June 2009

Lektvary:)

30. june 2009 at 20:38 | ♥♥Hermionka♥♥ |  VěštecLektvarÚčinek
Dokrvovací lektvar- "dodělává krev" - prostě ji doplňuje
Doušek živé smrti- velmi silný uspávací prostředek
Drmolící dryák- člověk po něm mluví nesmysly
Elixír života- způsobuje nesmrtelnost, vyrábí se pomocí Kamene mudrců
Felix felicis- když ho ráno požijete bude se vám tento den vše dařit
Kostirost- používá se na vytvoření chybějících kostí
Krysí tonikum- léčebný nápoj pro krysy
Lektvar na léčení vředů- léčí vředy
Matoucí utrej- (nevím k čemu se používá)
Mnoholičný lektvar- na hodinu můžeš získat podobu jakéhokoli člověka
Nadouvací roztok- používá se na zvětšení objemu
Nápoj lásky- to je snad jasné
Odhalovač- odhaluje neviditelné nápisy
Oživovací odvar z mandragory- odstraní zkamenění
Pohodový odvar-používaný k utišení úzkosti a ke zklidnění
Rujovníkový lektvar- vyléčí některá zranění
Splaskací lektvar- používá se na zmenšení objemu nebo jako protilék proti Nadouvacímu roztoku
Sršící roztok- (nevím k čemu se používá)
Uklidňující lektvar-prostě uklidňuje třeba protí rozrušení před NKÚ
Uspávací lektvar- používá se na uspání
Veritasérum- donutí člověka mluviti pravdu
Vlkodlačí lektvar- při přeměně na vlkodlaka si člověk zachová lidský rozum
Zmenšovací dryják- zmenšuje
Životabudič- používá se proti nachlazení

Bleskovka:)

30. june 2009 at 16:34 | ♥♥Hermionka♥♥
Ahoj
Jaak se máš?
Co prázdniny?
Máš rád/a Harryho Pottera a Poberty?
Podíváš se na můj druhý blog Tady?
Líbí?
Co na diplík?
Papa♥


P.S. beru jenom první tři :) ♥

Pár foteček z druhého dílu HP :)

27. june 2009 at 13:31 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Tajemná komnata

Pár foteček z prvního dílu HP :)

27. june 2009 at 13:23 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Kámen mudrců

Clemence Poésy- Fleur Delacoure :)

26. june 2009 at 10:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky

Fleur DelaCour - Clemence Poésy

Neděle v 7:35 | Karolííí×D | Harry Potter - herci
Povolání: Herečka
Věk: 26
Datum narození: 30. 11. 1982
Místo narození: Paříž, Francie
Znamení: Střelec
Výška: 170 cmŽivotopis

Clémence Poésy si zahrála ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár (2005) Fleur Delacourovou, studentku z krasnohůlské dívčí školy, která se má v Turnaji tří kouzelníků postavit proti Harry Potterovi, Cedricovi Diggorymu a Viktoru Krumovi. Poésy pro britské diváky tak říkajíc patří k národnímu dědictví. Navzdory tomu, že je z Francie, zahrála si v seriálu BBC Spiknutí střelného prachu královnu Marii Skotskou. Minisérie, kde hrál i Robert Carlyle, natočil Gillies MacKinnon.

Role ve Spiknutí střelného prachu byla pro tuto francouzskou herečku první velkou příležitostí v angličtině a dobrá ukázka toho, že je schopna uspět i mimo rodnou Francii v cizojazyčné roli. Patří k nemnoha francouzským herečkám, které umí střídat různé druhy anglického přízvuku, přičemž je schopná jazykově odstínit jak královnu, jíž se dostalo francouzského vychování, tak oduševnělou dospívající Američanku. Po natáčení
Harry Potter a Ohnivý pohár v Anglii, se Poésy vydala do Prahy, kde hraje v sérii Revelations z produkce kanálu NBC. Režie se ujala Lili Zanuck a hereckými partnery jsou jí Bill Pullman a Natascha McElhone. V tomto dramatu ze současnosti, který je volně založen na novozákonní biblické knize Zjevení, hraje tato blonďatá dívka nevinného vzhledu dvojroli, jednou z nich je i padlý anděl s morálním dilematem.

Během roku 2005 se tato francouzská hvězda uvázala k několika dalším projektům jak
doma, tak v zahraničí. Mezi jinými například v dobovém filmu v režii Laurenta Bouhnika (24 Hours in the Life of a Woman) Mon Prisonnier, kde jí budou kolegy Louis Garrel (Snílci) a François Berléand, a nebo Les Animaux Domestiques, kde si dokonce zahraje hlavní roli. Tento milostný příběh v režii vycházející hvězdy francouzského filmu, Erica Forestiera, se bez příkras dívá na svět televizních reality-show.

Clémence Poésy je ve Francii velmi známá, neboť hrála v řadě snímků ceněných domácí kritikou. V roce 2002 například hrála Ninu Grosse v L'Été d'Olga nebo Magalii Rozes ve snímku Francise Pallaua
Vítejte u Rozových, kde se objevila jako dcera herečky Carole Bouquet. K jejímu renomé přispěla i televizní dramata a seriály. V roce 2002 hrála v Hvězda léta od Oliviera Peraye či Tania Boréalis od Patrice Martineau.

Navzdory tomu, že Poésy začala hrát jako velmi mladá na divadle ve hrách Etienne Guicharda Le Dragon a Mai '45 Mai '95 a její filmografie čítá slušnou řádku položek, tvrdí, že se ještě má co učit. Také byla přijata na nejprestižnější francouzskou divadelní školu Conservatoire National.


Stanislav Lanevski:)

26. june 2009 at 6:15 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Povolání: herec
Věk: 24
Datum narození: 16. 05. 1985
Místo narození: Sofia, Bulharsko
Znamení: Býk

Životopis

Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Výška: 180 cm
Sourozenci: mladší sestra
Přezdívka: Stan
Kam chodil na školu?: Mill Hill School (10 mil od centra Londýna)

Stanislav Ianevski se připojil k mladým tvářím
Harry Potter a Ohnivý pohár jako Viktor Krum, zástupce Kruvalu v Turnaji tří kouzelníků, který bojuje proti zástupcům Bradavic a Krásnohůlek. Dvacetiletý Stanislav byl pro roli Kruma objeven zcela náhodou, když byl v Anglii na výměnném studijním pobytu. Stanislav už v Británii studoval čtyři roky, kdy jeho školu navštívila castingová režisérka a čirou náhodou zaslechla, jak se s někým baví na chodbě.

Castingová režisérka Fiona Weir jej poté požádala, zda by byl ochoten se zúčastnit konkurzu na roli Viktora Kruma. Stanislav se brzy dostal do čelních míst žebříčku nejvhodnějších adeptů, ale školní rozvrh mu znemožnil, aby se zúčastnil druhého
kola, což značně snížilo jeho šance roli získat. Vyžádala si mimořádný konkurz a nakonec se probojoval do nejužšího výběru. Ačkoliv před tím nikdy nehrál, v jeho rodině se herecký talent projevoval a castingová režisérka rozpoznala jeho dobré předpoklady.

Stanislav Ianevski se poté s režisérkou setkal ještě jednou, kdy byl požádán, aby se ještě setkal s
Mike Newellem, režisérem Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten mu na schůzce řekl, že roli Victora Kruma získal. Když není Stanislav na placu, kde představuje Viktora Kruma, věnuje se mnoha sportům jako například tenisu, fotbalu, rugby, atletice a plavání.J.K.Rowling :)

25. june 2009 at 15:49 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Věštec
Joan Rowlingová se narodila 31. července 1965 v britském Yate (některé prameny uvádějí například Bristol apod.). Po smrti babičky přijala jméno Kathleen na počest její památky.
Joan Rowlingová psala povídky již jako malá, ale její prvotinou je kniha vzpomínek věnovaná zesnulé babičce. Zde uplatnila Rowlingová motiv zrcadla, který použila i v prvním dílu o "Harrym Potterovi". Zrcadlo dokáže splnit každé lidské přání a umožní opět vidět milované bytosti.
Rowlingová nebyla vždy úspěšnou spisovatelkou, v roce 1993 se rozvedla se svým manželem - portugalským novinářem - a zůstala s malou dcerou Jessicou zcela bez prostředků, byla v zoufalé životní situaci a pomýšlela i na sebevraždu. Myšlenka napsat knihu o malém čaroději, napadla Joan Rowlingovou ve vlaku cestou z Manchesteru do Londýna. Celou první knihu pak údajně sepsala v bistru, zatímco její malá dcera spala.
Nakladatelé nejprve knihu nechtěli přijmout, rukopis se jim zdál příliš dlouhý, přesto našel její literární agent Christhoper Little nakladatelství, které bylo ochotno knihu vydat - Bloomsbury.
V únoru 1997 poskytla nadace Scottish Arts Council Joan Rowlingové dotované stipendium pro dětské autory ve výši 8000 liber. Joan Rowlingová si koupila počítač a začala psát svou druhou knihu. V červnu 1997 vyšla první kniha "Harry Potter a Kámen mudrců", kterou věnovala Rowlingová své dceři Jessice. Autorská práva na tuto knihu byla prodána za neuvěřitelných 105 000 dolarů. V červenci 1998 vychází "Harry Potter a Tajemná komnata" a přesně rok poté "Harry Potter a vězeň z Azkabanu". V roce 1999 se knihy o "Harrym Potterovi" umístily na prvních třech místech prestižního žebříčku bestsellerů deníku The New York Times. Stejná situace se opakovala i v jiných státech, například v Německu, Holandsku, naopak vlažně byly přijaty v Itálii a Turecku.
V roce 2000 se Rowlingová dostává na 24. místo žebříčku nejlépe placených osobností světa časopisu Forbes a vychází její čtvrtá kniha s názvem "Harry Potter a Ohnivý pohár".
Společnost Warner Bros., která zakoupila filmová práva, začíná pod vedením režiséra a scénáristy Steva Klovese pracovat na scénáři k filmu "Harry Potter".
V současné době je Joan Rowlingová podruhé šťastně vdaná za lékaře Neila Murraye, s nímž má syna a dceru a prohlašuje, že napíše o "Harrym Potterovi" pouze sedm knih a ani jednu navíc, tak uvidíme, zda dodrží slovo.
Úvodní díly "Harryho Pottera" jsou určeny malým dětem, ale záměr Joan Rowlingové je, aby postava každým dílem stárla a s ní i čtenáři. V prvním dílu je tedy Harrymu Potterovi jedenáct let a v šestém se blíží k sedmnáctým narozeninám. V sérii je možno najít mnoho opakujících se motivů. Na začátku každého dílu nalézáme Harryho Pottera u příbuzných, kde tráví prázdniny a netrpělivě očekává odjezd do Bradavické školy. V průběhu roku se učí Harry čarovat, hraje famfrpál, a mimo to překonává různá protivenství.
Knihy o "Harrym Potterovi" můžeme přirovnat jednak dílům J. R. R. Tolkiena či "Letopisům Narnie" od C. S. Lewise, ale můžeme je zařadit i mezi britské romány popisující styl života na internátních školách.
Zajímavostí je např., že kniha" "Harry Potter a Princ dvojí krve" byla vydána v Británii ve stejnou dobu jak v normální tištěné, tak brailleovské edici. Knihy o "Harrym Potterovi" byly přeloženy do mnoha jazyků mimo jiné i do latiny a starořečtiny a prodalo se jich více jak 400 milionů výtisků.
Bibliografie
Dosud vyšlo: (rok vydání v originále)
Harry Potter a Kámen mudrců (1997)
Harry Potter a Tajemná komnata (1998)
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (1999)
Harry Potter a Ohnivý pohár (2000)
Harry Potter a Fénixův řád (2003)
Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)
Harry Potter a Relikvie smrti (2007)

Bonnie-autogramy...a to je vše:)

23. june 2009 at 15:50 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
Pro dnešek už končím :) tak zase zítra papá:)♥


tady ještě něco málo:)pár autogramů Bonnie♥Narození postav z HP:)

23. june 2009 at 15:09 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Věštec
Narození postav:
Severus Snape - 9.ledna 1960
Lily Potterová - 30.ledna 1960
Arthur Weasley - 6.ledna
Ron Weasley - 1.března 1980
Remus Lupin - 1.března 1960
James Potter - 27.března 1960
Pomona Prýtová - 15.května
Fred a George Weasleyovi - 1.dubna 1978
Draco Malfoy - 5.června 1980
Dobby - 28.června
Neville Longbottom - 30.července 1980
Harry Potter - 31.července 1980
Ginny Weasleyová - 11.srpna 1981
Percy Weasley - 22.srpna 1976
matka Cho Chang- 7.září
Hermiona Grangerová - 19.září 1979
Minerva McGonagallová - 4.října
Filius Kratiknot - 17.října
Molly Weasley - 30.října
Angelina Johnsonová - někdy v týdnu před Halloweenem (přesné datum neznámé)
Bill Weasley - 29.listopadu 1970
Hagrid - 6.prosince 1928
Charlie Weasley - 12.prosince 1972
Lord Voldemort - 31.prosince 1926

Ikonky z HP:)

22. june 2009 at 20:17 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP


Nová kámoška blogísku:)

21. june 2009 at 19:30 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Mám nové SBénko, které mám moc ráda :)...jmenuje se Susan a má moc klásný bloček:) ...no se pak koukněte:) (odkaz v menu:)
Snad se ti bude líbit:)♥

Další milované SBénko:)

20. june 2009 at 15:37 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Další přítel tohoto blogísku je Nikiiisek s krásným blogískem o Ewě Farne plným různých zajímavých článečků, soutěží, fotorománů a spousty dalšího :) kousek níže je pro ní diplomek :)

Snad se ti líbí:)

Další milovaný přítel tohoto blogísku♥

20. june 2009 at 15:28 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Blog
Další milované SBénko tohoto blogísečku je TYGROVKA :) má moc krásný blog plný informací o Harrym Potterovi a jeho světě:) diplík pro ni :)♥a diplík pro mě od Tygrovky :)

děkuji je krásný...a snad se ti líbí ten co jsem vyrobila pro tebe:)

Joanne o epillogu k Relikviím smrti

19. june 2009 at 6:18 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Svět HP
J.K k epilogu Relikvii smrti JKR řekla: "Kvůli příběhu jsem ho prečetla jen jednou při korekčních pracích, když jsem přehrabávala sedmičku. Epilog původně zahrnoval víc informací. Měla jsem nutkání napsat, co nejvíc, aby se čtenáři dozvěděli všechno. Bylo to však impresionistické, založené jen z prchavých dojmů. Definitivní verze se mi nakonec líbila víc...

Ale v první verzi jsem se dostala i k Teddymu Lupinovi. Považovala jsem za důležité poukázat na to, že se má dobře, že je šťastný, že si najde přítelkyni a že se o něho Harry řádně stará. Samozřejmě, je to i Harryho povinnost, když je jeho kmotr. Harry ho i tak má rád, nenechal by ho trpět a bere ho jako vlastního syna. Nejvíc, ale fandím Albusovi Severusovi."

Spisovatelka teď neuvažuje o pokračování příběhu: ,,Vždy jsem říkala, že "nikdy neříkej nikdy", ale pokračování teď neplánuju. Možná za deset let, uvidím. Nadále, ale bude dohlížet na natáčení posledních filmů."


Rozhovor z Poster Book: Jessie Cave

18. june 2009 at 15:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Herci a Herečky
Celé jméno: Jessie Cave
Postava: Lavender Brownová
Narozeniny: 5. květen
Znamení: býk
Barva očí: modrá
Barva vlasů: tmavý blond
Nedávno účinkovala v nepotterovském filmu ... Summerhill

Jak se podle tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od předchozích filmů?
Je temnější, má chladnější podtext a začínají se v něm naplno probouzet vztahy.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Levandulino odvážné odhodlání získat Rona: nevzdá se! A také její upřímné poblázněná do něho.

V potterfilmech je mnoho speciálních efektů. Je hraní před zeleným plátnem namáhavé?
Je to trošku složitější; může to být těžké, rozhodně nic k smíchu, když si představujete, co se vlastně dělá. Obvykle se to však skončí hvízdnutím píšťalky!

Jaký další typ umění tě ovlivňuje jako herečku? Obrazy? Romány? Klasické filmy? Divadlo?
Píšu a ilustruje dětské pohádky a studuji umění ... Živé divadlo je takové radostné a každá dobrá postava z jakékoli knihy může být zachována navěky věků a stále být skvělá a inspirující!

Kdyby jsi si mohla zahrát jinou postavu ze světa Harryho Pottera, která by to byla, a proč?
Asi Bellatrix ...
Která ze sedmi knih o Harrym Potterovi je tvojí oblíbenou z hlediska tvojej postavy nebo příběhu, a proč?
První, pro své vzpomínky se viažem tohoto období, a rovněž i šestá, protože stále nemohu uvěřit, že jsem si zahrála Lavender!

Jessie dokončuje věty

Pokud bych nebyla herečkou, ... byla bych buď spisovatelka, nebo ilustrátorka.
Z mých dosavadních scén největší výzvu představovala scéna ... nemocniční scéna: přítomnost takových dobrých herců je fakt nervy-drásající!
Můj oblíbený moment z natáčení Prince je ... líbání se s Ronem, pochopitelně
.

Rozhovor z Poster Book: Emma Watson

18. june 2009 at 14:51 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Trio
Celé jméno: Emma Charlotte Watson
Postava z HP: Hermiona Grangerová
Narozeniny: 15. duben
Znamení: Beran
Oči: Hnědé
Vlasy: světle
Poslední film (kromě HP): Ballet Shoes


Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Pro mě je Princ více než romantickou komedií.

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Její loajalitu, dobrotu, statočnosť a inteligenci.

Které prvky Tvojej postavy byly nejnáročnější na ztvárnění?
Hermiona je absolutní emocionální osobnost. A utrápená. Stala jsem se introspektívnou, protože jsem byla ve stresu a utrápený.

Z jakých zkušeností si čerpala při stvárňovaní své postavy?
Hermiona a ja milujeme učení a chození do školy. Často říkám, že Harry je jako můj mladší bratr Alex.

Jak se cítíš při sledování předchozích filmů? Ovlivňuje sledování předchozích filmů Tvůj současný výkon?
Ne, filmy si prohlédnu jen jednou, když jsou ještě novým projektem. Inspiruje se z knih a z mých instinktem. Pokud je to možné, snažím se poslouchat režiséra.

Existuje v darech Smrti nějaká konkrétní herecká výzva nebo část příběhu, na kterou se tešíš?
Jsem vzrušená z odstoupení z Bradavic a vydání se na vlastní cestu. Ve filmu mám hodně akce. Také už začínám trénovat moje škrcení.

V potterovkách je mnoho speciálních efektů. Je hraní před zeleným plátnem namáhavé?
Do konce roku nakrúcal jiné věci, akorát famfrpál byl dosti náročný.

Jaký další typ umění Tě ovlivňuje jako herečku? Obrazy? Romány? Klasické filmy? Divadlo?
Snažím se věnovat umění a inspiruji se hlavně poezií, hraním či hudbou.

Kdyby si mohla zahrát jinou postavu ze světa HP, která by to byla? Proč?
Profesorku Umbridgeovou, protože její povaha je velmi komplexní a vidím v ní velkou výzvu.

Která ze sedmi knih o Harrym Potterovi je Tvou oblíbenou z hlediska Tvojej postavy nebo příběhu? Proč?
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Hermiona tam byla velmi celistvá a pro ni se odehrávaly mnoho akcí a příběhu.


Emma Watson dokončuje věty

Kdybych nebyla herečkou ... byla bych ve škole!
Z mých dosavadních scén největší výzvu představovalo ... noční natáčení scény s Brumbálovou smrtí. Bylo to ledové! Mým oblíbeným okamžikem z natáčení Prince bylo ... dosažení osmnáctky a oslavovali ji se mnou všichni moji přátelé!


Hlášky z pátého dílu :)

13. june 2009 at 14:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Fénixův řád
1. "A tohle je Nymfadora -" "Neříkej mi Nymfadora, Remusi," ohradila se mladá čarodějka, "jen Tonková." "Nymfadora Tonková, která raději používá pouze příjmení," dokončil Lupin. "Stejně jako bys to udělal ty, kdyby tě tvoje praštěná matka pojmenovala Nymfadora," zahučela Tonková.
2. "Pamatuješ na Fleur Delacourovou?" zeptal se George, "má teď práci u Gringottů, aby si výýý'pšííla áááglištinu -" "A Billy jí dává spoustu soukromých lekcí," uchichntul se Fred.
3. "Už je po schůzi, můžete jít dolů a dát si večeři. Všichni tě chtějí vidět, Harry. A kdo nechal dole u dveří všechny ty hnojůvky?" "Křivonožka," obvinila Ginny bez uzardění Weasleyovic kocoura, "strašně rád si s nimi hraje."
4. "A ta zatracená kráva Pansy Parkinsonová,' dodala jízlivě Hermiona, "jak se může prefektkou stát někdo, kdo je hloupější než troll s otřesem mozku..."
5. "Nechám Goyla psát za trest věty, to ho zabije, nesnáší psaní," plánoval vesele Ron. Napodobil Goyleův chrochtavý hlas, zkřivil tvář do bolestně soustředěné grimasy a dělal, že píše do vzduchu. "Už… nikdy… nebudu… vypadat… jako… zadek… paviána…."
6. Kdo by se staral o pitomé létající koně; Cho řekla, že byl statečný. Chvíli přemýšlel, že by jí pomohl přivázat balíček poraněnou rukou - čistě nezáměrně, samozřejmě
7. "Políbila tě?" zeptala se Hermiona hbitě. Ron se posadil tak rychle, že si rozlil inkoust po rohoži. Ale ignoroval to a dychtivě zíral na Harryho.
8. "No?" pobídl ho. Harry se podíval na Ronův výraz kombinující zvědavost a pobavenost a pak na Hermionino lehké zamračení a přikývl. "HA!" Ron udělal triumfální gesto zaťatou pěstí a zasmál se tak drsně, že skupinka plaše se tvářících druháků u okna nadskočila.
9. "Rone," řekla Hermiona povýšeně a namočila brk do inkoustu, "ty jsi ten nejbezcitnější prevít, jakého jsem kdy měla to neštěstí potkat."
10. "Co to mělo znamenat?" ozval se dotčeně Ron. "Kdo by brečel, když ho někdo líbá?" "Jo," řekl trochu zoufale Harry, "kdo?"
11. Madam Pomfreyová vystrčila hlavu ze své kanceláře a zavolala: "Něco se děje, profesorko?" "Ne... Ne..." řekla Umbridgová a položila se zpět do polštářů, "Ne, jen se mi asi něco zdálo..."
12. "Vyhrožujete mi, pane?" řekl tak hlasitě, že několik kolemjdoucích se otočilo."Ano," řekl Pošuk, kterého potěšilo, že to strýc Vernon pochopil tak rychle. "A vypadám snad jako někdo, kdo by se nechal zastrašit?" štěkl strýc Vernon. "No..." řekl Moody a nadzvedl buřinku a odhalil tak zlověstně se protáčející magické oko. Strýc Vernon hrůzou uskočil a praštil se o vozík na zavazadla. "Ano, řekl bych, že ano, Dursleyi."

Hlášky z čtvrtého dílu :)

13. june 2009 at 13:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Ohnivý pohár
1. "Ty si na sebe nevezmu," řekl starý Archie pobouřeně. "Mám rád, když mi kolem franty pěkně fouká."
2. PRÁSK! Několik studentů vykřiklo a Harry cítil, jak mu něco doběla rozpáleného škrtlo o tvář - sáhl do kapsy hábitu pro hůlku, ale ještě než se jí vůbec dotkl, uslyšel druhé hlasité PRÁSK a po celé vstupní síni to jen zadunělo. "TAK TOHLE NE, CHLAPEČKU!"
3. "Oni ršíkají, se tady ten chlapeček má také ssoutěšit!" Otupělým pocitem čehosi neuvěřitelného, který jej neopouštěl, proskočila rázem jiskřička vzteku. O jakém chlapečkovi to mluví?
4. "Zasáhl vás?" zavrčel Moody tlumeným, skřípavým hlasem. "Ne," řekl Harry. "Netrefil se." "NECHTE TOHO!" vykřikl Moody. "Čeho - čeho mám nechat?" zeptal se Harry zmateně. "Vy ne - on!" zavrčel Moody a přes rameno ukázal na Crabbeho, který se chystal bílou fretku zdvihnout, ale teď ztuhl jako přimrazený. Zdálo se, že Moodyho druhé oko je čarodějné a dokáže vidět i dozadu.
5. "Co - co to děláte?" zeptala se profesorka McGonagallová a zděšeně sledovala, jak fretka zas a znovu dopadá na podlahu a odráží se vzhůru. "Učím," řekl Moody.
6. "Učí... Moody, to je nějaký student?" zaječela profesorka McGonagallová a knihy se jí rozsypaly po schodech. Jistě," přisvědčil Moody. "To ne!" vykřikla profesorka, seběhla dolů a vytáhla hůlku. Okamžik nato se s hlasitým prásknutím znovu objevil Draco Malfoy. Jako hromádka neštěstí ležel na podlaze a ulízané světlé vlasy mu visely do tváře, kterou teď měl zářivě růžovou. Několikrát sebou ještě trhl, než vstal.
7. Hermiona však přes Malfoye na někoho zamávala a hlasitě pozdravila: "Dobrý večer, pane profesore Moody!" Malfoy zbledl jako stěna, uskočil a polekaně se ohlédl. Moody však ještě seděl u učitelského stolu a dojídal večeři. Jako fretce se ti to moc nelíbilo, co, Malfoyi?" připomněla mu Hermiona jízlivě.
8. Fleur se k němu sklonila a dvakrát ho políbila na každou tvář (cítil, že mu celý obličej hoří a vůbec by se nedivil, kdyby mu z uší znovu vyrazila pára). Potom řekla Ronovi: "A ty taky, tys mu prššece pomáhal -" Jo," přitakal Ron a zřejmě doufal v nejlepší, "jo, trošinku -" Fleur se vrhla i na něj a políbila ho také. Hermiona z toho byla vzteky bez sebe...
9. "Nedávej ji z ruky, troubo!" vřískla paní Figgová, "co když tu ještě nějací jsou? Já toho Mundunguse Fletchera zabiju!"

Lektvárky ♥ :)

12. june 2009 at 21:55 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Věštec

Čistící lektvar

Přísady: dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk
Příprava: přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

Doušek živé smrti

Přísady: rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku
Příprava: do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: měsíc dlouhý, hluboký spánek.

Kostirost

Přísady: nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory
Příprava: za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.
Efekt: nahrazuje chybějící kosti v lidském těle

Lektvar Nepoužitelnosti

Přísady: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala
Příprava: do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.

Lektvar Zpomalení

Přísady: roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce
Příprava: na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení jako u kouzla Impedimentus. Tento efekt působí po jednu hodinu.

Lektvar Zrychlení

Přísady: roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp
Příprava: položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.

Mnoholičný lektvar

Přísady: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Příprava: výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.

Nadouvací lektvar

Přísady: kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Příprava: za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.

Prověřovací lektvar

Přísady: roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly
Příprava: do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.

Lektvar pro přežití NENÍ POVOLEN!!! (pro užívání krve jednorožce)

Přísady: krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Příprava: tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouzeve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.

Sluneční lektvar

Přísady: vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: v dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.

Veritaserum

Přísady: plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura
Příprava: nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.

Vlkodlačí lektvar

Přísady: vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe
Příprava: z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný pes.

Základní lektvar na léčení vředů

Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby
Příprava: necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.

Zmenšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava:: do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.

Zvětšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava: do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.


Hlášky z třetího dílu :)

12. june 2009 at 15:00 | ♥♥Hermionka♥♥ |  Vězeň z Azkabanu
1. "Co to bylo?'' ''Buď to byla strašně velká kočka nebo hodně malý tygr,''
usoudil Harry.''Kde je Hermiona?'' ''Asi si kupuje tu sovu.''
Vydali se přeplněnou ulicí zpět ke Kouzelnému zvěřinci.Když k němu durazili,
Hermiona právě vycházela ven,nenesla však sovu.Oběma rukama k sobě
pevně tiskla obrovského zrzavého kocoura.''Tys tu bestii koupila?'' užasl Ron
a brada mu poklesla.''No není úžasný?'' zajíkla se nadšením Hermiona.
2. "DRŽ HUBU, TY NÁNO PITOMÁ!" zařval Snape,který vážně vypadal,že mu
přeskočilo."NEMLUV O NĚČEM,ČEMU NEROZUMÍŠ!" Z konce hůlky,kterou
dosud mířil Blackovi do obličeje, vylétlo několik jisker.Hermiona zmlkla.
3. Malfoy: "Toho budete litovat! Vy i ta vaše přerostlá slepice!"
4. Skvělý! Spousta starožitností, mumie, hrobky, i Prašivce se tam líbilo.
5. Děkuji, pane Malfoyi. (na Hermionu) Už podruhé jste promluvila bez dovolení. Neumíte se ovládat nebo jste pyšná na to, že jste tak nesnesitelný šprt?