July 2009

Bradavice

31. july 2009 at 16:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Bradavice

Píseň moudrého klobouku
Zdá se vám, že jsem ošklivý-
myslete si co chcete,
chytřejší klobouk než jsem já
na světě nenajdete.
Nechte si svoje buřinky
i své klobouky z plsti-
jsem moudrý klbouk z Bradavic,
jenž vám nic neodpustí.
Každému vidím do duše,
vím, z jakého je těsta-
nasaď si mě a řeknu ti,
kam povede tvá cesta.
Možná tě čeká Nebelvír,
kde mají chrabrá srdce;
odvaha,klid a rytířkost
jdou u nich ruku v ruce.
Nebo tě čeká Mrzimor:
máš jejich mravní sílu,
jsou čestní a vždy ochotní
přiložit ruku k dílu;
či moudrý starý Havraspár,
pokud máš bystrou hlavu,
tam důvtipní a chápaví
vždy najdou čest a slávu.
Nebo to bude Zmijizel,
kde nastane tvá chvíle-
ti ničeho se neštítí,
by svého došli cíle.
Nasaď si mě a neboj se
(jen vlastní strach tě leká)!
Já moudrý klobouk z Bradavic,
ti řeknu co tě čeká!

Sirius Black- pár foteček:)

30. july 2009 at 10:45 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a HerečkyLily a James Potterovi

29. july 2009 at 15:02 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Lily Evansová-Potterová byla Harryho matkou. Byla z mudlovské rodiny, ale na škole byla velice oblíbená. Po škole se vdala za Jamese Pottera, který byl členem spolku Pobertů. Též na škole velmi známý, ovšem pro většinu kantorů v jiném slova smyslu. Již třikrát pak manželé čelili samotnému Voldemortovi a potom se jim narodil syn Harry. Jeden z jejich přátel - Peter Pettigrew je však zradil a vyzradil Voldemortovi, který se o Harrym dozvěděl díky jisté věštbě. Voldemort se pak vydal do jejich domku a 30. 11. 1981 byli Lily a James Potterovi zavražděni. Díky ale Lily a její ochraně Harry nemohl zemřít a kletba se pak obrátila proti samotnému Voldemortovi, který ztratil veškerou moc a Harry se stává slavným...

Nové SBénka, které mám moc ráda:)

28. july 2009 at 13:15 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
snad se vám líbí :) pp♥

Kingsley Pastorek

28. july 2009 at 10:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Kingsley Pastorek
Narozen: --------
Zabit: živý
Bydliště: ---------
Rodiče: ----------
Zvířata: nemá
Zaměstnání: nejdříve bystrozor, potom ministr kouzel
Vzhled: tmavá pleť, holá hlava, náušnice, uklidňující bas (hlas).
Zajímavosti: Stal se také ochránce mudlovského ministerského předsedy!
Hraje: George Harris

O Kingsleym se autorka zmiňuje až v pátém díle jako člena ochranářské čety, která má dopravit Harryho do bezbečí Blackova domu. Byl zaměstnaný jako bystrozor, který pátrá po Siriusi Blackovi. Každou chvíli podloží ministerstvu zprávu o tom, že se Sirius schovvává kdesi v Tibetu. Když ale Sirius Black zemře, dostane práci střežit ministerského předsedu, který si Kingsleyho ihned oblíbil. Po smrti lorda Vooldemorta, který si podmanil celé Ministerstvo kouzel, se stává Ministrem.

Remus John Lupin

27. july 2009 at 17:59 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Remus John Lupin
Narozen: -----
Zabit: v sedmém dílu (r. 1997-1998)
Bydliště: neznámé
Rodiče: -----
Potomci: Tedy Remus Lupin
Zvířata: nemá
Zaměstnání: nemůže mít (ve třetím dílu učitel)
Vzhled: ošumtělý
Zajímavosti: Je to vlkodlak....
Herec: David Thewlis

Remus byl od malička hýčkán. Potom ovšem jeho otec namíchnul Fenrira Šedohřbeta (vlkodlaka). Ten Remuse na oplátku pokousal. Od té doby se z něj stala zrůda. Nemohl ani chodit do školy. Když se stal ředitelem Albus Brumbál, vše se změnilo. Škola vzala pár ochranná opatření a Remus směl navštěvovat školu. Každou noc před přeměnou se musel vydat do chodby pod vrbou mlátivou. Chodby vedla do nové postavené chroptící chýše. Pojmenovali ji jako nejstrašidelnější dům v Británii, protože vesničané v noci slyšeli šílené zvuky. Měl samozřejmě kamarády (James, Sirius, Peter), před klterými chtěl utajit, co se dá. Ovšem všechno se utajit nedalo a tak na to jeho nejlepší přátelé přišli. Aby mu pomohli, každý se stal zvěromágem. A tak Remus dodělal školu. nemohl si ale jako vlkodlak najít dobré zaměstnání až do doby, kdy ho na jeden rok přijmul Albus Brumbál, jako učitele Obrany, proti černé magii. Potom se mu ale stala nehoda, při níž málem zabil svého nejlepšího přítele a ze školy odešel. SDtal se o to aktivnější člen řádu a v šestém dílu dokonce pracoval mezi vlkodlaky.

Sirius Black

26. july 2009 at 18:25 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Sirius Black
Narozen: ------
Zabit: v pátem dílu (kolem r. 1995)
Bydliště: Grimmuldovo náměstí 12
Rodiče: čistokrevní (neznáme jména)
Zvířata: hypogrif Klofan
Zaměstnání: nemá (až do jeho smrti je s výjimkou Voldemorta nejhledanějším člověkem na světě).
Vzhled: dříve velice pohledný, v Azkabanu přišel o krásu
Zajímavosti: společně s Jamesem Potterem, Remusem Lupinem a Peterem Pettigruem patřil do spolku, známí jako Pobertové (Dvanácterák, Náměsíčník, Tichošlápek a Červíček).

Sirius Black se narodil v čistokrevné rodině. Měl mladšího bratra, kterého údajně zabili Smrtijedi, a čistokrevné rodiče, kteří byli posedlí čistou krví. Je také bratrancem Belatrix Letrangeové, Narcisy Malfoyové a Andromedy Tonksové, což znamená, že je s Nymfadorou Tonksovou spřízněn (Tonksovi nejsou Smrtijedi, Andromeda byla vypovězena z rodiny). Už od školy byl nejlepší kamarád Jamese Pottera a už od prvního ročníku spoluvyvádějí různé kousky. Společně s Jamesem(Dvanácterák), Remusem Lupinem (Náměsíčníkem), a Peterem Pettigruem (Červíčkem), tvoří skupinu Pobertové (sám Sirius je Tichošlápek).Potom utekl zdomova a usadil se u Jamese. Šel mu pak na svatbě s Lily Evansovou za svědka. Později, když se jim narodil syn Harry, byl za kmotra. Když potom zemřeli, šel zabít Petera Pettigrua, jenže uprchl jako krysa. Ve třetím dílu ho Harry podezírá za zradu Harryho rodičů, ukáže se pak, že to byl Peter. Harry to zjistí a vyrve ho ze spárů mozkomorů (definice A.Brumbála). Potom už jsou přátelé. Ve čtvrtém dílu ho Harry vidí jen krátce v krbu. V pátém dílu u něj Harry chvilku přes prázdniny pobývá, protože v Siriusově domě sídlí hlavní štáb Fénixova řádu. Potom se oběví v odboru záhad, aby Harryho zachránil. V komnatě smrti ale později umírá rukou jeho sestřenice Belatrix Lestrangeové. Harry se s tím dloooouho nemhl vyrovnat.

Nymphadora Tonksová

25. july 2009 at 16:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Nymfadora Tonksová
Narozena: ------
Zabita: v sedmém dílu (kolem r. 1997)
Bydliště: u rodičů
Rodiče: Andromeda Tonksová, Ted Tonks
Sourozenci: nemá
Zvířata: nemá
Zaměstnání: bystrozorka
Vzhled: střední postava; veselá; nejčastěji růžové vlasy (je to metamorfomág)
Zajímavosti: v sedmém dílu má syna Teda

Tonksová nesnáší své jméno, proto si nechává říkat jen příjmením. je to bystrozorka a také členka Fénixova Řádu. U zkoušek málem propadla, protože je hrozně nemotorná. V šestém díle Harryho zachrání ve vlaku. Také se ukáže, že je zamilovaná do Remuse Lupina. Potom se někdy o prázdninách vezmou a v sedmém dílu spolu mají dítě. Jmenuje se Ted Remus Lupin. Pak jí ale zabijí, když bojuje o Bradavice. Tedyho potom vychovává babička Andromeda (jejího manžela Teda zabijí Smrtijedi).


Alastor ,,Pošuk" Moody

24. july 2009 at 10:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Alastor Moody (přezdívaný Pošuk Moody)
Narozen: -----
Zabit: v sedmém dílu (přibližně rok 1997)
Bydliště: má svůj dům
Rodiče: -------
Zvířata: nemá
Zaměstnání: vysloužilý bystrozor
Vzhled: starý; kulhá(řěvěnná noha); kouzelnické oko; chybí mu kus nosu
Zajímavosti: Většina cel v Azkabanu je obsazená díky němu.

Alastor Moody se proslavil jako slavný bystrozor. Většina Azkabanu (kouzelné vězení) je obsazené jen díky němu. Při svých bojích s černokněžníky a Smrtijedy získal několik jizev na obličeji, dřěvěnnou nohu, ztratil kus nosu a má kouzelnické oko, nahánějící všem strach. Později v tzv. penzi o něm ale všichni říkají, že mu ,,šplouchá na maják". Byl šíleně podezíravý. Ve čtvrtém díle se ovšem ukáže, že ho zajme Barty Skrk junior, který se za něj vydává, jako za učitele v Bradavické škole čar a kouzel. V sedmém díle, ho zabijí, když se Harryho pokouší dostat do bezpečí.

Mundungus Flatcher

23. july 2009 at 19:11 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Jméno: Mundungus Flatcher
Narozen: -----
Zabit: živý
Bydliště: neví se (předpokládá se, že spí střídavě u svých přátel)
Rodiče: --------
Zvířata: nemá
Zaměstnání: prodávání kradeného nebo překoupeného zboží
Vzhled: špinavý; zelená, delší a mastné vlasy
Zajímavosti: jednou se ulil při hlídání Harryho a mělo to katastrofální následky.

Mundungus Flatcher je známý zlodějíček. Živí se převážně tím, že ukradne nějaké zboží nebo to koupí od jiného zlodějíčka a potom to v Příčné ulici prodává bez jakého koli povolení. Řádu se hodí, protože zná všechny podobné darebáky jako je on sám a může podávat hlášení. Téměř nikdo ho nemá rád, zvlášť Molly Weasleyová. Autorka se o něm zmiňuje v pátém díle, kde se ulil z hlídání Harryho Pottera a on musel použít kouzlo. Potom také v sedmém díle, když daruje Umbridgeové medailonek - viteál

Dean Thomas

22. july 2009 at 19:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Dean Thomas je černý chlapec vyšší než Ron (jak je uvedeno v knize) v Harryho ročníku. Jeho matka je mudla a jeho otec čaroděj. Ten ale utekl, když byl Dean malý, protože chtěl chránti svou rodinu před smrtijedy (to Dean ale neví). Kvůli tomu, že svého otce neznal, měl problémy s novou vládou v sedmém díle, protože nemohl nijak dokázat, že má zděděné čarodějnické schopnosti po otci. Dean je kromě famfrpálu také fanouškem fotbalu. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová. S Ginny se rozejde po hádce, kdy Ginny vadilo, že jí pomáhá procházet otvorem za podobiznou Buclaté dámy, ve skutečnosti se jí dotknul Harry, který procházel pod neviditelným pláštěm. V sedmém díle byl na útěku před novou kouzelnickou vládou kvůli svému mudlovskému původu, byl zatčen a spolu s Harrym, Ronem a Hermionou byl uvězněn v sídle Malfoyových. S nimi také utekl a v Lasturové vile (domu Billa a Fleur Weasleyových) se sblíží s Lenkou Láskorádovou. Na konci se účastní bitvy o Bradavice.


Podrobný rodokmen ostatních příbuzných Weasleyových

21. july 2009 at 18:29 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Trio
Angelina Johnsonová-manželka George
Hermiona Grangerová-manželka Rona
Harry Potter-manžel Ginny
Audrey Weasleyová-manželka Percyho

Molly Weasleyová-manželka Arthura Weasleyho,narozena 30.10.
Cedrella Weasleyová,roz.Blacková-manželka Septima Weasleyho,kvůli tomu byla odstaněna z rodokmenu Blackových,narozena kolem roků 1912-1917
Septimus Weasley-dědeček Weasleyových dětí,manžel Cedrelly Blackové,otec Arthura Weasleyho
Strýc Bilius-zemřel potom,co původně viděl smrtonoše
Ignatius Prewett-manžel Lucretie Blackové
Lancelot-bratranec Muriel,který pracoval u SV.Munga a řekl ji,že Ariana Brumbálová tam nikdy nebyla
Apolline Delacourová a pan Delacour-rodiče Fleur a Gabrielle


OSTATNÍ PŘÍBUZNÍ:
 • Arthur má 2 bratry,jedním z nich je zřejmě strýc Billius.
 • Bratranec paní Weasleyové je účetní a má dceru Mafaldu,kterou Rowlingová nakonec z knihy vypustila.
 • Molly měla dva bratry Gideona a Fabiana Prewettovi,ale neví se,jestli měla také sestru.
 • Ginny je jedinou Weasleyovic dívkou za několik generací.
 • Molly a Sirius jsou ,,bratranec a sestřenice před svatbou"
 • Nicméně rodiče Molly jsou možná blízko příbuzní k Ignatiusovi Prewettovi,který je zaznamenán na rodinném erbu Blacků. Jestli je tento rodokmen,který J.K.Rowlingová vydražila,kompletní,Ignatius a Lucretia nemohou být sami rodiči Molly,protože jsou na rodokmenu označeni jako bezdětní.
 • Arthur je ,,něco jako" Siriusův bratranec z druhého kolena.Toto popisuje příbuznost,kde pra-pra-praděd jedné z osob je ta samá osoba jako prapraděd druhé osoby.
 • Nicméně,Septimus Weasley je Arthurův otec.Septimovy děti byly skutečně Siriusovi bratranci z druhého kolena.Za předpokladu,že rodokmen rodiny Blacků je kompletní,je tento příbuzenský vztah přesně zapadající do faktů a nemůžeme si ho vysvětlit jinak.

DOHADY:
Pratetička Muriel je příslušníkem Prewettovi rodiny.
Neověřeno:My víme, že ani Artur ani jeho otec neměli sestru, ale žádná žena jejich bratrů by nemohla být teta. "Tetička" může být také pamětní termín. Prateta Muriel (jejíž čelenku vyrobenou skřety nabízí Molly Fleur) je možná Prewettová, ale tohle nemůže být ověřeno bez více informací.


Mafalda
(sestřenice Weasleyových) - neověřeno
Rowlinová vytvořila tuto postavu jako sestřenici Weasleyových kvůli čtvrté knize, nicméně tato postava zmizela v předělávkách knihy. Na své webové stránce, uveřejňuje Jo informace pro pochopení: Její jméno je Mafalda, je dcerou bezejmenného účetního a měla být ve Zmijozelu. Tady je, co řekla Rowlingová při jednom interview o Mafaldě:
Q: Naposledy jste říkala, že je tady ještě sestřenice Weasleyových. Ale to se v knize neobjevilo. Vy jste mě oklamala!
A: Bylo to vytrženo z knihy. Omlouvám se za to. Co se stalo ve čtvrté knize je zároveň důvod, proč bylo lehčí udělat takto, bylo by to velmi těžké napsat, ale nemá to absolutně nic společného s mou nebo Harryho popularitou, bylo to poprvé, co můj plán padl. Byla jsem napůl hotova a uvědomila jsem si, že tam vznikla obrovská rozšiřující se jáma. Ty dva konce se prostě nedaly propojit. Byla jenom moje chyba: Měla jsem si nejdříve projít smysl toho všeho než jsem začala psát. Takže jsem měla ohromné množství nedokonalostí a v tom procesu oprav jsem, je mi líto, sestřenku Weasleyových vystřihla.
Q: Uvidíme jí znovu?
A: Možná. Já jí mám jako postavu opravdu ráda, ale je tu trochu složitá zápletka s kterou počítám a nejsem si jistá, jestli by mi tam někam ještě Mafalda zapadla. Asi zůstane postavou, která "měla být".

Vypočítání věku Weasleyových dětí:
Je tady zmatek v poměru věku Weasleyových dětí. J.K.Rowlingová to vysvětlovala na svých stránkách s definitivní odpovědí: "Bill je o 2 roky starší než Charlie, který je o tři roky starší než Percy, který je o dva roky starší než Fred A George, kteří jsou o dva roky starší než Ron a ten je o rok starší než Ginny."

zdroj: potterweasleygranger.blog.cz

První kolo SONHPP

20. july 2009 at 16:13 | ♥♥Hermionka♥♥
Tákže, začalo 1.Kolo SONHPP (soutěž o nej HP postavu.
Shánějte si hlásky :)

1.soutěžící-
Jméno: Susan
Blog: haks.blog.cz
Postava z Hp: Lenka Láskodorová

2.soutěžící-
Jméno: Lucka
Blog: katy-perry-online.blog.cz
Postava z HP: Draco Malfoy
3.soutěžící-
Jméno: Kayluska06
Blog: harrisek.blog.cz
Postava z HP: Hermiona Grangerová4.soutěžící-
Jméno: Alex
Blog: narniaworld.blog.cz
Postava z HP: Bellatrix Lestrange


5.soutěžící-
Jméno: Jaňula a Peťula-Suzi
Blog: suziinblog.blog.cz
Postava z Hp: Fred a George Weasleyovi

6.soutěžící-
Jméno: Harry Potter
Blog: harrypotter-site.blog.cz
Postaava z HP: Harry PotterHlasujte....3....2....1....teď!!!
až do 30.7.2009

Harry Potter a Relikvie Smrti

19. july 2009 at 20:19 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Potterovský producent David Heyman se po premiéře filmu Harry Potter a Princ Dvojí krve mluvil s redaktorem stránky Collider o tom, co vypadlo z Prince, jaké bonusy připravují na DVD, jak pokračuje natáčení sedmičiek, jaké budou dlouhé a kdy uvidíme první trailery.
 • Během příprav Prince existovaly varianty scénáře, podle kterých bychom viděli nejen Brumbálův pohřeb, ale i scénu s britským ministerským předsedou.
 • Při natáčení Prince nevzniklo mnoho scén, které se do konečné verze filmu nedostali. Mezi bonusové materiály na DVD Jim Broadbent představí svou "Poličku slávy", Alfi Enoch (Dean Thomas) a Matthew Lewis (Neville Longbottom) v zákulisí vyzpovídat ostatních herců a uvidíme i materiál z konkurzu Jessie Cavové na roli Lavender (improvizace s Rupertem).
 • První díl Relikvií Smrti se zaměřuje na putování Harryho, Rona a Hermiona, ústředním motivem druhé části bude Bitva o Bradavice.
 • Momentálně probíhá 96. den natáčení (naplánovaných jich je 250, 6. díl se natáčel asi 130 dnů). Prvních 50-60 dnů se natáčeli scény výhradně z první části, nyní se to již střídá.
 • Bitva o Bradavice bude podle Heymanova odhadu ve filmu trvat asi 30 minut, přičemž trio se do hradu dostane poměrně brzy a pak bude následovat množství událostí vedoucích k samotnému boji.
 • Oproti knize bude Harry v samotné bitvě mnohem aktivnější.
 • Závěrečná bitva a Epilog budou mezi posledními scénami, které se budou natáčet.
 • Ještě se nerozhodli, jaké dlouhé budou sedmičky (Heyman říká, že film si sám najde svou délku), ale předpokládá, že každá bude mít 2-2 a půl hodiny.
 • Dosud není upřesněno, kdy uvidíme první teaser trailer na Relikvie Smrti, ani zda na konci 1. části (po závěrečných titulcích) uvidíme trailer na 2. část, ani zda na začátku 2. části uvidíme nějakou rekapitulaci 1. části, i když nad tímto všem už uvažují.
 • Dokonce se již uvažuje i nad sběratelským vydáním všech sedmi, vlastně, osmi filmů na DVD
 • Autor rozhovoru se Heymana na závěr zeptal, zda se poučili z omylů tvůrců, kteří v minulosti současně natáčeli 2 pokračování téhož filmu (Návrat do budoucnosti 2 a 3 a Matrix 2 a 3), na co se producent pousmál: "Rozdíl je v tom, že my máme fantastickou knižní předlohu, z níž můžeme stavět, "a dodal:" V žádném případě nepřijal žádné kompromisy na úkor kvality. "

SONHPP

19. july 2009 at 16:05 | ♥♥Hermionka♥♥
Tákže: rozhodla sem se tady udělaat soutěž tentokrát o nej Postavu z filmu(a knih)Harryho Pottera. Takže, kdo má zájem tak se může přihlísit:) ..soutěž se bude skládat ze tří kol.Takže přihláška: 1.Přezdívka; 2.Blog ; 3. Postava z Harryho Pottera.
Hlaste se do zítřejšího večera:-) papa♥

Vystřídá Williams v sedmičce Hoopera?

18. july 2009 at 10:31 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Relikvie smrti
Na serveru JWFan.net se objevila zpráva, podle které hudbu k sedmému dílu složí opět John Williams, skladatel prvních tří dílů, který by tak měl vystřídat Nicholase Hoopera. Uvádí se, že za Hooperovým rozhodnotím stojí fakt, že skládání hudby k Harrymu Potterovi mu způsobuje problémy v rodiném životě. Též prý zastává názor, že sérii by měl dokončit ten, kdo ji začal.

Zatím není jisté, jestli se jedná o oficiální stanovisko, nebo jen o fámu, takže je potřeba tento příspěvek brát s rezervou.

Harry Potter a Princ dvojí krve láme rekordy!

18. july 2009 at 10:31 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Za půlnoční premiérová promítání vydělal šestý Potter více jak 20 miliónů dolarů a porazil tak veleúspěšného "Temného rytíře" s 18 milióny a Star Wars: Epizodu III Promstu Sithů se 17 milióny dolarů.

Očekává se, že by mohl porazit i Tranformers 2, kteří za prvních pět dní vydělali 200 miliónů dolarů.
Fénixův řád vydělal na premiérách 12 miliónů a po pěti dnech necelých 140. Očekává se tak, že Princ dvojí krve vydělá přinejmenším 180 až 200 miliónů dolarů za prvních pět dní promítání

Premiééérka :-) :-)

17. july 2009 at 20:15 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Wow....včera sem viděla nový film Harry Potter a Princ dvojí krve! ....OMLOUVÁM SE, ŽE SEM TADY NEDALA ČLÁNEK UŽ VČERA, ALE BYLA SEM TAK UNEŠENÁ FILMEM, ŽE SEM NA BLOG NAPROSTO ZAPOMĚLA:( ...no ale každopádně film byl naprosto náááááááádherný, vtipný, dramatický no prostě úúúúúžasný!! Hnedka na začátku filmu tam dali takovou tajemnou hudbu a hned potom jak padá ten most, a taky , jak síly zla (Belatrix a smrtijedi) Vyvedli z Příčné ulice plné zmatku Olivandera s pytlem na hlavě....no nejvíce se mi líbily scény s Ronem :D ...třebas když byl v Křiklanově kabinetu kvůli tomu, že byl pod vlivem Nápoje Lásky, objak Profesora Křiklana, říkal mu Romildo a nabízel mu něco k pití:D ...nebo taky si chtěl sednout na kraj křesla a spadl z něěho na zem :D ...nebo, když si sedl mezi Ginny a Harryho, nebo, když byl Ron na ošetřovně, přiběhla tam Levandule, viděla tam sedět Hermionu a řekla, že musí Ron určitě cítit, že tam Levandule je a Ron těsně po tom, co to řekla začal ze spaní hláskovat Hermionino jméno:D ...no je toho ještě hodně....ke konci jak umřel Brumbál mi slzely oči :( ...sem si na něho fakt zvykla...byl to takový hrdina...a já sem si nemohla připustit, že ON, nejchytřejší nejlepší a prostě nejúžasnější čaroděj všech dob mohl zrovna umřít!:-( a pak Harry řekl, že se už do Bradavic nevrátí, a že bude Hermioně a Ronovi psát, když to půjde. A Hermiona mu řekla, že je Harry opravdu dobrý kouzelník, ale že si někdy myslí, že je hlupáček, že si snad nemyslí, že by mohl najít všechny viteály sám, a že Rona a ji potřebuje, že půjdou s ním-kamkoli. No a tohle byl konec :( ...Fénix Fawkes letěl po obloze, zpíval svou písen a hrála k tomu smutná hudba :(

Hodnocení filmu: 6 hvězdiček z 6. možných!!

Film byl prostě úúúúžasný!!!! nemám k němu skoro žádné výhrady!!....jenom snad to, že tam chybělo pár docela důležitých scén :-( ...nebo změnili trochu událost, a nebo scény zkrátili :-( ...ale to newa...těch šest hvězdiček si zaslouží...David Yeats je úžasný režisér :-) a má úžasné nápady!! :-) :-D papa♥

Dneska to vypukne!!

16. july 2009 at 0:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Princ dvojí krve
Ták...dneska to vypukne....za minutu začíná první premiéra filmu Harry Potter a princ dvojí krve v Česku ne Wizard of Czech 09 !!! škoda, že tam nejsem :-( ...ale to newa...tady tedkom taky nejsem...ale budu tady večer, nebo zítra ráno :) ...Ale každopádně tenhle filmík uvidím o 15. hodin a 45. minut později...ale to newa:) ...hlaně, že ho uviím .-) tak papááááááááá♥♥

Mrzimor

15. july 2009 at 15:09 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Bradavice
Mrzimor (anglicky Hufflepuff) je jedna ze čtyř kolejí v Bradavické škole čar a kouzel v knihách o Harrym Potterovi od spisovatelky J. K. Rowlingové. Byla založena Helgou z Mrzimoru. Kolejními barvami jsou žlutá a černá. Erbovním zvířetem je jezevec. Kolejním duchem je Tlustý Mnich. Ředitelkou koleje je profesorka Pomona Prýtová, která je zároveň profesorkou bylinkářství.

Barvy Mrzimoru.

Společenská místnost

Harry nikdy ve společenské místnosti Mrzimoru nebyl. Ví se o ní, že se nachází v přízemí hradu v blízkosti kuchyně. Vchod by měl být snad ukryt v brnění.

Helga z Mrzimoru

Mrzimor se jmenuje podle své zakladatelky Helgy z Mrzimoru, která bývala jednou z největších čarodějek. Co se týče dědiců, není znám žádný, který by žil v době, kdy se odehrává příběh. V šesté knize je ovšem zmíněna Hepziba Smithová, coby dědička, kterou zabil lord Voldemort, aby se zmocnil šálku, který patřil Helze z Mrzimoru, a udělal z něj viteál.

Citáty Moudrého klobouku

Studenti Mrzimoru

Bývalí

Současní