druhými uvozovkami.
4.) Mezi ukončujícím znaménkem a druhými uvozovkami není mezera.
5.) Za druhými uvozovkami mezeru píšeme vždy.
6.) Za přímou řečí se nesmí vyskytovat znaménko.

Pozor! Nepleťme si přímou řeč se slovy, které jsou psané v uvozovkách proto, že označují ve svém plném významu něco jiného nebo s citací (Posadil se tam, kde seděla ta "krysa".).

Příklad přímé řeči:
"Dobré ráno!" pozdravil Sirius s úsměvem.
"Dobré..." zamručel zbytek Pobertů.
"Čím pak je to, že nehýříte elánem?" Posadil se na volné křeslo. *
"Ale, znáš to," usmál se smutně James, "pořád má něco." **
"Lily?"
Chlapec s věčně rozčepýřenými vlasy přikývl: "Asi se na to už vykašlu."
"Jen se nedej," konejšil ho Sirius. "Tohle ženský dělají vždycky!" **

* Věta, která následuje po přímé řeči nezačíná velkým písmenem proto, že by přímá řeč končila otazníkem, ale proto, že to není věta uvozovací! Jinými slovy: Nemá s přímou řečí nic společného!
** Všimněte si, že v těchto dvou případech je uvozovací věta vložená mezi přímou řeč, ale v jednom případě končí čárkou, v druhém tečkou, OBA zápisy jsou možné!

Typografie (základní pravidla):
1. Toto pravidlo přijde mnohým z vás banální, avšak dnes a denně se setkávám s případy, kdy jej autoři porušují. Tímto pravidlem je pravidlo mezera za interpunkcí tj. Čárka, tečka, vykřičník, otazník…). Mezera je tedy vždy ZA interpunkcí, NIKOLI před ní!
2. Jakákoli povídka (vyjma drabble) musí být vhodně rozčleněna na odstavce.
3. Pomlčka a spojovník. Pomlčka se dá v některých případech položit na místo čárky (viz. Pravidla českého pravopisu) a oddělujeme ji mezerami z obou stran.
Spojovník naopak spojuje dvě slova dohromady (např.: beta-reader, bude-li) a neoddělujeme jej mezerou z žádné strany.

Zápis číslovek: Pokud zapisujeme číslovku číslicí, neměl by tu být žádný problém, to, že za řadovou číslovkou se píše tečka, ví každý.
Problém nastává ve chvíli, kdy chceme číslicí napsat například dvaceti, dvanáct, vyskytují se pak patvary typu: 12ti, 12-ti, 12náct, 12-náct, buďte si jisti tím, že tento zápis je špatný! K číslovkám žádné koncovky nepřidáváme, předpokládáme, že čtenář umí skloňovat.

Zázračná zimní krajina

28. december 2009 at 9:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Pamatujete si ještě, jak se Bonnie Wright chystala na vysokou školu? Nuž, již několik měsíců je z ní prvačka na londýnské University of the Arts (Univerzitě humanitních věd), kde studuje obor Film a televize na College of Communication (Fakultě (mediální) komunikace).No a právě prváci z tohoto oboru si připravili pro všechny spolužáky milý vánoční video-pozdrav ve formě vánoční písničky Winter Wonderland (Zázračná vánoční krajina).Video-pozdrav si můžete prohlédnoutzde:(prosím o trochu trpělivosti, protože prvních + / - 50 sekund jsou titulky), Bonnie si určitě celkem snadno najdete sami.

Příjemnou zábavu!
zdroj: hp-daily.blog.cz

Diplomky za Vánoční ples =)

27. december 2009 at 18:58 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Ples

Více v celém článku =) + malé překvapení pro královnu plesu =)
Výsledky soutěží najdete v komentářích u každé soutěže v rubrice PLES

Hlášky z Vězně z Azkabanu =D

27. december 2009 at 10:46 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - Kousnutí a Ronova noha


Sirius:To kousnutí mě mrzí ,asi to trochu bolí!

Ron:Trochu,trochu málem jste mi ukousnul nohu!!!!!

Sirius:Šel jsem po té kryse.Normálně mám jako pes úplně zlatou povahu.James dokonce nejednou navrhoval abych se proměnil na trvalo.S ocasem bych se smířil,ale ty BLECHY!To je hrůza....

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - mazlíčci


Ron:Varuji tě Hermiono,nepouštěj tu zatracenou beztii k Prašivce,nebo ji proměnim v RUKÁVNÍK.

Hermiona:Je to kocour Ronalde,je to jeho přirozenost.

Ron:Kocour??To ti nakukali?Mě teda připadá spíš jak chlupatý prase!

Hermiona:Že to říkáš zrovna ty s tím smradlavým kartáčem na boty.Nic si z toho nedělej Křivonožko,vůbec si jich nevšímej!

Harry Potter a vězeň z Azkabanu - Chroptící Chýše


Sirius:Geniální Snape,opět jsi do řešení zapojil svůj pronikavý rozum a opět došel ke správnému závěru.A teď když nás omluvíš musíme s Remusem dořešit jistou záležitost.

Snape:Dej mi záminku,já tě prosím!

Lupin:Severusi nebuď hlupák.

Sirius:Nic jiného být neumí!

Lupin:Buď ztich Siriusi!

Sirius:Ty buď zticha Remusi!!

Snape:Jen si je poslechněte,hádají se jako staří manželé:

Sirius:Proč si nejdeš hrát se svým chemickým nádobíčkem?

To byla jen ochutnávka...dneska večer si to užijete mnohem více!!=)

Vězeň z Azkabanu zítra na Primě !

26. december 2009 at 17:46 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Vězeň z Azkabanu

Zítra na PRIMĚ: Harry Potter a vězeň z Azkabanu!!

Harry promění svou tetu Marge v obrovský balon a uteče do hospody Děravý kotel, kde potká mistra Kornelia. Třetí rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude plný překvapení a nebezpečí. Britsko-americký dobrodružný film (2004). Hrají A. Rickman, D. Radcliffe, E. Watsonová a další. Režie A. Cuarón (131 min)

O pořadu
Harry bydlí u svého strýce Vernona Dursleyho a manželky Petunie. Strýcova tlustá sestra se ošklivě vyjádří o Harryho mrtvém otci a Harry ji kouzlem nafoukne, až se žena začne vznášet v oblacích. Pak si sbalí kufr a odchází. Na mokré silnici u něj zastaví záchranný autobus s průvodčím Stanem Silničkou, který ho dopraví do Londýna k "Děravému kotli"…

Přestože Harry čaroval mimo Bradavice, což je zakázané, ministr Popletal se rozhodne ho nepotrestat. Harry se pak vrací vlakem do Bradavic. Ve vlaku se opět setkává s přáteli Hermionou a Ronem. Náhle za okny spatří děsivé drápy a hubenou postavu. Přilétají Mozkomorové a Harry omdlí. Když se probudí, stojí nad ním profesor R. J. Lupin, který bude dočasně v kouzelnické škole působit.

V Bradavicích opět začíná vyučování a obvyklé hry, zejména famfrpál. Již ve vlaku se Harry dozvěděl, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný vrah Sirius Black, který má údajně na svědomí jeho rodiče. Ti zemřeli, aby zachránili svého syna, a je pravděpodobné, že Black nyní vyhledá Harryho, aby ho také zabil…

Školník Rubius Hagrid seznamuje žáky s Klofanem, podivným zvířetem, kterého si Harry pod Hagridovým vedením ochočí tak, že ho sveze na svém hřbetě. Malfoye, který se také pokouší na zvíře sáhnout, ale Klofan porazí na zem a poškrábe. Později za to bude odsouzen ke stětí obrovitou sekyrou…

Brzy se roznese zpráva, že Sirius Black je už v Bradavicích. Při famfrpálu spadne Harry z létajícího koštěte a rozlomí je. Dvojčata, Ronovi bratři, mu pak dají kouzelnou mapu, na níž lze po vyřknutí příslušné formulky sledovat kroky všech lidí, kteří se nacházejí v Bradavicích. Kromě Blacka tam ale překvapený Harry najde i další osobu, která se kdysi znala s jeho rodiči, muže, který by ale měl být dávno mrtvý: je jím Peter Pettitgrew…

Harry se učí mocné zaklínadlo k Patronovi, které funguje jen tehdy, když je spojené s nějakou šťastnou vzpomínkou a dokáže ho používat jen skutečně dobrý kouzelník, jako byl kupříkladu Harryho otec James. Zaklínadlo se brzy bude Harrymu hodit…
zdroj textu : iprima.cz
obrázek nahoře by ♥♥Hermionka♥♥-harra.blog.cz

Reálny model Bradavic v Indii

26. december 2009 at 13:24 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Bradavice
Britská BBC včera informovala,že v Kalkatě byla postavená replika Školy Čar a Kouzel v Bradavicích. Jde o skutečný model,který byl postaven jako součást indického festivalu. Každý rok je postavený model něčeho jiného, např: minulý rok tam byla loď Titanic. Celá tahle sranda stála 1,2 milionu indických rupii (asi přes 700 000 Kč).
Ukradeno: malmasek.blog.cz

♥ Zápis SBéček na leden ♥

25. december 2009 at 15:14 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Takže je tady zápis SBéček pro leden:

do komnetářů napište:


a) přezdívku
b) blog
c) jak často navštěvuješ tento blog
d) zhodnot sebe jako SBéčko známkou (1-5)
e) proč chceš být i nadále mé SBéčko?!POZOR!
ZAPISOVAT SE NEMUSÍ:

JINAK OSTATNÍ SE MUSÍ ZAPSAT!...JINAK JE BOHUŽEL MAŽU-RESPEKTUJI POZASTAVENÉ
ZÁPIS POTRVÁ DO NEDĚLE 27.12.2009 - ZÁPIS NEOHLAŠUJI

Co nikdy nedostanu k Vánocům?

25. december 2009 at 12:36 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Zapojila jsem se do soutěže na blog.cz a vytvořila jsem seznam věcí, které bych určitě nikdy nedostala k Vánocům-schválně si tipněte, co bych nikdy nedostala:


a) určitě bych nedostala poukázku na nějaký adrenalinový sport jako je například bungeejumping, paragliding, snowkiting a nebo ani mountainboarding =(


b) taky bych určitě nikdy nedostala fotbalový míč ....na co by mi taky byl ne?=D


c) nikdy bych nedostala týdení pobyt na míle daleko od rodičů


d) nikdy bych určitě nedostala letenku na konec světa


e) určitě bych se nikdy nedočkala sekáčku na maso =D


f) nikdy se nedočkám sedmimílových bot


g) nikdy nedostanu létající koberec nebo hůlku Harryho Pottera


h) niky nedostanu modré z nebe


i) ani nikdy nedostanu chaloupku na kuří nožce


j) a za žádnou cenu nikdy nedostanu k Vánocům let do vesmíru =(Co nikdy nedostanete k Vánocům vy? pište do komentků =) ♥♥Hermionka♥♥

Bonnie Wright - Daily Mail PhotoShoot

25. december 2009 at 12:19 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Bonnie nafotila moc hezký PhotoShoot pro Daily Mail. Podívat se na něj můžete v pokračování článku.

Ježíšek se u mě stavil =D + Boxing day =)

25. december 2009 at 11:11 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahojky!! Tak se zase hlásím =) už máme po Štědrém dni...všude je samozdřejmě plno krabic (od toho ten název Boxing day)...no a plno potrhaného vánočního balícího papíru...a hromada mašlí, stužek a já nevím ještě čeho...no a hlavně plno dárků, které naší rodině naložil Ježíšek =D ...
-Ano uhodli ste, naprosto přesně popisuji dnešní stav našeho bytu =) =D ...včera jsem prožila asi nejkrásnější den tohoto roku =) ráno jsem vstávala v 9:00 a od té doby jsem opravdu nic nejedla až do večeře (ale zlaté prasátko sem bohužel neviděla =( =D ) ...během dne jsem dělala hromadu věcí-chystala jsem cukroví na tácky, dozdobovala jsem náš byt na vánoční atmosféru, pouštěla jsem koledy, a věšela vánoční čokoládovou kolekci na stromečk =D (to byla jedna z nejhezčích činností celého dne) ...no a samozdřejmě nesmělo chybět pečení filet a příprava bramborového salátu. Přišel večer, v 18:00 sme zasedli ke stolu a dali se do jídla-nejdříve jsme měli hrachovou polívku od babičky (mňam) a pak filety s bramborovým salátem a nakonec cukroví =) No a pak přišel Ježíšek a přinesl hromaadu dárků..mě přinesl webcameru, elektronické sudoku, DVD Harry Potter a Princ dvojí krve, knížku Bajky Barda Beedleho, černobílé proužkované tričko, černý puntíkovaný svetr, stolní kancelářkou lampu a sluchátka k mobilu =) ...no byl to prostě moc krásný večer =)...kdybych si ho tak mohla aspon jednou ještě zopakovat...=)...tak až zase příští rok =) odpoledne tady přidám článeček s novinkami =) a jakpak to bylo u vás? přišel Ježíšek a dal vám to co jste si přáli? jen pište, pište do komentářů =)jdu oběhnout SBéčka =)tak papá♥

"Harry se bude líbat polonahý s Hermionou"-prozradil David Yates

23. december 2009 at 13:07 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
V knize J. K. Rowlingové Harry Potter a Relikvie Smrti se nachází kapitola Stříbrná laň, v níž otevřený viteál medailon začne Ronovi mluvit o jeho nejhorších obavách a o jeho citové nejistotě. Přesně tuto pasáž bychom měli spatřit ve filmu. Režisér David Yates totiž zmínil v části videa k Relikviím Smrti, které bude zveřejněny na anglickém a americkém DVD Princi Dvojí krve, že připravuje lechtivou scénu s Danem a Emmou.

Více v pokračování článku.

♥♥♥Tomorrow will be a Christmas Eve !!! at last ♥♥♥

23. december 2009 at 9:07 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Ahoooojky všechny SBéčka a náhodní návštěvníci =) No konečně!...konečně sme se všichni dočkali a po roce můžeme začít slavit Vánoce! Já už jsem to pomalu ani nemohla vydržet, jak sem se na ně tak moc těšila!...málem jsem z toho zcvokla!=D no a teď hurááá do práce!=)...nejdříve půjdu ozdobit Vánoční stromek a pak pudu honem zalést do postýlky s knížkou a táckem cukroví =D ...možná, že se dostane čas ještě na článeček s nějakou tou novinkou z Harryho Pottera...ale to ještě uvidím ...no a tady je to slibované překvápko pro SBéčka =) kuk dolů=)
tak se zatím mějte moc krásně a hlavně Veselé Vánoce a bohatého Ježíška!!!
Nevím, jestli se tady zítra dostanu(jestli se mi bude chtít) , ale určitě kdyžtak napíšu nějaké to přání a nebo něco takového a 25. mě tady máte jak na koni s novinkami =) ! zatím se mějte fakticky moooc krásně!!!=) papaááááá

vaše
♥♥Hermionka♥♥

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Slovní Famfrpál pokračuje =)

22. december 2009 at 22:21 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog

klik...a hrajte =)soutěží se o diplomky a nebo klikačky!=)